Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 2019

Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 2019

Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 2 13.02.2019, 16:45

Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir

Normalde kalp atış hızı özel olarak ayarlanır.Sağ atriyumda bulunan sinoatriyal düğüm. Atriyumun büzülmesine neden olan elektrik yükünü serbest bırakır. O, özel hücrelerin karmaşık sistemi aracılığıyla miyokard boyunca yayılır. Kasılma sıklığı normalde özel sinirler ve hümoral (örneğin, adrenalin gibi katekolaminler) tarafından iyi düzenlenir. Böylece kalp, ev sahibinin organizmasının ihtiyaçlarına, yani stres, uyarma veya fiziksel aktivite sırasında, kasılma sıklığı çok daha fazla olur.

Ekstrastistoller ek olarak "kama"kalbin normal ritmine doğru darbeler, olağanüstüdür ve kalp için ek zorluklar yaratır. Sinoatriyal düğümün dışındaki bir alandan bir elektrik yükü iletildiğinde ortaya çıkarlar.

Nadzheludochkovaya extrasystoles iki oluşurvakalar. Ya da atriyumun herhangi bir alanı zamandan önce depolarize edilirse veya bu olağanüstü dürtü atriyoventriküler bir düğüm gönderirse. Sağlıklı insanların% 60'ında atriyumdan "cinslere göre" tek ekstrasistoller görülür. Bununla birlikte, kalp krizi ve mitral kapak anomalileri gibi bazı durumlar için tipiktirler. Kontrolsüz redüksiyon - fibrilasyonu provoke edebilir ve bu nedenle ektrasistoly'i göz ardı edemezler. Kafeinle birlikte alkol, problemi daha da kötüleştirecektir.

Ventriküler ekstrasistol herhangi bir insanda görülür.yaş. Bu hiç de nadir değildir. EKG'yi 24 saat kaydettiğinizde,% 63'ü kesinlikle kardiyolojik olarak sağlıklı tek ventriküler ekstrasistoller tespit edilir. Ancak, çok sayıda, anormal kalp yapısı olan kişilerde görülür. Çoğu zaman bu bir kalp krizinden sonra olur.

Çocuklarda ventriküler ekstrasistol oluşurAtriyal olarak sık sık, genellikle tezahür etmeyi durdurmak için yeterli düzenli düşük yoğunluklu egzersiz. Sadece anormal bir atriyal yapıda, atriyal fibrilasyona neden olabilir.

Doğru yapıya sahip olan kalbe gelince, ventriküler ektopik tehlikeli olmamalıdır. Ancak, egzersiz sırasında daha sık görünmeye başlarlarsa, bu kötü bir semptomdur.

Yapının anomalileri ortaya çıkarsa, kardiyoloğu ziyaret etmek gerekir. Aksi halde, durum yaşamı tehdit edebilir.

Extrasystoles geliştirmek için risk faktörleri şunlardır:hipertansiyon, olgun yaş, ventrikül hipertrofisi, kalp krizi, kardiyomiyopati, kalsiyum, magnezyum ve potasyum, amfetamin, trisiklik antidepresanlar ve digoksin, alkol, stres, kafein alımı ve enfeksiyonların eksikliği.

Genellikle hastalar şiddetli bir kalp atışından şikayet ederler. Ventriküler ekstrasistol, normal inme sonrası sıra dışı kasılmalar ile kendini gösterir ve kalbin "durması" hissi ile eşlik eder. Bu garip bir his, bir insan için sıra dışı, bu nedenle bir semptom olarak dikkat çekiyor. Bazı insanlar bunun için çok endişeli.

Genellikle, devlet dinlenme halindeyken kötüleşir ve yükün kendisinin altında geçer. Ancak, egzersiz sırasında daha da güçlenirlerse, bu iyi bir semptom değildir.

Semptomlar diğer nedenlerle açıklanamayan bayılma, zayıflama ve kronik öksürüğü içerir.

Yapı anomalilerinden şüphelenenlerkalp, ekokardiyografi ve ultrason. Kan kompozisyonu ve tiroid hormonlarının miktarı kontrol edilir, ayrıca kandaki elektrolitlerin (kalsiyum, magnezyum, potasyum) yeterliliği de kontrol edilir. Sıklıkla, numuneler zorlanmış fiziksel aktivite biçiminde alınır: ekstrasistollerin sıklığı, bir yükte ve istirahatte kontrol edilir.

Çoğu durumda, ekstrasistoller bir endişe kaynağı değildir, ama eğer sizden şüphelenirseniz, güvenilir bir doktora gidin. Sürekli anksiyete, ekstrasistollerden daha fazla insanı öldürür.

Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 2019

Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 2019

Related news

 • İplik-elastik: doğru dikmek nasıl
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Kedi kafesi: türleri, çalışma kuralları, uyarılar
 • Mum ışığında romantik akşam yemeği - hatalar nasıl önlenir

 • Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 13

  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir


  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 48

  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 7

  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 14

  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 97

  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 11

  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 35

  Ekstrakorporeal ventriküler: normaldir 38