Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 2019

Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 2019

Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 43 17.02.2019, 03:01

Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir

En yaygın olarak dağıtılan çocuklardan biriHastalık aynı zamanda "yapışkan" kulak ya da salgılama orta kulak iltihabı olarak adlandırılan eksüdatif orta kulak iltihabı, orta kulak olup. Çoğu zaman bu hastalık iki yaşın altındaki çocukları etkileyen ve altı yıl sonra eksüdatif otit görülme sıklığında sıklığı giderek azalır.

Vakaların büyük çoğunluğunda, eksudatifçocuklarda otit media paranazal sinüsler, nazofarenks, burun boşluğu ve diğerleri hastalıklarında meydana işitsel tüp adlandırılan üretilen arka plan bozuklukları ile ilgili ikinci bir hastalıktır. Bu gibi hastalıklar, sinüzit, lenf bezleri, alerjik rinit. Bu nedenle, her şeyden önce, gerekli "birincil" hastalığını ortadan kaldırma amaçlı terapötik önlemler alma.

Orta kulakta eksudatif orta kulak iltihabındaSürekli üretilir ve hemen boşaltılmış işitsel tüp normal açıklığının altında olan sıvı toplar. Zaman içinde, biriken sıvı kalınlaşır ve de iltihap olabilir mukus dönüşür. Genel nedenler, eksüdatif otitis media kışkırtmak şunlardır: Bağışıklık hastalığı, alerji, sık enfeksiyonlar ve çevresel faktörlerin azaltılması, bağışıklık sisteminin tepkilerini azaltmıştır. lokal hastalığın temel nedeni işlevsel ya da mekanik etkiler havalandırma fonksiyonu işitsel bir borudur. Çoğu durumda, bu bir enflamatuar veya alerjik ağır işlem yutak bademcik veya hipertrofisi bir sonucudur.

Çocuklarda, karakterize klinik semptomlartutkal kulak, çok az ifade etti. Aslında, sadece semptom kulaktaki kaybı, daha az kaşıntı işitme, ancak işitme kaybı iki ila beş yıl çocuklar genellikle işlem tek taraflı, özellikle şikayet etmeyin gerçeği göz önüne alındığında, tutkal kulak genellikle çok güzel bir rasgele bulgu haline gelir. Hastalık tedavi edilmediği takdirde, timpanik membran veya deliklerin ve cepler ortaya atrofi neden yeterince stabil ve kimi zaman geri dönüşsüz işitme kaybı gelişebilir.

Eksüdatif orta kulak iltihabı teşhisi.

Bu hastalığı teşhis ederken son derece önemlidirKulağın önceki akut hastalıkları, özellikleri, seyri ve tedavisi hakkında bilgi. Otoskopi ile yeterince net veri elde edilir. Bazen kulak zarı siyanotik bir gölge alır, hafifçe şişkin, bulutlu ve kalınlaşmış gibi görünür. Ayrıca büyük önem taşıyan tubosonometri, timpanik membranın hareketliliğinin tanımı, işitsel tüpün havalandırma kapasitesinin incelenmesidir. Eksüdatif otit tanısında belirleyici sözcük kulağın işitsel işlevinin incelenmesine aittir. İşitme kaybı genellikle ses ileten, orta, 35-40 dB'dir, ancak bazen kemik iletiminin azalmasıyla ilişkili tam işitme kaybı vardır. Bazı durumlarda işitme kaybı değişmez, sabit değildir.

Son zamanlarda, oldukça aktif olarakKulak Burun Boğaz, nazofarenksin doğrudan incelenmesi bir endoskop kullanılarak gerçekleştirilir. Yumuşak endoskopların kullanımı, işitme tüplerinin ağzının ayrıntılı bir çalışmasını sağlarken, obstrüksiyonun yapısını ve nedenini açıklığa kavuşturur.

Eksüdatif orta kulak iltihabı. Tedavisi.

Böyle bir tıkanıklık nedeni varsakoanal polip, adenoidler, nazal konka ve tubal bademcik uçlarının hipertrofisi, ilk etapta elimine edilir. Daha sonra paranazal sinüslerin sanitasyonu yapılır.

Bir sonraki adım geri yüklemeelektroforez, yumuşak damak, manyetoterapi, ultrason, lazer tedavisi kaslarının elektrostimülasyonunu kullanan işitsel tüpün açıklığı. Eksüdatif otit tedavisinde cerrahi yöntemler arasında miringotomi ve timpanopunktur kullanılmaktadır.

Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 2019

Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 2019

Related news

 • Evde Doğal Cilt Bakım Sırları
 • Devlet ve hukuk. FZ 44 Kamu Alımları Üzerine ve yeni versiyonu
 • BALIK YAĞI NE İŞE YARAR,FAYDALARI NEDİR
 • Yatak Odası İçin Doğru Mobilya Seçimi
 • Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkileri

 • Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 32

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir


  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 16

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 27

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 23

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 92

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 85

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 76

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 27

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 53

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 20

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 70

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 46

  Eksüdatif Otitis, semptomları, tanısı, tedavisi nedir 58