Edinilen reçete

Edinilen reçete

Edinilen reçete (sahip olma süresi, tarafındanmülkiyetin kazanılması için temel gerekçeler arasındadır). Sovyet yasasında bu kurum konsolide değildi. Bununla birlikte, kazançlı reçete gerekliydi. Bu, zamanın birçok yazar tarafından kaydedildi.

Rus mevzuatında "kazandırıcı zamanaşımı" kavramı (giriş Medeni Kanunu ilk bölümünde temelinde güç kaybı) "RSFSC Mülkiyet Üzerine" normatif düzenleme yer aldı.

Şu hususlara dikkat edilmelidir:ile paragraf. Medeni Kanunun 2225 uyarınca mevcut görev Madde 226, 227, 228 ve diğerleri belirtilen kurallara göre bir yan kuruluşu olarak kabul edilir. Öte yandan, edinimci reçete, sadece yetim varlıklarla değil, yasal sebeplerle de sahibi tarafından mülkiyet haklarının edinilmesini sağlar. Dolayısıyla, belirtilen sırada federal, belediye ve diğer mülklerle ilgili nesnelere el koyma hakkı verilebilir.

Söz konusu hukuki ilişkilerde "kişi" kavramıözel bir anlam taşır. Medeni Kanunun 234. Maddesi uyarınca bu terim yalnızca vatandaşlar ve tüzel kişiler anlamına gelir. Belediye oluşumları ve devletin konuları, Rusya Federasyonu, reçete sağlayan mülkiyet haklarının kullanımında sahip olamaz. Bu nedenle, bu hakka dayanarak yalnızca özel mülkiyet doğabilir.

Hukuki ilişkiler bağlamında nesnelertaşınmaz ve diğer mülk olarak tanımlanır (örneğin, arazi planı için kazançlı bir reçete vardır). Dolayı (kanunda öngörülmüş sınırlamalara tabi sadece) özel mülkiyete dönüşüm mümkün olması nedeniyle bu ilişkilerin oluşum tedavülden kaldırılır nesneler açısından mümkün değildir akılda tutulmalıdır.

Buna göre, çeşitli koşullar vardır.Medeni Kanunun 234. Maddesi, satınalma reçetesini tanımaktadır. Adli uygulama da bu koşulları temel alır. Bu durumda, en az bir durumun olmaması veya uyulmaması, mülkiyetin kabul edilme biçiminde devredilme ihtimalini dışlar.

Böylece, mülkiyetin vicdani olması gerekirkarakteri. Bütünlük şey ona geldi hangi tabanının gerçek koşullara sahip aldatılmış inanıyor şeyler (izin verilen), uygun edinimi, bu ona sahip olma hakkını verir demektir. Hatalı kabul edilebilirlik, sahibinin mülkiyet yasadışılığını bilmesine ve bilmediğine göre belirlenir.

Uygulamada, gereksiniminkazançlı reçetenin tüm döneminde iyi niyet sahibi uzun zamandır sahiplerinden olanaksızdır. Bu hüküm, mülkün kurulması için işlemin tescil tarihinde tespit edilir.

Sözleşmenin tanınması için ikinci şartmülkün reçete edilmesi düşünülmektedir. Bu hüküm bir kişinin mülkiyetin (şeyin) bulunduğunun gizlenmesine yönelik herhangi bir önlem almaması veya katkıda bulunmaması gerçeğiyle kendini gösterir.

Başka bir koşul, sahibinin, bakım ve özenli bir sahibi için her zamanki eylemleri taahhüt olmasıdır. Başka bir deyişle, bir kişi bir şeyin yanı sıra diğer mülkleri de ifade eder.

Dördüncü şart,Reçete, yasa ile belirlenen süre boyunca mülkün devamlılığıdır. Episodik mülkiyet alışılmadık derecede küçük kabul edilir ve sahip olma isteksizliğini gösterir. Dolayısıyla edinimsel reçete süresi kesilir.Related news

 • Domates Soslu Bamya Kızartması Tarifi
 • Domuz yağı tentürü. Kullanım Talimatları
 • Kare karpuz insan yaratıcılığının meyvesidir
 • En Az Kalorili Yiyecekler
 • Nişanlı Kıza Ne Hediye Alınır

 • Edinilen reçete

  Edinilen reçete


  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete

  Edinilen reçete