Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 2019

Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 2019

Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 97 14.02.2019, 04:07

Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı?

1799'dan 1837'ye kadar yaşayan Puşkin Alexander Sergeevichyıl, ne yazık ki, bir düello içinde trajik olarak öldü, sonsuza dek Rus edebiyatının tarihinde olan en büyük şairlerden biri olarak ün kazandı. Elbette ki bu onun özel yeteneklerine katkıda bulundu. Puşkin'in yaratıcılığı olağanüstü parlaklıktan kaynaklanmaktadır. Rus karakterini en iyi özellikleriyle tam olarak gösterir.

Puşkin ne işleri yazdı?

Puşkin'in yaratıcı hayatının tümü birkaç döneme bölünmüştür:

Puşkin ne işleri yazdı?

 1. 1813-1816 gg. - Lyceum yılları.
 2. 1817-1820 yıl. - Petersburg'da yaşıyor.
 3. 1820-1824 yıl. - Güney referans.
 4. 1824-1826 o Mikhailovsky'ydi.
 5. 30 s - Boldin Sonbahar.
 6. 1831-1836 gg. yaratıcılık dönemi.

Lyceum döneminde Puşkin bir şair olarak kuruldu.Derzhavin, Karamzin, Zhukovski'nin, Radishchev, Voltaire, Rousseau ve sanatsal ifade ustalarının etkisi altında. Okul gençleri sıklıkla Pushkin'in yazdıkları konuyla ilgilenirler. Öyleyse, onun ilk eserleriyle başlayalım.

Erken işler

Yurtsever özgürlük sever duygularPuşkin'de "Tsarskoe Selo'da Hatıralar" gibi şiir örnekleri üzerine erken eserlerde zaten tezahür eder. "Licinia" daki serfliğe, Gorodok'daki Epicurus felsefesiyle haçlı hiciv motiflerine karşı protesto yaptı. Ölüm teması da ilk eserlerinde seven ölmek arzusunu dile bu "arzu", "irade", "My kitabesi", "Elegy" zaten Pushkin'i gelmeye başladı.

Puşkin Yaratıcılığı

Edebiyat: AS Puşkin.

St. Petersburg döneminde, aktif olarakromantizmi ve Decembrist ruh haline sahip olduğu için özgürlük zaferini istiyor. Şairin özgürlüğü seven ruh hallerinin güçlenmesi özellikle güney periyodunda kendini gösterir. Kahramanların olağan toplumsal düzene ve görüşe itiraz eden güçlü kişiliği olan bu tür şiirler doğar. "Güney Şiirleri" nde kompozisyonun romantik tarzıyla tanışabilirsiniz.

Peşkin'in Mikhailovsky dönemindeki çalışması, tarihi tiyatro oyunu Boris Godunov'un yaratılmasıyla damgalandı.

Decembrist ayaklanmasından sonra, çekingen şairBu olay şiir özgürlük seven ruh bir sürü, "Anchar", "Arion" "Sibirya'ya" dir ayırır. Genel olarak, eserinde özgürlük-özgürlük teması merkezi bir konudur. Şiirlerinde, o insanları baskı altına almak bir "samovlastitelyam kötü adamlar" için yanan kin ve "vahşi kibirliliğimiz" ifade eder. Özgürlük fikri, Vatan için olan sevgisinden ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bu, samimi bir mesajdan siyasal bir mesaja dönüşen ünlü şiir "To Chaadayev" tarafından kanıtlanmaktadır.

Puşkin'in hikayesi "Yüzbaşı Kızı" not edilditarihsel gerçekte, Pugachev ayaklanmalarının yerlerine gider ve çalışmaları için malzeme toplayabilir. Bu eser çok karmaşık ve derin, yazarın güçlü ve ustaca becerisi hissediliyor.

"Belkin Hikâyesi" nün eseri "Atış", "Blizzard", "İstasyon Sorumlusu", "Müteahhit", ardından "Genç Bakıcı" ve "Goriukhin Köyü Tarihi" olmak üzere beş kat içeriyor.

Puşkin'in Öyküsü "Stationmaster"Ancak hikayenin geri kalanı, okuyucusunu yoksul insanların hoşa gitmeyen ve zorlu yaşamı ile tanır. Genel olarak, bu eserler o zamanın modern gerçekliğini çok geniş bir yelpazede kucaklıyor.

Puşkin Hikayesi

Ana Sebepler

Ve şimdi ilk kez Puşkin için 30. yıla yakınhayal kırıklığı notunu duyar, bir şekilde bunun üstesinden gelmeye çalışır ve yazar: "Gürültülü sokaklarda dolaşır mıyım ...". Bununla birlikte, bu dönem şairin çalışmalarının zirvesi oldu. Sonunda "Eugene Onegin" tamamlandı. Pushkin'in sözleri gittikçe derin bir felsefe karakteridir, var olma problemleri hakkında kesinlikle endişe etmeye başlarlar.

Puşkin'in aşkının da özel bir yeri vardır. Nasıl hatırlayamıyorum "Harika anı hatırlıyorum", "Seni seviyorum", "Madonna". Her zaman sevgi ve büyünün büyülü özelliğini bir kişi üzerinde ifade edebilen kelimeler bulacaktır.

Puşkin'in ana sebepleri elbette ki,sevgi ve dostluk teması, yaşamın anlamını araştırmak, birazdan ölüm ve ölümsüzlük sorunları, hafıza ve unutulma, ebedi ve geçici olan her şey ve nesiller arasındaki süreklilik. Sözleri, hassasiyet, samimiyet ve empati duygusu ile büyülüyor; bütün Rus ruhu ve halkın bütün ruhu. Sanki kimse doğanın, güzelliğin, dünyanın uyumunun ve insan ilişkilerinin tadını alamazdı.

Puşkin'in ünlü eserleri listesi

Hangisinin işe yaradığı sorusuna geliyorPuşkin yazdı, bu listenin kelimenin tam anlamıyla sınırsız olduğunu anlamaya başlıyorsunuz ve bu nedenle sadece kronolojik sırayla en ünlüleri üzerinde duracağız.

Edebiyat Puşkin

 • 1814 - şiir "Osgar", şiir "Bliss";
 • 1820 - şiir-masalı "Ruslan ve Lyudmila";
 • 1821 - "Kafkas esiri", bir şiir "Kardeşler soyguncuları" ayetinde bir hikaye;
 • 1822 - Puşkin, ünlü şiir "Bakhchisarai Çeşmesi" ndeki Kırım izlenimlerini anlattı;
 • 1824 - çingenelerle buluşma ve iletişim şaire "Çingene" şiirine ilham verdi;
 • 1825 - tarihsel bir çalışma "Boris Godunov" yazılı;
 • 1828 - ballad "Boğulmuş Adam";
 • 1829 - ballad "Poltava";
 • 1830 - dramatik eserler "Mozart ve Salieri", "Önce soylu İspanyol", "Eugene Onegin", "Miserly Şövalye", "Çar Saltan Masalı", hikaye "İstasyon", "Hanım kretyanka";
 • 1832 - roman "Dubrovsky", şiir "Bronz Süvari", "Denizkızı" nın dramatik çalışması;
 • 1835 - "Mısır Geceleri" hikayesi.

Bu ne yazık ki, tam bir cevap değilPuşkin'in ne yazdığı sorusu yazdı. Ve eğer büyük şairin ölümcül düello için olmasaydı, o zaman bu Rus klasiğinin edebiyatının muhteşem şaheserleri çok daha fazla olurdu.

Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 2019

Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 2019

Related news

 • Diyet kahvaltı hazırlama ile Etiketlenen Konular
 • Çok İzlenen Videolar
 • Tığ İşi Gelin Şalı Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 30

  Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı


  Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 75

  Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 35

  Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 62

  Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 50

  Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 99

  Edebiyat hazinesi: Puşkin ne işleri yaptı 98