DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlarDT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar


DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 93 01.02.2019, 04:54

DT-30 "Vityaz" - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar

Aşırı doğal koşullar sıklıklaBirçok SUV'un teknik verisinden şüphe duymak. Özel ekipmanların bile her zaman yetenekli olmadığı ve standart araçlar hakkında konuşmanın imkansız olduğu yönünde engeller vardır. Ama her şey ilk bakışta göründüğü kadar kötü değildir. DT-30 Vityaz, yerli mühendislerin eşsiz bir gelişmesidir. Hiçbir şey korkunç değildir ve aşılmaz engeller yoktur. "P" öneki ile yükseltilmiş versiyon, ayrıca yüzebilir. Tırtıl konveyörlerin çoğu modelleri, küçük su kütlelerini, orman çapraz alanlarını ve kum ve kar birikintilerini kolayca aşabilir.

ATV "Vityaz" DT-30 çalışmak için tasarlanmıştırSibirya, Uzak Kuzey ve Uzak Doğu'nun ağır koşulları. Aynı zamanda, ortam sıcaklığı pratik olarak önemsizdir. Her ikisi de aynı, ister 50 derece don veya 40 ısı olsun.

Arazi aracı dt 30

Eşsiz iki bağlantılı arazi aracı

Bu yüksek hızlı arazi aracı, gruba aittir.Belden kırmalı makineler, ancak tüm diğer benzersiz parametrelerden açıklık ve manevra kabiliyetlerinden farklıdır. "Kahraman" DT-30'un üstesinden gelemeyeceği neredeyse hiçbir koşul yok. Makinenin teknik özellikleri, kurtarma ekipleri, sel, toprak kaymaları, kar sürüklenmeleri ve doğanın neden olduğu diğer doğal afetler sırasında tahliye sırasında çalışmak için mükemmeldir. ATV, felaket olayında mağdurların tıbbi istasyonunu bulup teslim etmeyi kolaylaştırır, ya da çok fazla yaralanma varsa, o zaman bu alana doktorlar, ilaçlar ve gerekli tüm yiyecekleri verin.

dt 30 şövalye

Özellikler

Kurtarma operasyonlarına ek olarak, DT-30 "Vityaz"Aynı zamanda çeşitli ekipmanların ve özel ekipmanların, örneğin yangın ekipmanı, vinçler, ekskavatörler ve kendi başlarına ulaşmaları çok zor olan diğer makinelerin teslimatı için kullanılır. Makineler, askeri amaçlar, çeşitli birimler için çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Tüm ülkeler arası yeteneklere bağlı. Ulaştırmalar, genişliği 4 metreye kadar ulaşan geniş uçurumları ve hendekleri aşabiliyor ve aynı zamanda bir buçuk metreye kadar hillock ve yamaçlara da tırmanabiliyor.

dt 30 şövalye

Makinenin tasarımı bir dizi özelliğe sahiptir.Tüm arazi araçları listesinin geri kalanı arasında DT-30 "Vityaz" ayıran. Bağlantı bağlantıları iki düzlemde katlanabilir ve bu işlemin kontrolü doğrudan sürücü kabininden yapılabilir. Bu bağlantıların birbirine göre problemsiz hareket edebilmeleri için, iki adet hidrolik kontrol silindiri ile özel bir döner cihaz sağlanmıştır. Makinenin manevra kabiliyetini önemli ölçüde geliştirebilir ve daha yumuşak bir hareket sağlamak için yastıklama elemanları prensibi üzerinde çalışırlar.

Teknik özellikler

Ile ilgili herhangi bir sorunu önlemek içingüç veya tork eksikliği, mühendisler "Vityaz" DT-30 üzerinde 12 silindirli bir motor yüklemeye karar verdi. Yakıt tüketimi kullanılan malzemeye bağlı olarak değişir. Böyle bir motorun ana avantajı, çok yakıtlı olmasıdır. Güç 780 beygir gücüdür. Konfigürasyona bağlı olarak üç farklı enerji tesisi kurulabilir:

 • Motor CMV ile.
 • YaMZ ile.
 • Motor Cummins ile.

yedek parçalar dr 30 knight

Böyle çeşitli powertrains olabilirBakımda bazı karmaşıklıklara neden olur. Bunlardan biri yedek parça. DT-30 "Vityaz" Alman motorlarının kullanımını sağlar, en iyi onarım düğümleri birkaç ay beklemek zorundadır. Bu, belki de, bir yabancı güç santrali olan bir aracın ana dezavantajlarından biridir.

Bununla birlikte, taşıma kapasitesi 30 tondur veÇalıştırılan makinenin ağırlığı - 28 ton. Oldukça büyük bir ağırlıkla, tırtılların zeminde uyguladığı baskının en az olduğu dikkati çeker. Ortalama olarak, 0.3 kg / cm2'dir. Bu, makinenin açıklık derecesini önemli ölçüde arttırdı ve ağır topraklarda neredeyse sıkışmayı önledi.

Operasyonel veri

Büyük ağırlık hızını kuvvetle etkilemedimakinenin hareketi. Karada sürüş sırasında, zor arazi üzerinde DT-30 "Vityaz" 50 km / saate kadar hızlara ulaşabilir. Su ve bataklık alanlarının aşılması sırasında bu parametre 4 km / s'ye düşürülür. Çıkışın yanı sıra maksimum giriş açısı pasifliği etkiler. Arazi aracı 30 dereceye kadar iken, 15 dereceye kadar yüksekliklere dayanabilir. Mürettebat - 5 kişi. Ortalama olarak, yakıt rezervi 500 km'ye olan mesafenin üstesinden gelmek için yeterlidir. Yakıt tüketiminin daha doğru bir değeri hakkında konuşmak zordur, çünkü her şey bir çok etkene bağlıdır ve her şeyden önce malzemenin kendisidir. Motor herhangi bir yakıt kullanabilir, ancak bundan teknik verileri değişebilir.

knight dr 30 teknik özellikleri

Iletim ve koşu ekipmanları

Paletli AT arazi araçları tamamlandıEkstra bir trafo ile hidromekanik şanzıman, daha düzgün bir tork iletimi sağlar. Şanzıman ve diferansiyel arasında, kar, bataklık veya diğer geçilmez yerlerden geçerken optimum modu seçmek için bir kilit vardır.

Koşu ekipmanı ile konturlar oluşuryüklü paletli kayışlar. Buna ek olarak, çelik çapraz üyeler kurdular. Bu, zeminin yüzeyi üzerindeki basıncı azaltmak ve böylece açıklığı geliştirmek için gereklidir. Bu çapraz parçalar, hem kendi kendini temizlemeyi hem de çalışan ekipmanın üzerinde görünen buzlanmadan vücudun korunmasını mükemmel bir şekilde ele alır.

Ana silindirlerde bağımsız bir süspansiyon vardır. Çalışma elemanı, özel bir gözenekli dolgu maddesiyle burulmadır. Bu, aracın bağlantı elemanlarına zarar vermeden daha düzgün hareket etmesini sağlar.

Darbe kuvvetini azaltmak içinŞaside, üstesinden gelen engeller, poliüretan kaplamalarla çalışan jantlar kullanılır. Bu ayrıca tüm arazi aracının dayanıklılığını önemli ölçüde artırmanıza izin verir.

şövalye dr 30 yakıt tüketimi

maliyeti

DT-30 "Vityaz" fiyatı 6 ila 8 arasında değişirbitkiden kurulan ekipman ve ekipmana bağlı olarak milyon ruble. Yine de, araba parasına değer. Tüm benzersiz performans özellikleri nedeniyle. ATV, ilk bakışta imkansız veya tamamen gerçek görünmeyen görevlerle baş ediyor. Ne yazık ki, ikincil piyasada çok az teklif var, çünkü bu kadar evrensel bir örneğe hoşçakal demek istiyor.

izlenimler

Etkileyici teknik rağmenözellikleri, operatörler onlar hakkında şikayet. Çoğunlukla, aktarımın genellikle bozulduğunu ve motorların çok tuhaf olduğunu, ancak çok yakıtlı olarak beyan edildiğini belirten bir beyanı görebilirsiniz. En zayıf nokta, büyük dönme açılarında bağlantı elemanının düğümün oldukça hızlı bir şekilde yıpranmasıdır.

Çok tartışmalı bir makine ortaya çıktı, aslında test sırasında çok daha kötü ortaya çıktı.

DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlarDT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar

Related news

 • Maincrafterda yapışkan pistonların nasıl kullanılacağı ile ilgili ayrıntılar
 • Ali Paşa Kebabı Tarifi
 • Ulusal petrol stok miktarı kademeli olarak artacak
 • Rüyada Göbek Deliğinden Kan Geldiğini Görmek Neye İşaret Eder
 • Dışı Seni İçi Beni Yakar: İçli Köfte Tarifi İçli Köfte Nasıl Yapılır
 • Dolardan yeni rekor: 5.10 TL

 • DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 70

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar


  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 88

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 46

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 70

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 46

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 57

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 39

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 35

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 58

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 32

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 7

  DT-30 Vityaz - tırtıl pistlerde iki bağlantılı arazi aracı: açıklama, teknik özellikler ve yorumlar 80