Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 2019

Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 2019

Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 27 23.02.2019, 19:39

Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı

Drenaj kuyusu,Yer altı sularının yerinden alınması yardımıyla derin bir yeraltı suyu seviyesine sahiptir ve derin (veya kapalı, toprak) drenaj sisteminde kullanılır. Bu sistem, toprağın bataklıktan ve su basmasından korunması için gereklidir. Sitede, biri olarak, kanalizasyon ile bağlanmış birkaç kuyu da kurabilirsiniz. Onların sayısı alanın alanına, toprağın kompozisyonuna ve diğer faktörlere bağlıdır. Etkili ve ekonomik bir seçenek plastik drenaj alanı olarak düşünülür, ancak bu biraz ileridedir. Öncelikle amaçlarını anlayacağız.drenaj çukuru plastikKuyuların amacı, türüne göre değişir:

 1. Muayene (muayene veya muayene) -Drenaj borularını temizlemek için tasarlanmıştır, suyun toplanmasını sağlamaz. Rotary menholler genellikle kullanılır. Onların yerleştirilmesi, borunun her ikinci dönüşünde (bükülme) veya bir kaç kanal geçişinin kesitleri için gerçekleştirilir. Kuyulardan hem küçük boyutlar (315-425 mm) hem de büyük boyutlar (600 - 2000 mm) olabilir. Genellikle böyle bir kuyu drenaj sisteminin tabanında, sitenin en üst noktalarında kurulmuştur.drenaj çukuru plastik fiyat
 2. Filtreleme (emici) - şu şekilde inşa edilmiştirBaşka bir su toplama merkezine nemi çıkarma ihtimali yoksa. Kumlu veya kumlu tınlı toprakların hakim olduğu alanlara genellikle az miktarda yeraltı suları ile döşenmesi önerilir. Kuyu içerisinde bir alt filtre (kazanlar cürufu, çakıl taşı, ezilmiş taş, kırık tuğla veya benzeri malzemeler) yerleştirilir. Jeotekstil üstte üzerine astarlanır, daha sonra toprak koyulur. Dış duvarlar ve taban aynı materyal serpiştirilerek korunmalıdır.drenaj çukuru plastik
 3. Kümülatif (su alımı) -Bir filtre kuyusu inşa etmek imkansız olduğunda ve sitenin yakınında bir dolusavak yokluğunda. Sitenin en alçak bölümünde inşa edilmiştir. Bu tip bir drenaj kuyusu inşaatı oldukça basittir. Dışarıda, bir kapak ve bir taban olan bir boru olup, jeotekstiller ve fıskiye ile korunmaktadır. Bunun için bir hortum, pompa ve fikstürden oluşur. Pompayı kauçuklanmış bir prizde açmak için. Pompalanan su uzak bir hendeğe, bir havuza gönderilir veya sulama için kullanılır.

drenaj çukuru plastikKuyular boyut ve malzemeye göre değişir. Bunlar genellikle beton veya plastikten yapılmıştır (plastik drenaj kuyusu):

 1. Beton çeşitli beton halkalar ile birleştirilir.çap ve yükseklik. Bir araya getirilmeden önce, bir manipülatör vinci kullanılarak bir açma kazısı önceden kazılıyor. Temel avantajı dayanıklılık ve dayanıklılıktır ve bir dezavantaj emek yoğun bir düzenleme işlemidir.drenaj kuyusu inşaatı
 2. Drenaj plastik de dislodge başladıbeton benzerleri. Avantajları daha düşük maliyetli ve daha hızlı ve daha kolay kurulumdur. Ağırlığı önemsiz ve gerekli tüm kıvrımlar sağlanmıştır. Bu kuyular korozyona uğramaz, uzun bir servis ömrüne sahiptir (50 yıldan fazla), borular kauçuk sıkı manşonlarla bağlanır, bunlar yıllarca sıkı kalabilir. Drenaj plastik kuyusunun ana özelliği oluklu borudur. Sertleştiriciler güvenilir bir şekilde sabitlediklerinden yere güvenli bir şekilde bağlanır.

Önemli! Yerdeki siperlerde keskin taşlar ve büyük moloz bulunmamalıdır!

Yukarıdakileri analiz ederek, en iyi seçeneğin bir drenaj plastik kuyusu olabileceğini, bunun fiyatı daha kabul edilebilir olduğunu ve ayrıca daha ekonomik ve güvenilir olduğunu belirtmek gerekir.

Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 2019

Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 2019

Related news

 • Köklerini soyadı ile nasıl tanıyorsun
 • Cihan Aklandı, Maçta Bir Sayı Daha
 • Caillou ve Arkadaşları Capacity Alışveriş Merkezi’nde
 • Buzdolabındaki Meyveleri Tüketmenin En Tatlı Yolu: 11 Meyveli Tatlı Tarifi

 • Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 94

  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı


  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 50

  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 48

  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 78

  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 20

  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 73

  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 69

  Drenaj kuyusu plastik: avantajları, amacı ve cihazı 40