Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 40 27.02.2019, 05:35

Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler

Drand manastırı 1880 yılında kuruldu. Varsayım Katedrali'ndeki Sinagenin emriyle. Bu dini ortodoks kompleksi, Sukhumi'den uzak değildir. Bunu incelemek için oldukça yüksek bir yaylaya çıkmanız gerekiyor. Maliy Kodor ve Adzapsh nehirleri arasında bir manastır inşa edilmiştir. Sohumi diokese işaret eder.

Katedralin kuruluşu

Drand Tapınağı en eskilerden biridir.Kafkasya'da kült Hıristiyan binalar. Tam olarak kurulduğunda, belli bir bilinmeyene göre. Ancak, bazı araştırmacılar bu katedralin MS 6. yüzyılda İmparator Justinianus tarafından yapıldığına inanmaktadır. Gerçek şu ki, Caesarea mahkemesi tarihçi Procopius, bu hükümdarın bu güzel tapınağın inşası hakkındaki notlarında yaklaşık olarak bu yerde bahsetti. Ancak bilim adamlarının bir kısmı, Justinianus tarafından Varsayım Katedrali'nin inşası hakkındaki görüşü paylaşmıyor.

drand manastırı

Abhazya (Dranda), eski bir manastır: erken bir tarih

Ortaçağ boyunca bu olduğuna inanılmaktadır.Manastır, gücü Kodori'den Anakopia'ya kadar uzanan piskoposların ikametgahıydı. Tapınağın görevlileri hayvancılık ve ahşapta canlı bir ticaret gerçekleştirdi. 1634 yılında katedral Türkler tarafından yağmalanmış ve yakılmıştır. Daha sonra Seraphim rahipleri tarafından restore edildi.

Roma İmparatorluğu sırasında burada ameliyat edildi.50 çocuk okulu. Manastırda ayrıca bir değirmen, marangozluk ve marangozluk atölyeleri, bir demirci vardı. Basımevine ek olarak manastırda bir kitapçı açıldı. Kompleks ve yemekhane, oteller, mezar tonoz, skit topraklarında vardı. Ayrıca, yer hastaları aldı. Burada üç katlı bir hastane inşa edildi.

Uspensko Dranda Manastırı

Bu tesislerin çoğu maalesef değilkorunmuş. Çok değişmiş bir yemekhanede, bizim zamanımızda Abhazya'da tek hapishane var ve sadece vakıf manastırdan kaldı. Aynı amaçla modern bir bina inşa etti.

Manastır hakkında ilginç gerçekler

1909 yılında bilinmektedir Holy Synod zorla Abbot Arseny'yi Drand manastırına gönderdi. Ortodoks Kilisesinin bu meşhur misyoneri, hayatını mezhep karşıtı faaliyete adadı ve “Haç'ın vahyeti üzerine” bir kitap yazdı. 1905'te Çar Nikolaos ile yaptığı bir resepsiyonda hegümen Arseny, başkentin elitini ve din adamlarını ağır bir şekilde eleştirdi, ki bu görüşe göre Ortodoksluktan çekildi. Bu, Synod'ta hoşnutsuzluğa neden oldu.

Sonuç olarak, Peder Arseny kaldırıldıDiriliş Manastırı yönetimi ve Solovetsky'ye gönderildi. 1906'da Vladimir Manastırı'na transfer edildi. 1909 yılında Drand manastırında hizmet etmek için verilen kararnamede hegümen reddetti. Bir süre sonra, Sohum'un Sohum manastırına taşınması hakkındaki kararına uymadı. Bu iki suç için hizmet yapma hakkından yoksun bırakıldı. Yasak, 1912'de, Synod tarafından getirilen tövbenin ardından kaldırıldı.

abhazya dranda antik manastır

1922'den 1928'e kadar manastırda ünlü bir itirafçı Seraphim (Romantsov) olarak görev yapmıştır. 1926'da Piskopos Nikon tarafından rahip rütbesine yerleştirildi.

Devrimden Sonra Tapınak

XIX - XX yüzyılın başlarında Drandsky manastırındaTanrı'nın Annesi'nin Varsayımının onuruna Rusya'da yaygın olarak biliniyordu. Manastırda yaklaşık 300 keşiş yaşadı. 1911'de burada büyük bir baskı evi açıldı. Piskopos Dmitry Sukhumski'nin rektörünün kişisel parasıyla inisiyatifiyle organize edildi ve ağırlıklı olarak eğitim broşürlerinin yapımında yer aldı.

1924’te Manastırın arazisi Drandskoe köyünün kolektif çiftliğine transfer edildi. Katedral 1928 yılında kapatıldı. Kendi tesislerinde çeşitli idari kurumlar yerleştirildi. Bugün tapınak yine inananlara aittir. Antik bölge sevenler için karmaşık ve geziler topraklarında düzenlenmiştir. Bugüne kadar, Varsayım Katedrali'nde binanın özgün görünümünü dönüşü sonuçlandı büyük ölçekli restorasyon çalışmalarını düzenledi.

Tanrı'nın Annesi'nin Varsayımının onuruna Drand Manastırı

Katedral mimari özellikleri

Çok sayıda dinsel antikBizans tarzında inşa edilen Ortodoks binalar - Abhazya'nın övünebileceği şey budur. Drand manastırı bu açıdan bir istisna değildir. Varsayım Katedrali kubbeli bir Bizanslı chertyrehstolpnuyu inşaatıdır. Binanın doğu cephesinde, içinde sunak ve yan odalar bulunan üç adet pentahedral aspid bulunmaktadır. Tapınağın batı tarafında, ikinci kattaki iki girişi ve korosu olan bir narteks vardır.

Katedralin kubbesinin büyük davulu bir orjinalaltıgen şekil. Tapınağın duvarları dışarıdan sıvanmıştır. Ancak, restorasyon sırasında bazı yerlerde, turistlerin Bizans masonluğunu görmelerini sağlamak için ekilmemiş araziler kalmıştır. Tapınağa ışık girmesi 36 büyük kemerli pencereler. Binanın ana girişi uzun bir taş merdivene çıkar.

Tapınak içinde

Katedralin davul sadece dışarıdan ifade edilir. İçeriden sadece devasa, kubbeli bir kubbe görebilirsiniz. Katedralin köşe odalarında deacon ve sunak bulunmaktadır. Bir zamanlar bir vaftizhane vardı. Kazılar sırasında kalıntıları arkeologlar tarafından keşfedildi.

1860 yılında katedrali ziyaret eden tarihçi D. Bakradze Burada Kurtarıcıyı ve azizleri tasvir eden birkaç fresk gördüğünü yazdı. Ancak maalesef zamanla çöktü. Diğer şeylerin yanı sıra tapınakta iki mermer mezar vardır. Bunlardan biri tahtın altında, ikincisi ise batı girişinde.

abhazya drand manastırı

Uspensko-Dranda Manastırı: Nasıl Gidilir?

İnanmak isteyen inananlar veya turistlerBu antik mimari anıt, Abhazya Cumhuriyeti'nin Gulripshsky ilçesi, Dranda köyü adresinde bulunabilir. Manastırın koordinatları: 42.874122, 41.16181. Kişisel araçlarda, Sohum'dan Gürcistan'a doğru hareket etmelisiniz. Yolda, işaretin altında, Dranda köyüne dönmelisiniz. Buradan Merkez Meydanı'na doğru ilerleyin, sola dönün ve yaklaşık 800 metre ilerleyin, sağda Drandsky Manastırı göreceksiniz.

Katedral ve halka ulaşabilirsiniz.taşınması. Bu durumda, Sukhumi istasyonunda, Gala, Ochamchyry veya Tkuarchala'ya Dranda durağına giden bir otobüs bileti alın. Ayrıca merkez meydandan 800 m'ye kadar yokuş yukarı gitmelisiniz (bir endeks var). Ayrıca herhangi bir tatil beldesi veya Abhazya köyünde bu ilginç yere bir gezi satın alabilirsiniz.

Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Yeni Yıl Sofrasının En Pratik ve En Lezzetli Hindisini Hazırlama Rehberi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Çocuğun gelişimi için koridorlar. Çocukların erkenden gelişmesi
 • Nobelin son isteği: sahte bilimsel bir dedektif veya ilginç bir politik gerilim
 • EL YAPIMI KARTONPİYER VAZO YAPILIŞI
 • Araba satın almak, özel dikkat gerektiren basit bir prosedürdür

 • Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 65

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler


  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 93

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 82

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 16

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 36

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 38

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 12

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 89

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 81

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 84

  Drand Manastırı, Abhazya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 73