Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım 2019

Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım 2019 Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

Dracaena marginate, ağaç benzeri bir bitkidir.güçlü varil. Gövdenin yüksekliği bazen 3 metreye ulaşır, gövdenin sonunda bir kiriş şeklinde bir tilki bulunur. Genç bitkilerde yukarı doğru kaldırılırlar, yavaş yavaş yapraklar sarkıyor. Yaprak kenarları etrafında bir saçak ile uzatılmış bir şekle sahiptir, bu yüzden bitki de sınırlandırılmış dracaena denir. Kenar ya sarı veya kırmızımsıdır. Avucunun gövdesi büyüdükçe, alt yapraklar ölür ve düşer. Böylece, gövde ölçekler veya yaralar şeklinde oluşur. Tesis, ofis binaları ve ev yetiştirme koşulları için iyi adapte edilmiştir. Dracaena'nın en yaygın çeşitleri şunlardır: "Marginata", "Ottopnutaya" veya "Reflex", "Godsef" veya "Surkuloz", "Kokulu", "Derema".

Dracaena Marginata: evde bakım

Dracaena marjini evde bakım

Dracaena Marginata birkaç olurçeşitleri: Macenta, Bicolor, Tricolor ve diğer alt türler. Temizlemesi çok kolaydır. Bitki + 21 ° C'de iyi hissediyor. Kış aylarında bitki toprağın taşmasını sevmez. Haftada bir kez su için yeterlidir, ana şey toprağın kurumamasıdır. Yaz aylarında, bitki bolca sulanır, ısıda yaprakların püskürtülmesi gereklidir. Santralin kışın taslaktan korunması gerekir: eğer palmiye ağacı bir pencerede duruyorsa, havalandırma sırasında soğuk hava akımlarından korunması önerilir. Dracaena, yapraklarda biriken tozu sevmez. Islak bir çubukla veya duşla temizlenebilir. Böylesi "yıkanma" işleminde toprak bulanıklaşmazsa, saksı mumla sarılır. Her 2-3 yılda bir, daha geniş bir tencerede hafifçe sallayın, böylece köklere zarar vermeyin. Toprak dracen için satın alınmalıdır. Periyodik olarak, bir tencerede toprağı gevşetmek önerilir, bitkiler daha iyi büyür.

Dracaena Marginata: yaprak uçları kuru

dracaena kuru yaprak ipuçları

Palmiye ağacının körfezi ile birlikte kullanıldığı unutulmamalıdır.indirilmiş oda sıcaklığı, çalıların ölümüne yol açar. Ancak sık sık dracaena bitkisinde başka problemler vardır: yaprakların uçları kuru. Ayrıca yaprakların üzerinde herhangi bir yerinde lekeler olabilir. Bitkinin yaprakları aşağıdaki nedenlerle kuru:

 1. Dracaena'nın bulunduğu odada parlak aydınlatma: Yaprakların uçları kuru. Dağınık ışık sağlamak için gereklidir. Bu durumda, yapraklar uzun süre parlak sulu bir rengi korur. Karanlık yerlerde, parlak yapay aydınlatma bağlamanız gerekir.
 2. Dracaena'nın yetiştiği odada düşük nem oranı: yaprakların uçları kuru. Palmiye ağacını sadece sıcak bir sürede serpin. Kışın nemlendiriciyi açmak daha iyidir.
 3. Yetişkin olan Tesen tenceresidracaena: yaprakları kuru uçları. Bu durumda, avuç içi daha geniş bir tencereye transfer etmek ve toprağın üst tabakasını güncellemek daha iyidir. Kahverengi ıslak lekeler güneş yanığının bir sonucudur.
 4. Yaprakların üzerinde ve dracaena'nın yetiştiği tencerede toz: Yaprakların uçları kuru. Ciddi kirlilikte, duş altındaki yaprakları az miktarda tozla durulamak gerekir, her bir tabakanın suya batırılmış bir gazlı bezle silinmesi yeterlidir.

Dracene çiçeği mi?

dracaena yaprağı ipuçları kuru

Bitki uygun bakım, dracaena ile sağlanırsatopları şeklinde çiçeklenme ile lütfen olacaktır. Her çiçeklenme içinde dişlileri andıran çok küçük çiçekler vardır. Çiçekler beyaz, sarı ve pembe. Gün çiçekleri sıkıca kapatılır, sadece geceleri açılırlar. Bir çiçekli bitkinin aroması bal ya da leylak kokusunu andırır. Çiçeği sadece uygun bakım ve sistematik üst giyinme karmaşık gübre ile avuç içi.

Dracaena neden yaprakları karartıyor?

dracaena yaprakları ipuçları koyulaştırmak

Çiçek yetiştiricileri bazen bir sorunla karşı karşıyadır: genç bir dracaena dikilir - yaprakların uçları siyah olur. Böyle bir problem, genç bir bitkinin kötü gelişmiş kök sistemine sahip olması durumunda ortaya çıkar. Bitki topraktan çıkarılmalı ve bir kap içine su konulmalı ve aktif karbon eklenmelidir. Tankın içindeki suyun soğumasına izin vermeyin. Aktif karbon kök sisteminin çürümesini önler. Kalitatif bir kök sistemi göründüğünde, palmiye ağacı tekrar dikilebilir. Yaşlı dracaena zaten ekilirse, yaprakların uçları kararır, daha sonra tencerede bir taşma vardı. Odadaki nem oranı çok yüksek olduğunda, toprağın toprağı yavaşça kurur, böylece bitkiler yaprakları kararabilir veya kararabilir. Yapraklardaki lekeler de taşma veya kuraklık sinyali verir. Tabii ki yok olmayacaklar. Palmiye ağacına düzgün baktı, hasarlı yapraklar kesilebilir. Yeni genç yapraklar hızla büyür, bir yıl boyunca bitki tamamen yenilenir.

Gübreleme dracaena

Yaprakları kara yapmamak için drakeni gereklibesleme zamanı. Bitkinin besin içermediği belirtisi dracene marginate fabrikasında genç sürgünlerin zayıf büyümesidir: evde bakım basittir. Humus ve turba olmayan toprak ya da kil tabakaları ile ağır olmayan topraklar dracen için uygun değildir. Toprak, turba, kum, çim ve yaprak topraklarının eşit parçalarından oluşmalıdır. Böyle bir karışım bulamazsanız, dracen için özel bir alt tabaka satın almanız tavsiye edilir. Genç dracaena beslenirse, neden yaprakları uçurur? Bu üst pansumanın aşırı dozudur.dracaena siyah yapraklar ipuçlarıGübre aşırı dozda gerektiğindetoprağın değiştirilmesi, sadece yaprakları siyah değil, aynı zamanda kökleri de çürüyor. Bush'u her iki haftada bir Mart'tan Ağustos'a kadar besleyin. Şu anda dracen aktif olarak büyüyor. Karmaşık gübre serpme veya alacalı formlar için gübreleme yapabilirsiniz.

Dracaena'nın yaprakları neden donuklaşıyor?

Bitkiler solmuş yapraklar varsa, asarlarcansız, daha sonra hurma kışın taslaktan dondu. Böyle bir bitki saklanabilir. Sıcak su ile günde birkaç kez püskürtülür ve ısıya yerleştirilir. Oda sıcaklığı 15 santigrat derecenin altına düştüğünde, Dracaens kök saldırabilir. Bir çalıyı kaydetmek için bu durumda sadece apikal sapın yeniden üretimi mümkündür. Kesilir ve ona bir aktif karbon ekleyerek, bir su kabına koyun. Yaklaşık üç haftada kesimlerde kökler vardır.

Dracaena yaprakları yaprakları büyük ölçüde terk ederse ne olur?

Dracaena ormansızlaşması da eşlik ediyorkök sisteminin bozulması. Bu, sistem sistematik olarak dökülür, dondurulur ve düşük bir sıcaklıkta büyürse oluşur. Böyle bir çalıyı sadece üreme ile kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, yaklaşık 10 cm uzunluğunda sağlıklı bir çekimi kesin ve yukarıda tarif edilen şekilde köklendirin.

dracaena marginate kuru yaprak ipuçları

Dracaena bulaşıcı hastalıklar

Hastalıklar kendilerini böyle belirtilerle gösterebilir:

1. Dracaena yaprakları üzerinde hafif bir merkez ile yuvarlak şeklin hafif kahverengi yamalar ortalama alternaria - mantar hastalığı anlamına gelir. Hastalık bitkinin yaprakları ve saplarına karşı hassastır. Zamanla, etkilenen bölgeler siyahlaşır. Bitki, örneğin vakıf tarafından fungisidal bir hareketle hazırlanmalıdır. Bakır içeren ilaçlar kullanabilirsiniz: "Topaz" veya "Oxihom" çözümü. Püskürtme, her 10 günde bir 3 kez gerçekleştirilir.

2. Koyu kırmızı kenarlı, uzun, yuvarlak şekilli açık kahverengi lekeler -geterosporoz. Yukarıdan, bir mantardan oluşan bir zeytin tortusu oluşur. Mantar öldürücü ajanlarla spreyleme gereklidir.

3. sarımsı-yeşil sınır ile yuvarlak veya düzensiz şeklin Büyük soluk kahverengi nokta -fillostiktoz. Etkilenen bölgelerde daha sonra siyah lekeler görülür. Yaşlı ve yetişkin yapraklar sık ​​sık acı çeker. Bitki fungisitler ile püskürtülür.

4. Yapraklar yumuşar ve çürürse, bakterilerdir. Bir bitkinin suyla püskürtülmesi sadece durumu kötüleştirir. Yaprakların uçları kahverengine döner. Üzerindeki lekeler ıslaktır ve belirgin bir şekilde çürümeye meyillidir. Enfekte çürüyen kısım ve sağlıklı yeşil arasında sarı bir ara tabaka oluşur. Kurutmadaki lekelerdeki sıvı damlaları bir film oluşturur. Bu tür bitkiler büyümede geriler ve tedaviye tabi değildirler. Hastalığın diğer çalılara yayılmasını önlemek için tahrip olmuş dracaenler yok edilir.

dracaena neden kuru yapraklar

Örümcek akarı ve diğer zararlılar tarafından dracaena yenilgi

Palmiye ağaçlarında zararlılar:

dracaena kuru yaprak ipuçları

1. Palmiye ağaçlarının yapraklarındaki kalkanlar kahverengi plaklara benziyor. Böcekler bitkilerin suyunu emer, mekanik olarak tahrip olurlar, sabunlu su ile bir çubukla temizlerler. Daha sonra bitkiler% 0.15 "Aktellik" çözeltisi ile püskürtüldü.

2. Thripler yüksek sıcaklıkta ve düşük nemde görünür. Böcek, yaprakların alt tarafındaki kolonileri kaplar ve koloninin bulunduğu yerde en üstte gümüşsi bir parlaklık ile grimsi kahverengi lekeler görülür. Bitki insektisidal ilaçlar, örneğin, "Fitoverm", "Decis" veya "Inta-vir" ile tedavi edilir.

3. Yaprak bitleri sürgünlerin uçlarına ve yaprakların alt tarafına saldırır. Etkilenen yapraklar bükülür, sarıya dönülür ve parçalanır. Bitkiler yukarıda sözü edilen insektisitler ile tedavi edilir.

Not.Genç dracenin çürümesini engellemek içinKök sistemi, tencereye ahşap veya aktif kömür eklemek için tavsiye edilir. Tencerenin dibinde drenaj yapılır. Dracen'ın alacalı biçimleri yeşil çeşitlerden daha parlak aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Her zaman tüm yıl boyunca açık olan taze yeşil yeşili Dracena Marginata'nın tadını çıkarın, evde bakım yapmak zor değil.

Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım 2019

Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım 2019

Related news

 • Burun spreyleri kalıcı hasarlara neden oluyor
 • Dünyanın En Büyük Deniz Atı resimleri
 • Göğüs büyüklüğünü biliyor musun
 • Bir erkekle bir kadın arasında dostluk var mı
 • Timur Batrutdinov: kişisel hayat, biyografi ve kariyer

 • Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım


  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım

  Dracaena: Yaprakların uçları kurudu. Dracaena marginate - evde bakım