Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 2019

Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 2019
13.05.2019

Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 45

Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları

domuz karkas parçalarıDomuzlar bakımdaki en gösterişsizlerden biridir vehayvanları beslemek, böylece yüzyıllar boyunca çiftlik hayvanları olarak yetiştirildiler. Domuz eti bu tür kullanımı yasaktır Yahudiler ve Müslümanlar hariç olmak üzere, dünyanın birçok ulusların mutfaklarında çok popüler. domuz eti çok şişman çoğu insanın klişe zihninde, bu yüzden diyet dahil etmek reddetme ve kesinlikle bir şey değildir. 100 gram et için 3 gramdan fazla yağ içermez, bu da tavuktan daha azdır. Tabii ki, aynı zamanda pastırma olarak çok yağlı etler vardır, bu yağ katman oluşur maskara ile meme fileto var. Ancak genel, domuz - Sindirimi kolay olan yağsız et, ve petrol kan damarları ve kalp sağlığına daha az zararlıdır. Farklı yemek çeşitlerini pişirmek kolaydır, ancak karkasın hangi kısmının kullanılacağını bilmek önemlidir. Örneğin, çorbalar için boyun kısmı veya sapı yapılacak, ancak pirzola için fileto almak daha iyidir.

Domuz Maskara Kesme

domuz eti karkas kesmePazara veya mağazaya geldiğinizdeet, orjinal bütün karkastan hazır parçaları almadan önce görürsünüz. Etin bölümlere ayrılmasını içeren, kesme domuz eti karkasının yerleşik bir planı vardır. Birinci sınıfa ait domuz aşağıdakileri içerir: dorsal kısım (ya da aynı zamanda bel denir), lomber ve skapula, meme ve jambon; ikinci sınıf - boyun parçası, sap ve sap. Genel olarak, domuz karkasının kesilmesi benzer özelliklere sahip parçaların ayrılmasına azalır. Her şeyden önce, domuz her zaman olmasa da, kolaylık sağlamak için ikiye ayrılır, o zaman ön ve arka parçalar ayrılır: kesik, sakrum bölgesinde pelvik kemiğin izdüşümü üzerinden yapılır. Daha sonra bu parçaları kesmeye devam edin. Ön tarafta skapula kesilir ve eğer büyük bir yağ tabakası olan et yağı az bir hamur tabakasında kesilir, ancak bir santimetreden fazla olmamalıdır. Transferden sözde "kutu" kalır. İki yarısına kesilir (göğüs kemiği ve omurgada), omurga çıkarılır, daha sonra sırt kısmı böceğe ayrılır ve servikal kısım loinden kesilir. Bir sap arka kısımdan ayrılır, jambon filmlere göre dört bölüme ayrılır. Domuz eti karkasının kesilmesi genellikle cildin çıkarılmasını içermez, ancak çıkarılabilir ve jöle pişirmek için kullanılabilir. Bu kesim birçok ülke için tipiktir, ancak bazılarının kendine has özellikleri vardır. Örneğin, İngiltere'de tüm gövde ilk önce dört bölüme ayrılmıştır: kafa, ön, orta ve arka kısımlar.

Hazırlık özellikleri

domuz eti karkas kesim düzeniDomuz eti çeşitli şekillerde pişirilebiliryollar: kızartma, güveç, pişirmek, fırında pişirmek veya açık ateş üzerinde pişirmek. Ancak domuz karkasının farklı parçaları farklı davranır. Örneğin, boyun, omuz ve sırt kısımları tamamen kızartmak için uygundur, ancak balon parçaları küçük parçalar halinde pişirmek için daha iyidir. Çorbalar için en iyi seçim bir şaft olacak, et suyu zengin olacak bir kemik ve yeterli miktarda yağ var. Kesimden sonra kalan parçalar, pirzola hazırlıklarına gider. Çok sık domuz eti forcemeat, örneğin, köfte doldurma için, sığır eti ile karıştırılır. Domuz karkasının kesilmesi atık olmayan bir üretim değildir, çünkü kafa ve iç kısımlar endüstriyel ihtiyaçlara uygun değildir. Onlar bir incelik haline geldi: özellikle kavrulmuş domuz kulakları popülerlik kazanıyor.

Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 2019

Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 2019

Related news

 • ÖRGÜDE BASAMAKLI RENK GEÇİŞİ İLE ÖRGÜLER VE TARİFİ
 • Yeni başlayanlar için pratik örgü modelleri
 • Moda Şifon Tunik Modelleri
 • Demet Özdemir
 • Üre-formaldehit reçineleri: üretim, kullanım ve özellikleri

 • Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 90

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları


  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 5

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 90

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 53

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 94

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 31

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 84

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 97

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 29

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 63

  Domuz eti karkasının kesilmesi ve et seçiminin nüansları 22