Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 2019

Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 2019
15.09.2019

Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 81

Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera

Deneyimli bahçıvanlar için yataklardafarklı olgunluk ve tadı olan farklı çeşitlerde domates olmalı. Bu yazıda Baghir domateslerini tarif edeceğiz ve ayrıca kendi ekiciliğinin özelliklerini anlatacağız. Özellikle popüler olan bu melez iddiasız ve erken hasat sayesinde kazandı. Ama sırayla her şey hakkında.

Domates Bagheera f1: açıklama

bagheera domatesErken olgunlaşan domates çeşitleri, ilkleremelez nesil, inanılmaz derecede yüksek bir verimtedir. Çok kompakt çalı, ılımlı bahçecilik nedeniyle bahçede fazla yer kaplamaz. Her dalda 5-6 parça yuvarlak şekerli meyveleri olgunlaştın. Bagheera domateslerinin ağırlığı 100 ila 250 gram arasındadır. Alt dallarda en büyük meyveler büyümektedir.Domataların rengi, lekeler veya çizgiler olmaksızın düzgün, parlak kırmızıdır. Yoğun ve etli et bol su ile ayrılmaz, ancak orta derecede sulu. Domates Bagheera farklı asitliğe sahip hoş, hafif bir tada sahiptir.

Oda sıcaklığında mükemmel olgunlaşmamış meyveler. Sert cilt ve yoğun etten ötürü uzun ömürlü nakliye mümkündür.

Melez çeşitliliğin kaynağı ve uygulaması

Domates Bagheera - özenli işin sonucuRus yetiştiricileri. Açık alana dikildiğinde ılımlı bir iklime sahip alanlar için mükemmel bir seçenektir. Daha soğuk bölgeler için bir serada iniş yapmak mümkündür. Bu domates çeşitleri hem taze tüketim, konserve, meyve suyu, salatalar ve soslar için uygundur. Taze biçimde saklanan meyveler otuz günden fazla olmamalıdır. Ve herhangi bir ısıl işlemle patlamayın.

Çeşitliliğin Avantajları

Domates Bagheera AçıklamaDomates'in esas avantajı elbette Bagheera,meyvenin erken olgunlaşması - tohumları diktikten 65 gün sonra. Bu çeşit kuraklık, soğuk algınlığı ve zararlılara yanı sıra çeşitli hastalıklara karşı dayanıklıdır. Yüksek verimler - bir çalıdan yüz meyve kadar - da bu melez domateslerin tartışmasız bir avantajı. Tek, fakat en hoş olmayan dezavantaj, kendi başına dikim için tohum hazırlamak imkansız olmasıdır. Ama birçok avantajı ile birlikte, bu eksi, domates çeşitlerini seçerken sizin için önemli görünmüyor.

Yetiştirme özellikleri

En uygun fidan yetiştirme yöntemidir. özel bir ön-tedavi gerektirmezler Tohumlar, bir zamanlar iki santimetre yarısından fazla derinliğe toprağa dikti. Ekim malzemesi, turba ve humus ile bahçe toprağı karışımından hazırlanır. Dikime dikkatlice su püskürtülür, bir film ile kaplanır ve ilk sürgünler görünene kadar sıcak bir yere gönderilir. Bir ila üç yaprak ortaya çıktığında, bitki dalış edilmeli ve iyi aydınlatılmış bir yere, örneğin sıcak bir pencere eşiği üzerine götürülmelidir. Nakledilen bitkiler tercihen mineral takviyeleri ile gübrelenmelidir.bagheera domates

Açıkta domatesli fidan dikmeden öncetoprak, kolay sertleşir. Bunu yapmak oldukça basittir - üst üste birkaç gün sokaktaki fideleri ekiyorsunuz ve günler boyunca kalış sürelerini aşamalı olarak artırıyorsunuz.

Fideler için ideal zaman mayıs veya haziran ayı başındadır. Hava hala oldukça serinse, ilk kez bitkileri özel bir bahçe filmi ile örtmek daha iyidir.

İniş, uzak olmayan bir mesafede yapılmalıdır.yarım metreden daha az - bu sayede gelecekteki çalıları yeterli alana sahip olacaksınız. Domates Bagheera bol sulama gerektirmez. Toprak kurudukça biraz ılık, nemli su dökmek yeterlidir. Her iki ila üç haftada bir, aralarına dönüşümlü olarak toprağa mineral ve organik gübreler uygulayın.

Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 2019

Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 2019

Related news

 • Anton Privolnov: ünlü bir TV sunucusunun biyografisi
 • Su Dalgası Örgü Yazlık Yelek Modeli
 • 18. İstanbul Kukla Festivali Programı
 • 23 Şubat tarihi
 • Gül Motifi Örme

 • Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 43

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera


  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 30

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 62

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 60

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 52

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 54

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 43

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 59

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 5

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 100

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 73

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 72

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 10

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 87

  Domates yetiştirme tarifi ve özellikleri Bagheera 23