Doğu Slavların Anlaşılması 2019

Doğu Slavların Anlaşılması 2019

Doğu Slavların Anlaşılması 10 21.02.2019, 23:30

Doğu Slavların Anlaşılması

Slavların ataları, Hint-Avrupa'danMÖ 1. binyılın ilk yarısı civarında. Aynı dönemde, başlamış olan bu kabilelerin yerleşimlerini ve kalıcı toprakları yerleşmelerini onlarla yargılayabiliriz. Slavların kökeni ve yerleşimi, tarihçilerin çoğunluğu arasında tartışılabilir bir konudur. Uzun yıllar boyunca ve çeşitli kaynaklardan yararlanarak çalıştı. Bazı versiyonlara göre, Slavlar otokton, yani yerel halk. Tarihçilerin farklı bir kısmı yabancı bir insanlar oldukları görüşündedir.

İçinde bulunduğu tarihi tarihsel eserDoğu Slavların kökeni ve yerleşiminin izini sürmek mümkün, keşiş Nestor tarafından yazılan "Geçmiş Yılların Masalı". Onun tarzında, kronolojide o zamanlar meydana gelen olayları anlatan bir kronisyendir. Hikaye keşiş en başında yerleşim alanı belirler - Doğu Slavlar kabileleri, onun görüşüne göre, başlangıçta Tuna Nehri Havzası'nda yaşadı. Slav kabileleri sözde saldırıya gerçeğine "Volohov," onlar ikamet yerini değiştirmek zorunda kaldılar ve Dinyeper Nehri, doğuda taşındı. Şu anda en kabul edilebilir olmasına rağmen arkeolojik kaynaklar ise, Nestor teorisi hakkında şüphelidir Oder nehri havzasında Slavlar, ikamet doğrulamaktadır.

Dnipro Havzasında Doğu Slavların YerleşmesiOnları bu topraklara yerleştireceğim. Ancak, "Bygone Yıl Öyküsü" Nestor - sadece kaynak verileri bulabileceği. sklaviny, Antes ve wends - Böylece, Bizans kronikleri de halkların büyük göç sırasında Slavlar Avrupa'nın merkezi ve doğu topraklarını işgal ve hatta daha sonra Bizanslılar Slavlar üç dalı olduğunu göstermektedir. rütbe Tüm bu dalları bu bölgede yaşayan birden yüz elli farklı kabileleri. Ne yazık ki, bugün bu aşiret ittifaklar isimlerinin çoğunluğunun kesildi ve çayırlar, drevlyans, Volhynians, Tivertsy kuzeyliler Vyatichi, PRINCE, Radimichi buzhans, Krivich, hükümlü ve diğer kabilelerin tek söz, günümüze kadar gelmiş.

Romalılar ve Araplar, Slavların yeniden yerleşimi hakkında da yazdılar. Bu kabilelerin sözleri Tacitus, Yaşlı Pliny, Batlamyus'un yazılarında bulunur. Cesur savaşçılar olan Slav liderleri, Slav savaşçıları tarafından yenilgiye uğratılan German liderleri, yani Hermanarh tarafından yazılmıştı. Tek zaferlere rağmen, Slavlar savaş için hazırlanmayan huzurlu bir nüfustu. Bu, Hermanarich yeğeni Vinitarom'un yetmiş Slav temsilcisinin infazını açıklayan kaynaklar tarafından kanıtlandı.

Tuna Nehrindeki Doğu Slavların YerleştirilmesiKaramzin, Klyuchevsky, Solovyov gibi olağanüstü Rus tarihçileri tarafından doğrulandı. Bununla birlikte, Kliuchevskii için, Slavların atılması ile ilgili versiyon daha az kabul edilebilir - tarihçi Dinyeper'e doğru yavaş yerleşiminden bahsediyor ve bu da bu sürecin zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Örneğin, Boris Rybakov bu iki teoriyi birleştirmeyi ve Tuna ve Dinyeper havzasını tahsis etmemeyi tercih ediyor. Günümüzde kuzey bölgelerine yönelik olarak yapılan araştırmalara rağmen, şu anda bu iki bakış açısının sentezi en kabul edilebilir seviyededir. Belki, bir süre sonra bu teoriler de değişecektir.

Doğu Slavlar'ın yeniden yerleşiminin,Tuna ve Dinyeper havzasıyla sınırlı. MS dokuzuncu yüzyılda, yerleşim birincil yerinden giderek uzaklaşan ilk şehirler ortaya çıkmaya başladı. İlk karakollardan biri şuydu: Kiev, Chernigov, Smolensk, Novgorod, Murom. Ve eğer Kiev, Dinyeper yakınlarındaki konsolidasyon merkezi haline gelirse, Novgorod kuzeye daha da yakınlaşır.

Doğu Slavların Anlaşılması 2019

Doğu Slavların Anlaşılması 2019

Related news

 • Selenyum içeren bira mayası sağlığınızı korur
 • Sebzeli Domates Çorbası Tarifi
 • Toyota Camry Car. yorumlar
 • DİKİNE BONCUK BURGULAR YELEK MODELİ

 • Doğu Slavların Anlaşılması 74

  Doğu Slavların Anlaşılması


  Doğu Slavların Anlaşılması 100

  Doğu Slavların Anlaşılması 45

  Doğu Slavların Anlaşılması 8

  Doğu Slavların Anlaşılması 95

  Doğu Slavların Anlaşılması 19

  Doğu Slavların Anlaşılması 29