Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da AçılıyorDoğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor


Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 29 18.01.2019, 23:24

Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor

Geçtiğimiz Eylül ayında Turkuazoo Akvaryumu’nu satın alan Merlin Entertainments, İstanbul’da 2. çekim merkezi olarak birLegoland Discovery Centerinşa etme ve açma konusunda Multi Türkiye ile anlaşmaya vardı. Çocuklar için interaktif ve eğitici bir kapalı alan deneyimi sağlayan Legoland’in, 2015 bahar aylarında Türkiye’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Forum İstanbul’da hizmete girmesi planlanıyor.

İlk lego tuğlasından bu yana popülerliğini hiç yitirmeyen Lego, tüm dünyada çocukların en sevdiği oyuncaklardan biri olmaya devam ediyor. Tamamen hayal gücüne bağlı olarak farklı dünyalar yaratılabilen bu oyuncaklar eğlenceli olduğu kadar çocukların gelişimi için de oldukça faydalı olmasından dolayı aileler tarafından tercih ediliyor. Son derece interaktif, eğitici ve eğlenceli bir oyun alanı sunan Legoland bünyesinde çocuklar için pek çok aktivite yer alıyor. Heyecan verici Lego sürüşleri, 4D sinema, interaktif Lego Fabrika Turu ile Lego tuğlalarının nasıl yapıldığına dair anlatımlar, ayrıca doğum günleri ve diğer kutlamalar için özel parti odaları çocuklara keyifli dakikalar yaşatırken, şehir dokusunu ve simgesel yapılarını yansıtan Lego Miniland sergisi gibi bir dizi temalı oyun da, çocuklara yaşadıkları şehirle ilgili eğitici bilgiler sağlayacak.

“Avrupa’nın bu bölgesinde ilk Legoland’i açacak olmanın da heyecanını yaşıyoruz”

Merlin Entertainment’ın Panayır Çekim Merkezleri İşletme Grubu Genel Müdürü Glenn Earlam konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Geçtiğimiz yıl satın aldığımız Turkuzaoo’nun harika ekibiyle yaşadığımız deneyim, bizimkilere benzeyen kaliteli çekim merkezleri için İstanbul’da çok daha büyük bir potansiyel bulunduğu konusunda bizi ikna etti. Ayrıca yaptığımız değerlendirmeler, İstanbul’un yeni bir çekim merkezi inşa etmek için aradığımız heyecan verici, canlı ve dinamik bir şehir olduğunu bize gösterdi. Merkezi bir konumda yer alan Forum İstanbul, hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri, mağaza, yemek, akvaryum gibi kaliteli eğlence çekim merkezleri karmasıyla kendisine çekiyor. Biz de Legoland ile küçük çocuğu olan ailelere sunduğumuz benzersiz konseptle bu çekime katkıda bulunacağız. Avrupa’nın bu bölgesinde ilk Legoland’i açacak olmanın da heyecanını yaşıyoruz.”

3 bin 100 metrekarelik alan üzerinde yer alması planlanan Legoland’in inşaatının, yaz aylarında başlaması bekleniyor. Forum İstanbul Legoland’ın Lego modelleri, Merlin Entertainments’ın dünyanın dört biryanındaki uzman stüdyolarında hazırlanacak.

Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da AçılıyorDoğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor

Related news

 • ZAYIF GÖRÜNMENİN YOLLARI
 • TOMURCUKLU YAPRAK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI
 • Mozaik Kek Tarifi Kalıpta Nasıl Yapılır
 • Düşünce Gücü İle Zayıflama (NLP)

 • Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 30

  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor


  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 39

  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 75

  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 62

  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 85

  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 46

  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 34

  Doğu Avrupa’nın İlk Legoland’ı Forum İstanbul’da Açılıyor 79