Doğru bisikleti seçmek için 12 inçDoğru bisikleti seçmek için 12 inç
Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

Her ebeveyn bir satın alma seçeneği ile karşı karşıyaBisikletle çocuğa gitmek, çünkü her yaştan büyük çocuklara binmekten hoşlanıyorlar. İlk bisiklet çocuğu büyüdükçe iki tekerlekli bir "arkadaş" haline gelen yavaş yavaş üç tekerleğin üzerinde. Doğru ilk 12 inç bisikleti (tekerlekler) seçmeyi düşünün.

Bisikletlerin yaşlara göre sınıflandırılması

Her şeyden önce, bisiklet seçerken çocuğun yaşına bakın. Ne kadar gençse, bisikletin tamamlanması ve bakımının yapılması da o kadar kolaydır.

çocuk bisikleti 12 inç

Bisikletlerin klasik sınıflandırması çocuklar için aşağıdaki gibidir:

 1. Bir yıldan üç yıla kadar olan çocuklar için çarkın çapı 12 inçtir.
 2. 4-6 yıl boyunca - 16 inç çapında.
 3. 7-9 yıl boyunca - 20 inç
 4. Çocuğunuzun yüksekliği 130 cm veya daha fazla olduğunda çarkın çapı 24 inçtir.

Düşünüyorsanız, hangi yaşta 12 inçlik bir bisiklet uygundur, o zaman bu mezuniyetten sonra bir yıl içerisinde bu tür nakliye araçlarına geçebilirsiniz.

Bir çocuğun büyümesi için bir bisiklet satın almayın,çünkü sadece rahatsızlık verici. Seçilen model mutlaka küçük bir insanın büyüme ve fiziksel parametrelerine uymalıdır. Sürüş sırasında pedala alttaki konuma gelmeniz gerekir.

Bu nedenle, 12 inçlik bir bisiklet, daha fazlaayrıntılı olarak bir ila üç yaş için uygundur. Bu, iki tekerlekli bir bisikletin ilk modeli olup, gerekirse, arka ve iki ek tekerlekten bir tutma yeri ekleyebilirsiniz.

Neden bir çocuk için bisiklet almaya değer?

12 inçlik bir çocuk bisikleti, sadece iki tekerlekli ilk araç değil aynı zamanda çocuğunuzun düzgün gelişmesine izin verecek harika bir simülatördür.

12 inçlik bisiklet

Bisiklet oyununun avantajları:

 • Çocuğun dengesini iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Fiziksel durumu güçlendirir, doğru bir duruş oluşturur.
 • Çocuğun aynı anda birkaç görev yapmayı öğrenmesi (durumun pedal çevirilmesi ve değerlendirilmesi).

Artı, çocuğunuz evde bir TV veya bilgisayar değil, bisikletle dışarıda daha fazla vakit geçirir.

Çocuk bisikleti nasıl seçilir?

Ebeveynler satın almak için mağazaya gittiklerindebisiklet sürmek için, teknik özellik açısından aradıklarını önceden bilmeliler. Örneğin, bir dükkanda tartışmalı durumlar yoktur ve zamanınızı boşa harcamayın, bu soruları önceden cevaplamaya değer: "12 inçlik bir bisiklet kaç yaşındadır?"

hangi yaşta 12 inç bisiklet

Ayrıca bir bisiklet taşımacılığını seçerken, satın alırken temel alınması gereken genel bir ölçütler de vardır:

 1. Çocuğun yaş grubunu göz önünde bulundurun. Bebeği üç tekerlekli bir arabadan iki tekerlekli bir bisiklete çok erken aktarmak gerekli değildir, ancak geciktirmek de gerekli değildir. 95 cm'lik büyüme ile minimum dört tekerlekli ve daha sonra iki tekerlekli bisiklete geçmek gerekiyor.
 2. Çocuğunuzun büyümesine odaklanın. Mükemmel bir uyum içinde, çarkın çapının 2,5 katı olmalıdır. Aksi halde bisikletin çalışması çocuk için uygun olmayacaktır (pedallar çok yüksek veya alçaktır).
 3. Çocuğa bisiklet kiralayın, böylece onun üzerinde oturup boyut oranını deneyebilirsiniz. Yani mükemmel bir seçenek elde ettiniz.
 4. Uzman olmayan yerlerde satın almayın,çünkü kullanırken önemli olan hiçbir kalite güvencesi olmayacaktır. "İki tekerlekli arkadaş" ın en kritik anda başarısız olmayacağından emin olmalısın.
 5. Çocuğun görüşünü göz önünde bulundurun, çünkü o da bisikletle binemezsin.

Satın alıma doğru bir şekilde yaklaşırsanız, ilk iki tekerlekli 12 inçlik çocuk bisikleti bile daha uzun sürecektir.

Kulplu çocuk bisikleti

Çocuk bisikleti kolu ile 12 inçYapılandırma, gerektiğinde takılıp çıkarılabilen birkaç küçük tekerleğe sahiptir. Onlarla taşımacılık dört tekerlekli olur ve çocuğun üç tekerlekli bir versiyona düzgün bir geçiş yapmasını sağlayacak iyi bir istikrar kazanır.

Saplı 12 inçlik bisiklet

Arka kolun montajı sayesinde, bisiklet 12İnç, ebeveynlerin çocuğun hareketlerini kontrol etmesine ve gereksiz yaralanmalardan korunmasına izin verir. Ayrıca, çocuğun yorgun olduğu ve katılımı olmadan harekete devam etmesine izin verilmesi durumunda da gerekli olacaktır.

Böyle bir bisikleti üç yıldan itibaren satın alabilirsiniz, ancakBu çocuğun büyümesini dikkate almalıdır. İdeal olarak, çarkın çapının 2.5 katı olmalıdır. Böylece, tekerlek 12 inç ise, bir bisikletin 77 cm'lik bir büyümeye ihtiyacı vardır.

Ve ayrıca satın alırken, kaleme dikkat edin. Kullanmanızın uygun olup olmadığını deneyin (döndürün, frenleyin, vb.). Bir ayar sistemine sahip olan direksiyon simidine ve pedallara (tercihen dayanıklı oldukları için metallere) dikkat edin.

Herhangi bir bisiklet seçerken, zincirin bütünlüğünü ve kalitesini dikkatle inceleyin. Ve ayrıca bebek için rahat bir frenin kullanılabilirliği.

Üç yaşından büyük çocuklar için sıradan iki tekerlekli bisiklet

3 ila 5-6 yaş arası bir yaş grubu için 12 inçlik bisiklet mükemmeldir. Sadece böyle bir nakliye satın almadan önce, tasarım özelliklerine dikkat edin:

 1. Çerçeve sağlam ve kaliteli malzeme olmalıdır.
 2. Ek arka tekerlekler içeren modeli seçmek daha iyidir. Böylece çocuğunuz tamamen sürdürülebilir üç tekerlekli bir nakliyeden hareket etmek daha kolay olacaktır.
 3. Çocuklar çok hızlı büyüdükçe direksiyon simidi yükseklikte ayarlanabilir. Bu hizmet ömrünü uzatacaktır.
 4. Ucuz seçenekleri takip etmeyin. Sonuç olarak bir "kedi çuvalı" alabilirsiniz. Örneğin, zincir birkaç günlük sürüşten sonra kırılacaktır. Bu gibi durumlarda, yedek parçalara girebilirsiniz.

Eğer 12 inçlik bir çocuk bisikleti gibi ulaşım seçimine dikkatlice yaklaşırsanız, o zaman uzun bir zaman sürecektir, hatta çocuğun küçük erkek ve kız kardeşlerini miras bırakabilir.

Genç ebeveynler için ipuçları

Çocuğunuzu fiziksel yeteneklerini geliştiren isteğe bağlı bir simülatör olduğu için 12 inçlik bir tekerleğe nakletmekten korkmayın.

Bisiklet için 12 inç tekerlek

Çocuğunuza binmeyi öğrettiğinizde,güvenliği unutun. Kentsel yaşamdaki en önemli şey, trafiğin olmadığı siteyi seçmek. Çocuk sadece tehlikeye anında tepki veremeyeceğini öğrenemez. Bisiklet yollarının olduğu ya da şehrin parklarında bulunan özel yerlerde çalışmak en iyisidir.

Bir model seçerken tüm kurallara uyun ve çok yakında bebeğiniz ilk başarılarından memnun olur.

Doğru bisikleti seçmek için 12 inçDoğru bisikleti seçmek için 12 inç

Related news

 • Adım Adım Bebek Banyosu
 • Tığ İşi Renkli Çift Fıstıklı Oya Modeli Yapılışı Videolu
 • Haşhaşlı Limonlu Kurabiye Tarifi
 • Makarna Cipsi
 • Aylık diyet listesi ile Etiketlenen Konular

 • Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç


  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç

  Doğru bisikleti seçmek için 12 inç