Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 2019

Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 2019

Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 45 17.02.2019, 12:37

Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler

Kırıcılar veya öğütücüler, kategoriye aittirözel amaçlı ekipman ve bahçe alanında sebze kalıntılarının geri dönüşüm sürecini önemli ölçüde basitleştirebilir. Tabii ki, dallar ve yabani otlar sadece yakılabilir, ancak bazen bu seçenek tamamen uygunsuzdur. Ayrıca, ezilmiş çimenler ve dallar, kompost yığınları için mükemmel bir dolgu maddesi olarak kullanılabilir.

Ağaç öğütücü

Bahçe parçalayıcı - kompakt ve basitYönetim için özel bilgi gerektirmeyen bir toplamı kullanın. Ekteki talimatı tanımak ve tüm noktalarını gerçekleştirmek yeterlidir. Bir bahçe kıyıcı dalları ve çim nasıl seçilir, bugün ve konuşun.

Ekipman türleri

Agregaların özelliklerine bağlı olarak üç tipe ayrılabilir:

 • ev;
 • yarı;
 • profesyonel.

Ev öğütücüler

Cihazlar küçük hacimleri işlemek için kullanılabilir. Ünitenin gücü 1,5 kW'ı aşmaz. Parçalayıcı, 25 mm'den fazla olmayan bir çapa sahip dallarla başa çıkabilir.

Cihazın gövdesi plastikten yapılmıştır, yaniAğırlığı 20 kg'dan fazla değildir. Ev tipi öğütücüler ek işlevlere sahip değildir ve sürekli kullanım için, sık kullanım için tasarlanmamıştır.

Yarı profesyonel birimler

Bu kategorideki kırıcılar, 3 kW'lık motorlarla donatılmıştır ve şimdiden 30-40 mm çapında dallarla baş edebilmektedirler.

bahçe elektrik parçalayıcı

Davanın malzemesi sadece plastik değil,ama aynı zamanda metal, bu nedenle zaten bu tür cihazları tartın. Ortalama olarak, ağırlık 40 kg'a ulaşır. Sadece dalları ve çimleri değil, kuru bitki üstlerini de taşlamak için kullanılabilirler.

Profesyonel Öğütücüler

Mevcut tüm modellerden en güçlü cihazlar. Büyük hacimli işlerle iyi başa çıkabilir ve çiftliklerde kullanılabilirler.

Motorun gücü 6 - 9 kW'a ulaşıyor.Cihaz, dalları 60 mm'den daha büyük olan dalları ile kolayca başa çıkabilir. Tartışılmaz bir avantaj, malzemenin otomatik modda geri çekilmesinin işlevidir.

Profesyonel öğütücüler çalışabilirtam yükte uzun bir süre. Üreticiler, bir kural olarak, insan emeğini büyük ölçüde kolaylaştıran birkaç seçenek ekliyor. Özellikle, birimler malç üretebilir.

Ek özellikler

Bahçe öğütücü dalları ve çimi, temel özelliklerine ek olarak, ek işlevlere de sahip olabilir. Çoğu zaman:

 • malzemenin otomatik beslenmesi;
 • plansız bir devreye girdiğinde motoru bloke etme olasılığı;
 • gürültü işlerini azaltmak;
 • öğütme hızının ayarlanması;
 • malç içinde işleme malzemesi vb.

dallar ve çim için bahçe parçalayıcı

Kesme mekanizması

Dallar ve çimenler için bir bahçe parçalayıcı seçimi, her şeyden önce, kesme mekanizmasının türüne dikkat edin. Toplamda üreticiler üç seçenek sunuyor:

 • bıçak;
 • vida;
 • Freze.

Çimi öğütmek için bir ihtiyaç varsa,ince dallar ve çeşitli yumuşak atıklar, örneğin, sebze standart altı, daha sonra güvenle bir bıçak ile bir disk ile donatılmış cihazlar seçmek mümkündür. Kural olarak, bir çift düz bıçak ile donatılmıştır, ancak bazı modellerde sayı beş parçaya ulaşır. Disk, besleme hunisinin tasarımına bağlı olarak farklı düzlemlerde dönebilir. Parçalayıcı oldukça gürültülü çalışır ve mükemmel performansa sahip olamaz.

Ile donatılmış bazı model öğütücülerBıçak kesici, dalların otomatik beslenmesi ek bir işlevi var. Ve en basit cihazlar neredeyse klasik düzelticiden farklı değildir ve sadece yaprakları işleyebilir. Bu tür modellerde, bir olta ile bir makara bir kesme aleti olarak kullanılır.

stok parçalayıcı fiyat

Kalın dalları daha iyi işlemek gerekiyorsaSadece vida veya freze tipi kesme ünitesi ile öğütücüler seçin. Dalların böyle bir kıyıcısı (bu durumda cihazın fiyatı daha önce göz önüne alınan seçenekle karşılaştırıldığında daha yüksek olacaktır) daha fazla ağırlığa sahiptir, fakat aynı zamanda daha sessiz çalışır. Ne yazık ki, bu kategoriden modeller çim ve yaprakları işlemek için uygun değildir.

Çim ve twigs bertaraf için, bu gereklidirkombine birimleri seçmek için. Geleneksel modellerden, malzemenin işlenmesinde farklıdırlar. Yumuşak atık üst huniden beslenir ve bıçak üzerine bıçaklarla düşer. Taşlamadan sonra, aşağıda bulunan freze bıçağı üzerine düşer. Dallar ve dallar özel bir alıcı pencereden beslenir ve hemen freze bıçağı üzerine düşer. Bu tür ekipmanlar en pahalı olanıdır, ancak aynı zamanda daha fazla etkiye sahiptir. Düşük fiyat braketi yaklaşık 3500 ruble civarındadır.

Bahçe kıyıcı motor: benzinli veya elektrikli

Bahçe öğütücüler hem deelektrikli ve benzinli dört zamanlı motorlar. Aynı zamanda, elektrikli değirmencinin gücü 1.2-4.0 kW arasında değişirken, benzin agregatları 8 kW'a ulaşmaktadır.

Her seçenek kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. İlk önce bahçe elektrik helikopterini düşünün. Açık dezavantajları şunlardır:

 • Hareketlilik eksikliği.Cihazın hareket aralığı elektrik kablosunun uzunluğu ile sınırlıdır. Ayrıca, tüm bahçe iş ortaklıklarında elektrik mevcut değildir.
 • Elektrik tesisatyağmurlu havalarda çalışmazSadece biraz yağmur olsa bile.
 • Elektrik motoruHerhangi bir voltaj düşüşüne çok hassas. Kırsal bölgelerde, bu tür sıçramalar nadir değildir.
 • Kısa çalışma döngüsü.Cihazın kesintisiz çalışabileceği maksimum değer 25 dakikayı geçmez. Daha sonra parçalayıcı tamamen soğutulmalıdır.
 • Bağlantı sorunu.Üç fazlı bir motora sahip bir cihaz satın aldıysanız, bağlantının sorun yaratması daha olasıdır, çünkü normal bir ortaklık için 380 V'luk güç nadirdir.

  ev yapımı çip parçalayıcı çizimleri

Ancak aynı zamanda bahçe elektrik değirmeni çok daha ucuz ve kullanımı daha kolay.

Benzinli motorlu öğütücüler

Şimdi benzin cihazlarının avantajları hakkında bilgi sahibi olalım. Bunlar şunları içerir:

 • Her türlü hava koşulunda sorunsuz çalışma imkanı.Durdurma, yalnızca kesme mekanizmasını temizlemeniz veya işleme için malzemenin tükenmesi gerektiğinde gerekli olabilir.
 • Bazı modellerelektrikli marş ile donatılmışBaşlangıç, kolay bir tuşa basılarak yapılır.
 • Tersin varlığı.Bu işlev, kesme mekanizmasının temizlenmesini büyük ölçüde kolaylaştırır çünkü ters dönüş, düşmüş taş veya yara elyafının otomatik olarak çıkarılmasını kolaylaştırır.

Bir benzin kıyıcı dalları seçimi (hakkında değerlendirmeBu tür birimler son derece olumludur), bakım gerektireceği gerçeğine hazırlıklı olmanız gerekir. Bu, her araba meraklısına tanıdık yağ, filtre ve diğer faaliyetlerin yerini alıyor. Motoru doldurmayı unutmayınız. Bu konuda tasarruf edemezsiniz, çünkü motor bu konuda oldukça titizdir. Bu nedenle, benzinli öğütücünün çalışması, elektrikli muadillerine göre çok daha pahalı olacaktır.

Kıyıcı dalları

Bahçıvanlar genellikle kendi izlenimlerini paylaşırlar.bahçe ekipmanlarında kullanılır. Ve neredeyse herkes, bu tür öğütücülerin sadece yeri doldurulamaz bir şey olduğunu kabul eder, ancak görüşler hâlâ bölünmüştür. Birisi daha çok elektrikli cihazlar hakkında konuşuyor, ama birisi petrol ünitelerini beğendi.

Burada prensip olarak ve tüm bilgilerDoğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak. Herhangi bir nedenden dolayı, size her açıdan uygun bir ünite bulamazsanız, ev yapımı şube kıyıcıyı monte edebileceksiniz.

bahçe helikopter şubeleriÇizimler bir problem olmayacaktır, çünkü ünitenin kendisi, eğer düşünürseniz, tasarımında çok karmaşık değildir. Başarılı alımlar!

Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 2019

Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 2019

Related news

 • İnme nedir, inme şiddetli hipertansiyonun arka planında nasıl tezahür eder
 • Chlorophytum: evde bakım, büyüyen sorunlar
 • Çocuklarda öksürük kabarma: nedenler, ilk yardım

 • Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 29

  Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler


  Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 37

  Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 14

  Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 14

  Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 92

  Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 75

  Doğrayıcı dalları nasıl seçilir: ipuçları ve geri bildirim. Dallar, çimenler ve çöp için bahçe öğütücüler 11