Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 2019

Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 2019

Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 45 19.02.2019, 22:36

Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler

Modern insanlar, olanakların kullanılabilirliği için kullanılır. Bunların birçoğu, elektrik olmadan, suya ve medeniyetin diğer faydalarına sahip olmak zorunda olduğunda bir durumu hayal edebilir. Bununla birlikte, hiç kimse beklenmedik bir kader kaderinden bağışık değildir. Bir örnek, doğal ortamda insanın zorunlu özerkliğidir.

İnsan davranışları nasıl değişir?

Elbette, insanın içsel durumu veDavranış biçimleri bu koşullar altında değişmeden kalamaz. Genellikle olduğu durum için hazır değildir. Kendi hayatının kendi eylemlerine bağlı olduğu gerçeğini ortaya koyması gerekiyor.doğal ortamda insanın zorunlu özerkliği

Doğal ortamda insanın zorunlu özerkliğiondan önce ana görevi koyar: insanlara bir çıkış bulmak. Düşüncelerini düzene sokana kadar bu imkansızdır. Bunu yapmak çok kolay değil. Alışılmadık durumlar, paniği ve durumu yeterince değerlendirmek için fırsat yetersizliğine neden olur.

Bir kişi sakinleşir ve kendine sıkı sıkıya inanırsa, doğru kararı verebilir.

İnsan güvenliği neye bağlıdır?

Aşağıdaki faktörler onu etkiler:

 • aşırı koşullarda hayatta kalmak için genel eğitim seviyesi;
 • kişisel özellikler;
 • fiziksel durum;
 • becerilerini ve bilgilerini harekete geçirme yeteneği.

Son parametre çok önemlidir, çünkü bir kişiaslında hayatta kalacak. Bu, bir yerde yiyecek ve içecek bulması gerektiği anlamına gelir. Kötü hava şartlarında özel bir barınağa ihtiyaç olacaktır. Bunu inşa etmek için bilinçli olmanız gerekir. Burada incitme ve tecrübe etme, en azından minimum.

Açık hava olsa bile, geceyi geçirmek gerekir. Düzenlenmesi için, durum mümkün olduğunca değerlendirilmelidir. Herhangi bir potansiyel tehlike kaynağı olup olmadığını belirleyin.

Doğal ortamda insanın zorunlu özerkliğikendisini arazide yönlendirmesini gerektirecektir. İnsanlara ulaşmak için nereye gideceğini anlamalı. Hayatta kalma yeteneği, tehlike sinyalleri verme yeteneğinden büyük ölçüde etkilenir.

Nerede olduğunu bilmiyorsanız bile, bulunduğunuz yer için doğru sinyal, diğer kişilerin sizi bulmasını sağlayacaktır.Doğal ortamdaki insanın zorunlu özerkliği, hayattan örnekler

Doğru davranılması gereken ipuçları

En çok zorlanan özerklik haklarıVakaların kendi içgüdüsel gücünü korumasını sağlar. Vücudun zor bir durumda olduğunu hissediyor gibi görünüyor. Kendini olumsuz faktörlerden korumak için her şeyi yapar. Ancak, olabileceği gibi, bazı öneriler hayatta kalmak zorunda kalanları engelleyemez.

Kendinizi aşırı koşullarda buldunuz mu? Her şeyden önce sakin ol! Durumu tart. En tehlikeli olan faktörleri tanımlayın. Bundan sonra onları nasıl önleyebileceğinizi düşünün.

Mümkünse, şimdi nerede olduğunuzu belirleyin. İnsanların beklentisiyle yerinde mi kalacağına karar verin veya onlara doğru hareket edin.

Doğal ortamda insanın zorunlu özerkliğikendi güçlerinin rasyonel bir dağılımını gerektirir. Bu, bu veya bu süre için belirli görevleri gerçekleştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Uygun olmalılar. Bu yorgunluğun kabul edilemez olduğunu unutmayın.
Panik'in iyi bir şey getirmeyeceğini kendinize tekrar etmeyi unutmayın. Korkunu yen ve duyguları kontrol altında tut.bir kişinin zorla özerkliği

Ek öneriler

Doğal ortamda bir kişinin özerkliği olduğunda ne yapılması önemlidir?
Kurbanlar varsa, onlara ilk yardım verin.

Bir araç kazası durumunda, sınırlarını bırakabilirsiniz. Ancak bundan önce hayatta kalmak için gerekli olan her şeyi almak önemlidir.

Olay yerinde ne zaman kalmak daha iyidir?

 1. Acil durum radyo istasyonuna ulaşmayı ve olayı bildirmeyi başardıysanız.
 2. Zor bir arazide ya da aşina olmadığınız bir bölgede bulunuyorsunuz.
 3. En yakın yerleşime olan mesafeyi belirlemenin bir yolu yoktur.
 4. Sizde veya yakınınızda ciddi yaralanmalar veya hastalıklar var.

Sahneyi bırakmak ne zaman daha iyi?

 1. Tam olarak insanların nerede yaşadığını biliyorsun. Onlara ulaşmak için en az zaman gerekiyor.
 2. Yoğun bitki örtüsü bulunduğunuz yeri çevreler. Bu nedenle, kurtarıcılar sizi algılayamayacaktır.
 3. 3 gün boyunca yardım alınmaz.

Dikkat edin! Kaza mahallini terk ederken, kesinlikle ağaçlarda ve diğer kimlik işaretlerinde bir çentik bırakmalısınız.doğal ortamda insan özerkliği

Isteyerek hayatta kalmak. Doğal ortamda insanın zorunlu özerkliği: yaşamdan örnekler

1960 yılında, kendinden tahrikli mavna,Kuril Adaları, bir kasırga sonucu açık denize düştü. Gemide 4 kişi vardı. Hepsi askeriydi. Hava şartları radyo iletişiminde başarısızlığa yol açtı. Motorlar çalışmayı durdurdu.

Gıda stokları çok azdı. 2 paket patates ve 48 saat boyunca tasarlanmış acil bir ürün paketinden oluşuyordu.

İnsanlar içtenlikle bir gün bulunup kurtarılacağına inandılar. Bu inanç onlara uzun bir süre dayanmalarına yardımcı oldu. Küçük bir ürün askısı stoğu çok az kullanılmıştı.

Hükmün bittiği bir an vardı. Askerler kafalarını kaybetmedi. Ayakkabılarını ve kendi deri kayışlarını kayganlaştırdılar. Ürünler yumuşadıktan sonra, askerler onları parçalara ayırıp yediler.

Gördüğünüz gibi, koşullar oldukça iyi olabilirDoğal ortamda bir kişinin zorla özerkliği olduğunda zalimdir. Hayattan örnekler, aşırı durumlarda, her birimizin ortaya çıkabileceğini göstermektedir. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız, her zaman kendi grubunuzun gerisinde kalmak veya kaybolmak tehlikesi vardır.

Tipik bir kent olsanız bileKimse yarın hayatta kalma hakkında düşünmek zorunda olmadığını garanti etmez. Örneğin uçakla başka bir şehre uçarsınız. Çökerse, yerleşim yerlerinden uzak yerlerde düşebilir. Bu gerçek izolasyon. Nasıl davrandığın konusunda, gelecekteki kaderin bağlı.

Hayatımda birçok örnek var.

Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 2019

Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 2019

Related news

 • Yeni Malatyaspor
 • Rezene çayının faydaları
 • Bu çocuklar bir harika
 • Tüm Haberler
 • Thea isminin kökeni ve önemi nedir
 • Hangi bebek bıyıklı doğar Bulmacanın basit cevabı

 • Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 31

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler


  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 36

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 47

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 69

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 8

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 97

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 13

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 9

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 51

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 8

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 15

  Doğal ortamda insanın cebri özerkliği: pratik öneriler 20