Doğal Antibiyotikler 2019

Doğal Antibiyotikler 2019 Doğal Antibiyotikler

Doğal Antibiyotikler Doğal Antibiyotikler

Doğal Antibiyotikler

Doğal Antibiyotikler

Doğal Antibiyotikler

Doğal antibiyotikleriçeriğinde kimyasal maddeler barındırmayan kolaylıkla doğadan elde ederek tüketebileceğimiz besinlerdir.Doğal antibiyotik özelliği olan bitkiler, meyveler ve sebzeleri detaylı olarak inceleyerek, vücudumuza ve geçirdiğimiz hastalıklara karşı olan faydalarını inceleyelim.

Öncelikle Hastalıklara Neden Olan Faktörleri İnceleyelim;

Hepimizin bildiği gibi büyük şehirlerde yaşıyorsak pek çok farklı nedene bağlı olarak günümüz stresli ve koşturmaca içerisinde geçebiliyor, tüm bunlara birde yaşadığımız üzüntüler ve olumsuzluklar eklendiğinde vücut direncimiz kırılabiliyor. Buna ek olarak birde mevsim geçişlerinde pek çok hastalığa karşı hazırlıksız olarak yakalanabiliyoruz.

Son dönemlerde televizyonlarda hepimizin izlediği gibi artık bazı hastalıklar antibiyotiklere karşı savunma oluşturmuş durumda, hal böyle olunca antibiyotik kullanımının hastalıklara karşı pek bir faydası olamıyor. Ancakdoğal antibiyotiklerolan pek çok meyve, sebze ve bitki içeriklerinde yer alan bileşenler sayesinde vücut direncimizi maksimum seviyeye çıkarabiliyor. Birlikte doğal antibiyotikleri inceleyelim.

Doğal Antibiyotikler Nelerdir?

Doğal Antibiyotik Sarımsak

Sarımsakdoğal antibiyotikleriçerisinde en etkilisi olarak bilinmektedir. Özellikle kış aylarında vücudumuzda bulunan ve girmeye çalışan mikropların yok edilmesinde çok etkilidir. Yemeklerimizde pişirerek tüketebileceğimiz sarımsak çok faydalıdır ancak maksimum faydası için çiğ tüketilmesi daha etkilidir.

Doğal Antibiyotik Soğan

Soğan vücudun direncini arttırması ile bilinmektedir. Mikropların çoğalmasına engel olacağı için yemeklerimizde bol miktarda soğan kullanılmasını önermekteyiz.

Doğal Antibiyotik Bitkiler

Doğal antibiyotik bitkilergenellikle dışarıdan bir etkiye maruz kalmadan kendi kendine yetişebilen bitkilerdir. Özellikle çok yüksk kesimlerde el değmeden kendiliğinden yetişen bitkilerin doğal antibiyotikler olduğu görülüyor.

Doğal antibiyotik etkisi olan bitkilernelerdir birlikte inceleyelim. Bitkilerimizin kana etki etme özelliği sayesinde çok faydalı ve etkilerinin hızlı gözlemlendiğini unutmamak gerekiyor. Öncelikle en etkili olan bitkimiz kekik, ardından meyan kökü, ada çayı bitkileri, dağ çiçeği otu ve karabaş otu çok etkilidoğal antibiyotiklerolarak dikkatleri çekiyor.

* Buna ek olarak antibiyotik etkisi bulunan bitki çayları tüketmek isterseniz en üst sırada sarımsak çayı yer alıyor, ardından zencefil ve ada çayı yer almaktadır.

Doğal Antibiyotik Meyveler Nelerdir?

Portakal ve Mandalina

Portakal doğal antibiyotik meyveleriçerisinde en etkili ve faydalı olanlardan bir tanesidir. Soğuklarda karşılaştığımız grip benzeri hastalıklara karşı koruma sağlar ve içeriğinde yoğun miktarda C vitamini barındırır. Bol lif içerdiğiiçin tokluk hissi verir ve diyetlerde yardımcı ara öğün olarak tüketilir. Son olarak kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

Greyfurt

* Greyfurt düzenli olarak tüketildiğinde doğal antibiyotik meyveler arasında önemli bir yere sahiptir. Buna ek olarak kolesterolü dengede tutma özelliği bulunur, diş etlerinin sağlıklı kalmasını sağlar ve soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıklara karşı koruma sağlar.

Kayısı

* Karetennoid bileşeni içeren kayısı özellikle doğal antibiyotik meyve olma özelliğini taşımakla birlikte kanseri önleme özelliği bulunan kayısı her gün düzenli olarak tüketilmelidir. Ayrıca düzenli tüketiminde kan yapıcı etkileri bulunmaktadır.

* Nar çok şifalı bir meyvedir vedoğal antibiyotik meyvelerarasında yer alır. Özellikle cilt kanseri ve prostat kanseri üzerinde tedavi edici etkileri bulunmaktadır. Buna ek olarak vücutta yer alan iltihaplanmaların tedavi edilmesinde yardımcı olmaktadır.

Doğal Antibiyotik Sebzeler Nelerdir?

Brokoli

* Brokoli içerisinde yer alan karoten maddesi pek çok antibiyotiğin içerisinde etken madde olarak yer almaktadır. Bu nedenledoğal antibiyotik sebzeleriçerisinde en etkili olan sebzedir. Bunun dışında mineral ve demir eksikliğini önleme konusunda etkilidir. Ayrıca kış hastalıklarına karşı C ve B vitaminleri açısından zengindir.

Enginar

* Enginarın karaciğeri yenileyici etkileri olduğunu bilmekteyiz ve bu etkileri sayesinde pek çok antibiyotikten daha etkilidir. Buna ek olarak vücudun içinde oluşabilecek zehirli etkileri vücuttan atarak temizleme özelliği ileantibiyotik etkisi olan sebzelerarasında yer almaktadır.

* İçeriğinde yer alan iyot ve C vitaminleri nedeniyledoğal antibiyotik etkisi olan sebzelerarasında yer almaktadır. Bronşları temizleyerek böbrek taşı düşürücü etkileri bulunmaktadır.

Ispanak

* ıspanağın içerisinde çok yoğun oranda demir ve protein nedeniyle pek çok rahatsızlığa karşı vücudu koruyarakdoğal antibiyotik sebzelerarasında yer alır. Ayrıca C vitamini açısından çok zengindir ve kemik yapısını güçlendirici etkileri bulunmaktadır. Son olarak bebeklerin sağlığı için çok faydalıdır ve bebekler için antbiyotik etkileri bulunmaktadır.

Doğal antibiyotiklerile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.


Doğal Antibiyotikler 2019

Doğal Antibiyotikler 2019

Related news

 • Şehzade Kebabı Tarifi – Ana Yemek Tarifleri
 • Bulgur Köfteli Yoğurtlu Semizotu Tarifi
 • Sevdiğiniz Renklere Göre Karakter Analizi
 • Harika Avcı hakkında şok iddia
 • Diş Macununun Harikalar Yaratan 12 Kullanım Alanı

 • Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler


  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler

  Doğal Antibiyotikler