DNP ile Zayıflarken ÖlebilirsinizDNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz


DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 10 22.02.2019, 12:26

DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz

Denopil (DNP) Tuzağına Düşmeyin

DNP maddesi aslında ülkemizde ilk kez satılmıyor, yıllardır profesyonel vücut geliştirme camiasınca bilinen ve kullananların olduğu söylenen bir üründü. Ancak son aylarda Facebook’taki bir hareketlilik artık rahatsız edici boyuta geldi. Facebook’a reklam vererek sürekli yeni insanlara ulaşan DNP satıcıları DNP’yigüvenle kullanılabilir bir diyet ürünügibi gösteriyor ve zayıflamak isteyen insanları ağlarına düşürmeye çalışıyorlar. DNP hakkında yazdıkları sözde bilgilendirici yazılar ise bu zehrin karanlık yüzünden hiç bahsetmiyor. Gelin şimdi size konuyu hiç de uzatmadan DNP’yi tanıtayım.

DNP nedir?

2,4-Dinitrophenol maddesi.

Denopil adıyla satılan ve kimyasal adı2,4-Dinitrophenol (dinitrofenol)olan bu madde enerji metabolizmasını olağanüstü hızlandırarak spor bile yapılmadan vücut yağlarının yakılmasına olanak vermektedir. Ancak enerji kaynağı olarak kullandığımız maddeler DNP ile yakılınca enerji açığa çıkmaz ve bu stoklar bittikten sonra sıra vücut yağlarına gelir. Vücut yağları da DNP ile yakılır ve yine enerji açığa çıkmaz, böylelikle DNP dozajına bağlı olarak çok etkin bir yağ yakıcı olarak karşımıza çıkar. Sporcular arasında kullanılan diğer yasaklı yağ yakıcılara kıyasla çok daha fazla etkilidir. Bu sebeple yağ yakmak isteyen sporcular tarafından kullanıldığı bilinmektedir. 2002 yılında Norveç’te iki vücut geliştirmeci üzerinde yapılan bir araştırmada hormon mekanizmalarını da bozucu etkisi olduğu ortaya konmuştur.

DNP öldürür mü?

Elbette, aşırı dozda kullanılan her şey sizi öldürebilir; buna bütün ilaçlar dâhildir. Ancak ilaçlar doktor kontrolünde verilir ve ayrıca ilaç sıfatı olmadan önce detaylı araştırmalardan geçerler. DNP satıcıları internetteki satış sayfalarında“DNP’yi dozajında kullanırsanız muhtemelen bir şey olmayacaktır,”mesajı vermektedir… İşte, sorun tam da buradadır. Klinik olarak bir uzman tarafından kullandırılan ilaçların tavsiye edilen kullanım dozajları ölüme yol açmaz. Buna karşın satıcıların önerdiği dozda DNP kullanımının da ölüme yol açabileceği görülmüştür. Kaçı fazla dozda gitti bilinmez ama bugüne kadar dünya çapında 60’ın üstünde ölümün sebebinin DNP kullanımıyla ilişkili olduğu otopsi raporlarıyla kanıtlanmıştır. Kayıtlara geçmeyen ölüm sayısı ise belirsizdir. DNP dolayısıyla hastaneye düşenlerin sayısının ise bu sayıdan çok daha fazla olduğu kesindir.

“Önerilen” dozun bile riskli olduğunu söyledik, peki fazla dozda DNP kullanılırsa ne olur. Cevap verelim: Ölüm neredeyse kaçınılmazdır. Yağ yakmak için değer mi, ne dersiniz? Bir diğer önemli nokta da DNP ilaç olarak bile kabul edilmediğinden, hakkında araştırma yoktur ve hangi hastalık ya da ilaçlarla nasıl etkileşime girdiği bilinmemektedir.

DNP neden var?

1933-38 yılları arasında, o dönemlerde yapılan bir çalışmayla DNP’nin metabolizmayı aşırı hızlandırıp yağ yakıcı ve zayıflatıcı etkisi olduğu fark edilince bu ürün diyet hapı haline getirilmiştir. Ancak yapılan araştırmalar DNP’nin ölümcül riskini ortaya koyunca 1938 yılında Amerika’da satışı yasaklanmıştır. Bugün dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde DNP’nin insan kullanımı için satılması yasaklanmıştır.

DNP ise ticari anlamda hâlen üretilmekte ve satılmaktadır ve bazı sanayi kollarında yasal olarak kullanılabilen bir kimyasaldır, örneğin boya sanayisinde. Ancak bu şekilde kullanımında bile çeşitli kurallar ve kısıtlamalar vardır. Çünkü DNP doğayı çok kirleten bir maddedir. DNP ayrıca tarım ilacı olarak kullanılmaktadır.

DNP’nin etkileri

DNP’nin vücut tarafından kullanılamayan enerji açığa çıkardığını söylemiştik. Bu sebeple DNP’nin ilk etkisi vücut ısısını yükseltmesidir. Dozaja ve kişinin sağlık durumuna bağlı olarak bu sıcaklık derecesi artar. DNP’nin fazla dozunun kesin ölüm olma sebebi de budur zaten. Yüksek vücut ısısı DNP’nin olası yan etkisi değil, kaçınılmaz etkilerinden biridir. Satıcılar ise bu gerçeği “olası yan etkiler” adı altında yumuşakça ifade etmektedirler. DNP kullanımı vücut ısısını kaçınılmaz olarak yükseltir.

DNP’nin insan için kullanımı yıllar önce yasaklanmış olduğundan ve çok küçük bir kesim tarafından kullanıldığından, hakkında bilimsel araştırma yapılmamıştır. DNP’nin diğer etkileri ve zararları hakkında yeterli klinik araştırma ve veri yoktur.

DNP’yi ülkemizde kimler satıyor?

Peşinen söyleyelim, Facebook sayfasının hakkını teslime etmek lazım; DNP hakkında neredeyse tarafsız bilgiler vermişler ve bir anlamda insanları neyi alacakları hakkında uyarmışlar.

Ülkemiz yasaları şu an DNP için ne durumda bilmiyorum ama bu ürünün artık çoluk çocuğun, zayıflamak isteyen genç kızların kolayca ulaşabildiği şekilde hap şeklinde satışa sunulduğunu görüyoruz. Peki, gerekli yasal izinler alınmış mıdır? Bu ürünleri kimler satmaktadır? Nasıl fatura kesip nasıl bir vergi beyanında bulunmaktadırlar? Benim duyumlarıma göre bu ürünü kendi üretip satan kişi vücut geliştirme camiasından; umarım doğru değildir. Doğruysa o kişiye sesleniyorum, bir kişi bile DNP yüzünden ölse bunun bedelini kazandığın parayla ödemen mümkün değildir, bunun maddi bir bedeli yoktur. Para hırsıyla insanlara zehir satmanın adı nedir biliyorsundur. DNP vücutçulara satılırken bu konuyu gündeme getirmedik çünkü zaten vücutçu camiasında ilaç kullanılıyordu, varsın tarım ilacı da kullansınlar, sanki gelip bana mı soruyorlar? (Soran da çok var, sanki ben steroid satıyorum!) Ancak DNP konusunda sıradan insanlardan aldığımız soru sayısı artmıştır ve ben artık bu DNP pazarlamasına dur denmesi gerektiğinden eminim.

DNP satışından ne kadar yüksek kâr elde edilebileceğini merak ediyorsanız da araştırın. Toptan 2,4- Dinitrophenol’ün kilosu oldukça uygun fiyattan zaten satılıyor. Siz bir kilo üründen binlerce hap üretebilirsiniz.

Denopil pazarlama sayfası.

Devlet nerede?

Gören varsa bana da söylesin. Bu ülkede internet ticaretinde bu ve buna benzer rezaletler yaşanıyor, yetkililer nerededir? Sahte ürünler yığınla satılıyor, sorumlular yakalanıyor ve serbest bırakılıyor. Evinde oturup eylemci paylaşımlar yapan gençler evlerine baskınla alınıyor da bu gibi ürünleri satanlara neden bir şey yapılmıyor. Devletin görevi vatandaşlarının can ve mal güvenliğini korumak mıdır yoksa toplum güvenliğini tehdit edenleri korumak mıdır? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sanal dünyayla ve buradaki kanunsuzluklarla, haksızlıklarla yeterince baş edemediğini düşünüyoruz. Ne olur artık bu düşüncemizi değiştirecek uygulamalar yapılsın. Bıktık, usandık. Paralarını kaptırıyor insanlar, yetmiyor; canlarını veriyorlar, yine yetmiyor. İnsaf!

Sonuç

DNP bir besin desteği değildir, bir ilaç değildir; toksik etkisi bulunan bir sanayi kimyasalıdır ve bütün gelişmiş ülkelerde insan kullanımı için satılması yasaktır. Bu ürünün ülkemizde üretilip satılması,birileri ölmeden önce,engellenmelidir. Kullanan 10.000 kişi ölmez de 10.001’inci kişi ölürse o zaman ne olacak? Hekim desteğinde bile kullanılması yasak olan bir ürün her türlü tıbbi kontrol ve bilgiden uzak olarak nasıl bu kadar kolay, bu kadar pervasız satılabilmektedir?

İsteyen gitsin arsenik içsin, beni ilgilendirmez; isteyen gitsin fare zehiri içsin bu da beni ilgilendirmez. İnsanların özgür iradesi vardır. Konu, insanları doğru bilgilendirmektir. Yoksa bir tarım ilacı, bir zehir çok fazla ve hızlı yağ yakıyormuş, bunlar olağan şeylerdir. Ancak her şey kanunlara uygun olmalıdır. Yoksa merak etmeyin, gözünü karartıp DNP kullanmayı kafasına koyan bunu alır kullanır zaten bir şekilde. Ancak bu ürün sağlıksızdır, normal bir ürün gibi pazarlanması yapılmamalı, sıradan insanlara sunulmamalıdır.

DNP ile Zayıflarken ÖlebilirsinizDNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz

Related news

 • Mehma Xelil
 • Suriye ordusu, Hamada bir grup Türkistan İslam Partisi örgütü militanını öldürdü
 • 2014ün teknoloji yıldızları neler olacak

 • DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 36

  DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz


  DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 29

  DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 6

  DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 78

  DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 1

  DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 48

  DNP ile Zayıflarken Ölebilirsiniz 63