Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 2019

Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 2019

Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 63 02.02.2019, 10:26

Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı

Geri en hassas bölgelerden biridirinsan vücudunun Hareket sırasında ana yükleri de alır, gerginlik ve acı çeker. Rahatlatıcı sırt masajı, yorgunluğu gidermek, ağrılardan kurtulmak ve masaj terapistinin cilde nazik dokunuşlarının keyfini çıkarmak için harika bir yoldur. Böyle bir masaj, zor bir günün ardından gerçek bir kurtuluş, rahatlıkla ruh halini yükseltebilir, stresden kurtulabilir.

Rahatlatıcı bir sırt masajı nasıl yapılır

Eğer bir sırt ağrınız varsa, iyi olurduÖzel bir terapötik masaj yapmak. Ancak sadece uzman bir uzman tarafından yapılabilir. Eğer birine sahip değilseniz ya da sadece ziyaret etmek için zamanınız yoksa, evde rahatlatıcı bir sırt masajı yapabilirsiniz. Sevilen birine, yakın bir arkadaşa veya kabul eden birine emanet edilebilir. Özellikle bazı nüansları biliyorsanız, böyle bir masaj yapmak kolaydır.

Yani, nasıl yapılacağını anlayalımrahatlatıcı masaj İlk koşul masaj yapılacak kişinin uygun yer. En iyisi, eğer uzun bir masanın üzerinde uzanacaksa, mutlaka yüzüne ve vücuda paralel ellerle yüzleşir. Aşırı durumlarda, yer sığacak, ancak yataktan ve diğer yumuşak yerlerden pes etmek zorunda kalacak.

Ellerin daha iyi kayması için önceden satın almanız gerekmektedir.masaj yağı Satışta bile bu endişelere ve portakala özel rahatlatıcı yağlar bulmak mümkündür. Ön yağ, biraz ılık olabilir, bu cildin mümkün olduğunca çabuk ısınmasına yardımcı olur.

 1. Masajı yağla başlatın. Az miktarda almanız ve her tarafa eşit bir şekilde dağıtmanız gerekir.
 2. Daha sonra farklı yönlerde hareketleri başlatmaya başlar. Önemli bir yüklemeyi test ettiği için boyundan bahsetmek gerekir.
 3. Bir sahne olmalı - avuç içi ve parmaklarıyla arkaya sürtünme. Sırtın tüm bölgelerini, boyun ve lumbar bölgeye dokunmak gerekir. Her hareket dikkatli yapılmalı ve güçlü baskılardan kaçınılmalıdır.
 4. Rahatlatıcı sırt masajı dairesel içerirhareketi. Bunu yapmak için ellerinizi alt sırtınıza koymanız ve yavaşça omurganıza paralel olarak yükselmeniz gerekir. Kaburgalar alanında, kollar, her biri daireyi tarif edecek şekilde farklı yönlerde yetiştirilir.
 5. Sırt çoktan işe yaramıştı, ama başarılmış olana durmaya değmez. Artık omurganın bölgesini çalışmalı ve her bir omur üzerinde saat yönünde dairesel hareketler yapmalısınız.
 6. Bu hareketleri yapmak yasaktır.hastaya hoş gelecektir. Eğer masaj sevilen bir kişi tarafından yapılırsa, o zaman kendi inisiyatifini gösterebilir ve masajı gerçekleştiren birine zevk verecek olan hareketleriyle ortaya çıkabilir.
 7. Rahatlatıcı masaj, tıpkı başladığı gibi bitiyor: hafif vuruşlar.

Rahatlatıcı sırt masajı: Daha fazla bilmeniz gerekenler

Bazılarında gerçeğe dikkat etmek önemlidirdurumlarda, böyle basit bir masaj bile kontrendike olabilir. Güçlü bir sırt kaşığınız varsa, mutlaka bir doktora danışmalısınız. Gerçek şu ki, ağrının alevlendiği bir dönemde, rahatlatıcı bir masaj genellikle tavsiye edilmez, ancak yapılması yasaktır. Ayrıca, cildin istenmeyen durumundan dolayı masajın terk edilmesi gerekecektir. Örneğin, güneşte yandı ya da bir nedenden ötürü sırtın aşınması, yaraları vb.

Rahatlatıcı masaj tam bir bilimdir. Burada sadece hangi tekniklerin en iyi şekilde kullanıldığını bilmek değil, aynı zamanda doğru yerde doğru baskı uygulayabilmek de önemlidir. Sırtın farklı kısımları, etki derecesine farklı şekilde tepki gösterir. Bu nedenle, böyle bir masajı ilk kez gerçekleştirirken, daha iyi dikkat edilmesi gereken bir hastaya danışmak gereksizdir, hangi bölgeye daha fazla dikkat etmek gerekir.

Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 2019

Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 2019

Related news

 • Kurabi’ye Uçan Omlet
 • Niloya Küçük Oyuncak Tamircileri
 • Şekerlenen Her Bal Gerçek Bal Değildir
 • Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın
 • Hazır bir iş satın almanın avantajları ve dezavantajları
 • Magnezyum bulunduğu yerler ile Etiketlenen Konular

 • Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 70

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı


  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 2

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 93

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 24

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 68

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 87

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 82

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 10

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 96

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 44

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 63

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 95

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 86

  Dinlendirici sırtüstü masaj: nasıl yapılır, nelere bakılacağı 57