Dil dalı ince bir çizgidir 2019

Dil dalı ince bir çizgidir 2019 Dil dalı ince bir çizgidir

Dil dalı ince bir çizgidir

Zırh olarak adlandırılan ince filmDil, dilimizi ağzın dibine bağlamaya yardımcı olur. Bunun sayesinde yalnızca dilini dile getirebilir, dili gösterebilir, dondurmayı yalayabilir ve genel olarak dil ile herhangi bir eylem gerçekleştirebiliriz.

Frenumun normal uzunluğu yaklaşık üçtüryetişkin bir santimetre. Bir dil eteği, ucuna çok yakın takılıysa, kısa olarak kabul edilir. Böyle bir patoloji ile bir kişi çeşitli işlemler yapamaz, ayrıca konuşma da çoğunlukla kopar. Bu patoloji hamilelik ve doğum sırasında oluşabilir. Ve akrabalarınız da elinde varsa, çocuğunuzun da ortaya çıkması mümkündür.

Bir yenidoğanda dilden kısa bir frenum farkedilirneredeyse derhal. Bebek memeye yapışamıyor ve besleme sırasında göğüs sık sık kayar, çocuk çok berbat, berbattır. aniden bebeğinizin dil-kravat ortaya çıktı zaman hastanenin doktoru tanımlamak için gereklidir ve haberdar edilecektir. Hastanede budamak etmezse Her durumda, o zaman konuşma kusurları vardır bu zamana kadar olduğu gibi dizgin, sadece okulun önünde olacak kesilirken, ve tabii ki, tüm bu zaman, çocuk gıda çiğnemek zor olabilir, ancak hastalığın şiddetine bağlıdır .

Dilin kısa bir bölümü her zaman gerektirmezcerrahi müdahale. Ancak çocuğunuz bir memeyi veya bir şişeyi emmek güçse, o zaman kısma hastanede kesilir. emzirme herhangi bir sorun olsaydı - Eve gönderilecek bilinçli bir şekilde vardır ve orada kendinizi zamanında dişçi görünüyor olması hastalığın gelişimini takip etmek zorunda kalacak. Bir uzmana sizin için zaman - bir çocuk dili ve dil periyodik oluşmuş ise oluk karakteristik klik sesi ile göstermek mümkün değil.

Bu patoloji çocuğun konuşmasının deformitesine yol açabilir; ayrıca alt çene ile ilgili çeşitli problemleri tetikler, yani: periodontitis ve diş eti iltihabı ortaya çıkışı.

Annelik evinde ve sonrasında çocuğunuzla birlikte her şeyiyi, ama beş yıl, o doğru, ıslıklı telaffuz "P" harfi telaffuz edemeyeceğim hiç, bir doktoru görmek en iyisidir. O çentik frenum operasyonda size reddetti, o zaman, hem de çeşitli egzersizleri, sen dizgin germek ve eski haline getirmek mümkün olacak, onun yardımıyla, bir konuşma terapistine yola yönlendirir.

Özel germe kompleksleri vardırolanlar, - sizin durumunuza göre - doktor size tavsiyede bulunacaktır. Çoğunlukla çocuğun çene burnuna uzanması istenir. Böyle bir patolojiyi gerçekten kaldırmak için, çocuğunuzla istenen dersin günlük derslerine ihtiyacınız var, asıl önemli olan derslerin ne kadar erken başladığı, ne kadar hızlı bir şekilde düzeltilebileceğidir. Bazen büyük çocuklar için doktor konuşma terapisi masajı önerebilir, ancak bu prosedür son derece tatsız ve ağrılıdır.

Bir çocuğun düştüğü durumlar vardır veağzına isabet etti, aynı zamanda dilin kıçını kırdı, velilere doktora gitmek için acele et. Bu durumda, korkunç bir şey yoktur, elbette, etki çok güçlü olmadıkça ve dişleri ve diş etlerini etkilemedikçe, her şey büyür. Dikişin hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, bazen bu durumda ortaya çıkan tek şey sürekli hareket nedeniyle dizginin iyileşmesi ile ilgili problemlerdir. Bu durumda, yardım için bir cerrahla iletişime geçmeniz gerekir, o doğru yerde dizginini kesecek ve gelecekte doğru büyüyecek ve çocuğa müdahale etmeyecektir.

Konuşma ve diş oluşumu ile ilgili problemlereönlemek - düzenli olarak ve beş yaşında - konuşma terapisti diş hekimini ziyaret edin. Fiziksel ve zihinsel gelişim patolojilerinin olmadığı durumlarda bile bu doktorlar zaman zaman ziyaret edilmelidir.

Dil dalı ince bir çizgidir 2019

Dil dalı ince bir çizgidir 2019

Related news

 • Yoğurtlu Biber Kızartması
 • Seyahat Tutkunlarının Mutlaka Görmesi Gereken Yerler
 • Hızlı ve Kolay Kilo Vermenin Yolları
 • Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım
 • Cigapan ı tamamlıyor. Talimatlar. tanım

 • Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir


  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir

  Dil dalı ince bir çizgidir