Dikkat: Sol hipokondride ağır 2019

Dikkat: Sol hipokondride ağır 2019

Dikkat: Sol hipokondride ağır 85 15.01.2019, 06:09

Dikkat: Sol hipokondride ağır

Tıpta her biri bir hastalığa işaret etmeyen, ancak birkaç olasılığı bulunan hastalık bulguları vardır. Bu semptomlara semptomlar denir. Bir semptoma örnek sol hipokondride şiddettir.

Pratikte semptomlar birer birer tedavi edilmez,sadece gruplar halinde. Bu nedenle, sol hipokondrideki ağırlığa genellikle değişen derecelerde güç ve farklı doğa ağrıları eşlik eder. Eşlik eden belirtiler gözlenmiştir :. Dışkı bozukluklar, sindirim, ateş, titreme, güçsüzlük, mide bulantısı, kusma ve diğer hastaların, bazı durumlarda, lokalizasyonu (yer) hoş olmayan duyuları rafine: yanal olarak veya ağırlık, bir sol yan kenarda yerçekimi görüntülenir.

semptomlar gruplanmış sendromlar olarak adlandırılır. Sendromu zaten belli bir hastalığı işaret eder.

Sol hipokondrideki ağırlık diğerleriyle birliktesemptomlar geniş bir hastalık grubunu gösterebilir. Her şeyden önce, bunlar karın boşluğunun hastalıkları: pankreas, dalak. Sol kaburga altında donuk ağrı ve ağırlık genellikle gastrit, aynı zamanda mide ülseri anlamına gelir. Bu semptom büyük ihtimalle kan kanseri başlangıcında endişe yaratır.

 • Akut pankreatit durumunda (iltihaplanmapankreas), sol kaburga altındaki ağırlığın hissi üst karında dayanılmaz derecede titreyen bir ağrıya dönüşür ve bu da durmaz ve geriye iter. Bulantı, zayıflık artar, kusma olur. Sıcaklık artabilir. Tehlikeli komplikasyonları önlemek için bir ambulansın zorunlu çağrısı ve ardından hastaneye kaldırma.
 • Dalak hastalığı da karakterize edilirkaburga altında soldaki ağırlık - örneğin dalak kisti veya tümörü. Acı şiddetine eşlik eden ağrı ve ateş ile birlikte dalak enfarktüsü veya apsesi (ağrı sol omuza verir) hakkında konuşmak gerekebilir. Bir doktorun zamanında yardımı ile, kanser ve sepsis haricindeki tüm dalak hastalıklarının tedavinin olumlu bir sonucudur.
 • Kronik ve akut gastrit ile midenin mukoza zarları iltihaplanır. Hastalık yıllarca sürebilir. İyileşme ve sakin akım alternatifleri.

Akut gastritte, şiddet karakteristiktirsürahi içinde kaldı. Bununla birlikte, hasta sol tarafta raspiraniyi hisseder. Kısa süre sonra yemekten sonra sindirilmemiş yiyecek, mukus ve safra ile hasta, kusma hissetmeye başlar. Sıcaklık yükselir. Bir doktora zamanında yardım ile, gastrit uzun bir süre için askıya alınabilir.

Uzun süre kronik gastrit ileOna işaret eden herhangi bir semptom olmamalıdır, hastalık "alevlenmeleri" bekler. Kronik gastrit tehlikelidir çünkü sonuçta daha ciddi hastalıklara neden olur: mide ülseri, bir tümör, mide ve bağırsakların polipleri.

 • Mide ülseri bugün başarıyla tedavi edilir, sadeceBir kanser tümörüne delinmesi veya dejenerasyonu ile ilgili değildir. Hastalığın başlangıcı kaburganın altındaki soldaki ağırlık hissi olarak hissedilir. Daha sonra ağrının kaşığı, genellikle kuvvetli, donuk ve uzamış değildir; ağrı kesiciler yardımcı olmuyor. Kural olarak, şiddet ve acı, yemekten önce hissedilir ve bir açlık hissiyle ilişkilendirilir. Olası mide ekşimesi, sık kabızlık, asidik erüstasyonlar. Ciddi şiddette ve acıyla, kusma olur, bundan sonra daha kolay olur. Bu semptomlar durumunda bir doktora hitap etmek, hastanın hayatını kurtaracak ve iyileşme şansını önemli ölçüde artıracaktır.
 • Kronik miyelojenöz lösemi durumundaSol hipokondriyonda karıncalanma ve ağırlık. Hastalar bu yerde palpasyonda bir mühür bulurlar. Ne yazık ki, bu onkolojik hastalık tedavi edilemez ve ölümle biter. Ancak, bir onkoloğa acil bir başvuruda bulunarak, hastanın hayatını iki ila beş yıl uzatma şansı vardır. Bunlardan yaklaşık 3 yıl, sağlık göreceli olarak dengede olacak ve mahk domiyete boyun eğmeyecek. Tedavi yapılmazsa, hastalar daha erken ölürler.

Bu yüzden, sol hipokondridanın ağırlığı bir semptomdur. Tek başına tezahürüyle, ne tür hastalıkların olduğunu anlamak imkansızdır. Sendromdaki hastalık endikasyonları daha doğrudur, ancak araştırma ve gözlem gerektirir. Aynı hastalıklar listede daha az tehlikeli olandan çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle, soldaki yerçekimi belirtisinin bulunması hemen tıbbi müdahaleyi gerektirir.

Dikkat: Sol hipokondride ağır 2019

Dikkat: Sol hipokondride ağır 2019

Related news

 • SOYA SOSLU SEBZELİ KÖFTE
 • Pekinden hava kirliliğiyle mücadele için 3 milyar dolarlık yatırım
 • Tavuk salatalı mısırlı taco tarifi
 • UEFA Avrupa Liginde Dinamo Zagreb ile Fenerbahçe arasında oynanacak maç

 • Dikkat: Sol hipokondride ağır 85

  Dikkat: Sol hipokondride ağır


  Dikkat: Sol hipokondride ağır 81

  Dikkat: Sol hipokondride ağır 46

  Dikkat: Sol hipokondride ağır 78

  Dikkat: Sol hipokondride ağır 80

  Dikkat: Sol hipokondride ağır 87

  Dikkat: Sol hipokondride ağır 88

  Dikkat: Sol hipokondride ağır 87