Diffüz adenomiyoz 2019

Diffüz adenomiyoz 2019
17.05.2019

Diffüz adenomiyoz 16

Diffüz adenomiyoz

Diffüz adenomyozis en çokyaygın jinekolojik hastalıklar. Genellikle 25 yaşından büyük kadınlarda teşhis edilir. Bu hastalık hakkında birkaçını biliyorsunuz, bu yüzden bir kadın buna teşhis edildiğinde paniğe başlıyor. Aşağıdaki bilgiler bu hastalık hakkında daha fazla bilgi ve başarılı tedavi yöntemlerini öğrenmeye izin verecektir.

Adenomyozis, aksi takdirde iç denirEndometriozis, uterus kavitesinde yer alan endometriumun anormal büyümesi ile ilişkilidir. Çoğu zaman bu hastalıklar kendi aralarında farklılık gösterse de, bu hastalık endometriozis ile karşılaştırılmaktadır. Rahmin iç boşluklarını kaplayan endometriyum, adet döngüsü sırasında genişler. Gübrelemenin gerçekleşmediği durumlarda, bu endometriyum reddedilir, bu da periyodik kanamaya neden olur. Sadece uterusun iç katmanlarının yüzeyinde, bir sonraki döngünün başlangıcından itibaren büyümeye başlayan "filizlenen endometriyum" adı verilir. Eğer döllenmiş bir hücre ona yapışmazsa, büyümesi adet kanamasıyla da bitecektir.

Adenomyoz nedenleri şunlardır: uterusun kas tabakası ile endometriyum arasında, uterus duvarlarının derinliklerine bağ dokusunun içe doğru büyümesine izin vermeyen bir doku tabakası bulunur. Bu işlem, bölünen doku tabakası inceltiğinde tamamen kırılır ve endometriyum rahim kas dokularına doğru büyümeye başlar, daha derin ve daha derinlere nüfuz eder. Endometriumun büyümesi uterus yüzeyinin belirli kısımlarında meydana gelir. Bu durumda, uterus kas dokusu dış dokuların penetrasyonuna tepki gösterir ve endometriyumun içe dönük bölgelerinde kayda değer kalınlaşma oluşturur. Zamanla, uterus büyük ölçüde büyür ve bir top gibi olur.

Bu hastalığın farklı formları vardır. Onlar muayene ve ultrason sonra teşhis edildi. bağ dokusu herhangi düzensiz büyümeleri neden kaslarda tıkanıklık cepler oluşturur durumunda, fokal adenomiyosisi teşhis.

Endometriyumun kas dokusu içine basit içe büyümesiRahim yaygın adenomyoz olarak adlandırılır. Bu belki de bu tür hastalıkların en kolay şeklidir. Diffüz adenomyozis, endometriyal aşırı büyüme odakları oluşturmaması ile karakterizedir.

Bir kadının hastalığın birleşik formunu teşhis etmesi nadir değildir. Bu durumda, fokal ile birlikte, yaygın adenomyoz da vardır.

Başka bir yaygın biçimadenomyoz nodaldır. Hastalık nodüler adenomyozis, şişkin bezeler endometrium etrafında oluşmuş rahim kas dokusu çağrıldığında. Görünüşte, çok myoma semptomlarını hatırlatıyorlar. Ancak fibroid farklı olarak, ana miomnye düğüm ise bağ dokusu ve bez içerik büyük miktarda karakteristik varlığı için adenomiyoz kas ve bağ doku oluşur.

Adenomyoz oluşumunda ana faktörler şunlardır:

- Gebeliğin yapay yollarla sıkça sonlandırılması;

- doğum sonrası ve uterustan sonra uterusun temizlenmesi;

- jenerik aktivite;

- uterus kavitesinde çeşitli işlemler;

- uterusta akut ve kronik iltihap.

Bu hastalık oluşursa,Çok genç kızlar, fetal gelişim sırasında ortaya çıkan iç organların gelişmesi ve menstrüasyon sırasında serviksin yetersiz açılmasının hastalığın ihlaline neden olmasına neden olur.

Bu hastalık belirtiler olmadan ortaya çıkabilir. Bu hastalığın dolaylı belirtileri vardır: bol ve uzun menstruasyon, keskin ağrılar, intermenstrüel kanama, cinsiyette ağrı. Her halükarda, bu tür semptomlarınız varsa, bir jinekologla görüşmeniz gerekir.

Adenomyoz, zamanında teşhis durumunda tamamen iyileşir. Tedavi - özel ilaçlar kullanılarak konservatif.

Diffüz adenomiyoz 2019

Diffüz adenomiyoz 2019

Related news

 • Çok Şirin Figür Şapka Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Erdoğan: Bizim tek derdimiz var İslam, İslam, İslam
 • Baharatlı Maklube Tarifi
 • Dubrovnik (Hırvatistan): bu şehirde görülmeye değer
 • Ocak ayında neler tüketilmelidir Her gün 5 tane kestane yerseniz

 • Diffüz adenomiyoz 2

  Diffüz adenomiyoz


  Diffüz adenomiyoz 72

  Diffüz adenomiyoz 69

  Diffüz adenomiyoz 10

  Diffüz adenomiyoz 71

  Diffüz adenomiyoz 55

  Diffüz adenomiyoz 38

  Diffüz adenomiyoz 23

  Diffüz adenomiyoz 12

  Diffüz adenomiyoz 77

  Diffüz adenomiyoz 75

  Diffüz adenomiyoz 45

  Diffüz adenomiyoz 99

  Diffüz adenomiyoz 80