Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludurDiakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur

22.05.2019

Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 19

Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur?

Şu anda beyindeki nörologlardisfonksiyon hangi küçük çocuklar ve yenidoğan ve ilaçlar "Diakarb" ve "Asparkam" uygulandı, intrakranial artan bir baskı var. Aynı zamanda herhangi bir ebeveynler, işletmek Ne yan etkiler ve onları almak için nasıl, nasıl ilaçların ne tür sormak emin olun.

İlaç "Diakarb" olabilirBeynin bir ultrasonu sonuçlarına dayanarak sadece doktor tarafından atanır. İlacın reçete edilmesi için ana gösterge intrakraniyal basıncın artmasıdır, çünkü spesifik diüretik özelliklere sahip ilaç, beyin omurilik sıvısı miktarını azaltabilir. Bu ilacın yeterince ciddi yan etkileri için vücuttan, kalp için çok gerekli olan potasyumun güçlü bir sızması söz konusudur. Bu nedenle, "Asparcum" ilacı, kalbin normal işleyişini eski haline getiren magnezyum ve potasyum iyonları içerdiğinden, "Diakarb" ve "Asparcum" adlı iki fon bir araya getirilir.

Bu ilaçların şeması ve dozu, sadece doktor tarafından çocuğun ağırlığı ve yaşına uygun olarak reçete edilir. Yani, çocuklar için ilaç "Diakarb"grubnichkovogo yaşı beri atanabilir veya aday olabilir. Diğer antikonvülzanlarla birlikte kullanılabilir. Bu ilacın yan etkileri hipokalemi, kaşıntı, bulantı, ishal, kusma ve myastenia gravis içerir. Ama genellikle bu ilaç sabah, ama ilaç "Asparks" - gün boyunca alınır. Metabolik asidoz riskinin artması nedeniyle, ilk ilaç beş günden fazla kullanılmamalıdır. Tabletleri aktif madde "asetazolamid" içeren "Diacarb" maddesi genellikle beyazdır.

Asparkam bir Rus hazırlığıdır.Kalp kasındaki potasyum içeriğinin geri kazanılmasına yardımcı olur. Ana aktif madde potasyum ve ilacın içerdiği magnezyum iyonları, potasyumun hücrelere nüfuz etmesine yardımcı olur. Potasyum iyonları hücrelerin içinde bulunur ve hücreler arasında temel olarak sodyum bulunur. Potasyum ve sodyum arasındaki etkileşim, hücrenin içindeki ozmotik basıncı koruyan potasyum-sodyum pompası olarak adlandırılır.

İlaç "Asparkam", magnezyum tuzları içerirreaksiyonlara katılır ve aynı zamanda potasyum-sodyum pompası için gerekli olan ana enerji kaynağıdır. Magnezyum, hücre içindeki potasyum dengesini, hücre içindeki hücre içi membrandan magnezyum ve potasyum iyonlarını transfer ederek kontrol etmeye yardımcı olur. Orada, bu iyonlar metabolizmaya karışır. "Diakarb" ve "Asparka" preparatlarının doktorun talimatları üzerine yazıldığını ve bu kabul şartının kesinlikle göz önünde bulundurulması gerektiğini vurgulamak gerekir.

Potasyum kalbin çalışması için gereklidirkas, kalp ritmini normalleştirdiği için. Temel olarak, Asparkam ilacı bu ritim ihlalleri için kullanılır, ancak bu ilacın yan etkileri vardır.

İlacın intravenöz uygulanması çok tehlikeliaşırı doz. Bununla birlikte kas zayıflığı, kırmızı yüz, ağız kuruluğu, kan basıncının düşmesi, koma, parezi, solunum yetmezliği, kalp ritmi bozukluğu ortaya çıkabilir. Doz aşımı tedavisi, sodyum ve kalsiyum tuzları çözeltilerinin eklenmesiyle bir hastanede gerçekleştirilir.

Çocuklar için ilaç "Asparka" için reçete edilirKandaki potasyum seviyesini düşürmek. Bu duruma hipokalemi denir. Çocuğun herhangi bir sebepten dolayı çok fazla sıvı kaybetmesi durumunda ilacı atayın. Hipokalemi, mide ve bağırsakların konjenital hastalıkları, böbrek, karaciğer ve böbreküstü bezi hastalıkları ve diüretiklerin tedavisinde diyare ve kusma ile olabilir. Bu durum her zaman acil tıbbi müdahale gerektirir. Tedavide ana potasyum kaynağı bu ilacın yanı sıra panangin gibi diğer ilaçlardır.

İlaçlar "Diakarb" ve "Asparka" hemen hemen her zaman bir araya getirilirler, böylece vücut potasyum sarf malzemelerini ikmal edebilir.

Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludurDiakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur

Related news

 • Taylor Swift öyle bir şey yaptı ki
 • Novosibirskten Kemerovoya mesafesi
 • Plastikten Perde Mandalı Yapımı
 • İsrailde din nedir ve bu ülkede ne görebilirsiniz
 • DAVET SOFRASI

 • Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 66

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur


  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 51

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 55

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 61

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 53

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 91

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 90

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 84

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 66

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 93

  Diakarb ve Asparcom ilaçlarının birlikte alınması neden zorunludur 62