Dev dev nerede yaşıyor 2019

Dev dev nerede yaşıyor 2019 Dev dev nerede yaşıyor

Dev dev nerede yaşıyor?

Bu yazıda, devasa bir dev hayvan hakkında konuşacağız. Etkileyici ismine rağmen, akrabaları arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Genel bilgi

Dev Varan Komodo'ya kıyaslaKertenkelelerin tüm çeşitlerinin gücü ve büyüklüğü rakipsizdir) nispeten küçüktür. İkinci sıra, yarı sucul bir yaşam tarzına öncülük eden çizgili koça aittir. Dev dev, timsahla birlikte (ya da El Salvador'un Varan'ı) onurlu bir üçüncü sırayı işgal ediyor.

Oldukça uzun bir kuyruktan dolayı kardeşlerinin devasa varanını aşıyor ve bu nedenle etkileyici bir isim aldı. Varanovs ailesinden Ölçekler grubuna ait.

Bu ilginç hayvanla ilgili daha fazla detay (neyi, hangi kıtada, hangi kıtada, hangi kıtada) bu yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.Dev dev

Tarihe göre durum

Bir kez (1961) Watoga tepelerinde (pc. Yeni Güney Galler Avustralya), üç kütük ağaç kesildi. Dinlendiklerinde, birdenbire dalların yakını duydular. Büyük bir boyutta bir şeyin rüzgârda ilerlediğini hissetmişti. Ayakta duran oduncular, beklenmedik bir misafirle korkuyla karşılaştı. Altı metre uzunluğunda bir hayvan onlara yaklaştı.

Avustralya’da büyük toprak olduğuna inanılıyordu.hayvanlar yoktur ve erkekler arasında bu canavar görünümü gerçek bir şok yarattı. Bir süre sonra işçiler arabaya koştular. Kapalı bir araçta oturan gerçek bir dev ejderha vardı çalılık dışarı gördü. O yırtıcı onun güçlü pençeli pençeleri ile yürüdü ve çenelerin çok sayıda dişleri ile yan yana gelen başını sürdü. Hayvan arabanın geçmiş ve dik bir yamaç aşağı yürüdü ve ormanda kayboldu.Dev Warren (Avustralya)

Dev'in Varan: Fotoğraf

Bu kertenkele türü dünya faunasında üçüncü büyüktür.

Dev kertenkele gövdesinin üst kısmıKahve rengi ve arka ve yan siyah noktalarla kaplıdır. Karnı açık krem ​​renginde boyanır. Genç monitörün göbeği belirgin bir açık kalıba sahiptir ve eskisiyle birlikte yaşla birlikte kaybolur.

Hayvanın kafası uzar ve ağızda avın etini ısırmak için çok keskin dişler vardır. Kertenkele kısa güçlü pençeleri çok keskin pençeleri kavisli.

Kuyruklu hayvanın toplam uzunluğu2,6 metre, ağırlık - 25 kg. Fakat genellikle kertenkelelerin çoğunun gövdesi 2 metreyi geçmez. Bu değer, yerel zoologlar tarafından seçilen kişilerin ortalama uzunluk ve ağırlıklarının hesaplanmasıyla belirlenmiştir.Dev'in Varan: Fotoğraf

Dev bir monitörün rengi sadece bakmakla kalmıyorOldukça etkileyici, aynı zamanda bir sürüngen için mükemmel bir kamuflaj kıyafeti. Bu, ısıdan kurumaya vejetasyonun arka planına göre farkedilemez. Koşarken (hem 4 hem de 2 arka pençede) dev dev, saatte 3-4 kilometreye varan hızlara ulaşabilir. Vücudun sıcaklığı çevrenin iklim koşullarına bağlıdır, güçlü bir ısıya tahammül etmez.

Bu dev hayvanın oldukça uzun kuyruğu çoğunlukla saldırganların işlevlerini yerine getirir: etkisi sadece bir insanı değil, aynı zamanda büyük bir hayvanı da yıkabilir.

yayılma

Dev monitör hangi kıtada yaşıyor? Avustralya (kıtanın merkezi kısmı ve batı kısmı) genellikle büyük bir monitörün doğum yeri olarak kabul edilir. Bu Queensland.

40 bin yıl önce Avustralya çölünde, zatenİlkel insanlar avlanmaya katıldılar. Hayatta kalan kayalarda, diğer soyu tükenmiş hayvanlar arasında, ejderhaların görüntüleri vardır. Bu dev yırtıcının da antik Aborjinlerin menüsünün bir parçası olması mümkündür.

Bu müthiş güzelliğin geniş alanlarıanakara yeterince araştırılmamıştır. Gerçekte bir ihtimal olmasına rağmen, bir kişinin devasa bir ejderin yanında mühürlendiği bir fotoğraf var. Sabahları soğuk havalarda kertenkelelerin etkisiz olduğu biliniyor ve bu nedenle de potansiyel avlarına yavaş yavaş tepki veriyorlar. Belki de fotoğraftaki kişi bu hayvanın bu durumunu kullandı.

Avustralya'nın en kurak bölgelerinde yaşayan kertenkeleler: Queensland'ın batı kısmından kıtanın batı kıyılarına. Habitatlar yarı çöl, çöl bölgeleri ve savanlardır.Hangi kıtada dev bir monitör yaşıyor

Alışkanlıklar, yaşam tarzı

Dev bir monitör (Avustralya) sadece karasal liderlikBir yaşam biçimi ve kayalık arazide delikler ve çatlaklar içinde yaşıyor. Tehlikeli bir durumda, ağaç gövdesinde hızla karışarak, güvenli bir şekilde dalda olabilir.

Kertenkelelerin yavruları, örneğin, dingoları yırtıcılara av olabilir. Adam yetişkin bir monitör için tek düşmandır.

Güç kaynağı

Genellikle Avustralya dev kertenkele besleniyorkuşlar, çeşitli böcekler, küçük kertenkelelerin çeşitleri. Kurbanları, kan enfeksiyonu ve çeşitli eşzamanlı enfeksiyonlardan dolayı keskin dişleri olan bir ısırıktan ölmezler.

Bazen kertenkelenin besin rasyonunda, karnı da bulunur. Büyük bireylerin çok büyük olmayan kangurulara yönelik saldırıları da vardır.Dev ekranın hangi kıtada durduğu

üreme

Bu sürüngenlerin çoğalması yeterli değilokudu. Ancak, bu sürüngenlerin kural olarak, kararlı çiftler yaratmadıkları bilinmektedir. Döllenmiş yumurtalar dişi iyi korunmuş bir barınakta kalmaktadır. İhmal edilmiş bir delik, içi boş bir ağaç veya termit olabilir.

Genellikle duvarda yaklaşık 11 yumurta vardır.başarılı bir gelişme, +30 ila -32 ° C aralığında bir sıcaklık gerektirir. Yaklaşık 8 ay boyunca, kuluçka dönemi sürer, daha sonra küçük leşelerin ortaya çıktığı, kendi içgüdüsel içgüdüleriyle ve hayatın ilk günlerinde neredeyse kendilerine sağlanan.

Sonuç

Varan dev kana susamış değil. Bir erkekle buluştuğunda kaçmaya çalışır ve sadece istisnai durumlarda, onun için bir tehlike olduğunda saldırır. Monitörde vahşi neredeyse hiç düşman yok, çünkü bu kadar güçlü ve güçlü bir rakibi yenmek çok zordur.

Bu hayvanlar çok yoğun, dayanıklı bir cilde sahiptir veDiğer kertenkeleler gibi hayatta kalırlar. Yerel sakinler, kertenkelelerin zehirli yılanların ısırıklarını bile korkutmadıklarını iddia ediyorlar, ancak bu gerçeğin bilim adamları tarafından onaylanması söz konusu değil. Bu gluttonöz kertenkelelerin oldukça çeşitli yılanlar yedikleri ve onları zararsız ve zehirli olmayanlara böldükleri bilinmektedir.

Dev dev nerede yaşıyor 2019

Dev dev nerede yaşıyor 2019

Related news

 • Muhallebili İncirli Kek Videosu
 • Shawarmayı evde pişirme yöntemi
 • Evde Aloe Vera nasıl yetiştirilir
 • Ever After Hai nasıl çizilir Madeline Hatter
 • Ev Temizliğinde Yapılan Hatalar

 • Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor


  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor

  Dev dev nerede yaşıyor