Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti 2019

Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti 2019
Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti

Detoks İle Kilo Verme: Detoksla Diyeti

Detoks diyeti

Detoks diyeti

Çevresel faktörler, tüketilen besinler ve su tüketimi eksiklikleri vücutta toksinlerin birikmesine neden olur. Bu toksinler çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceği gibi kilo alınmasına da neden olabilir. Bu nedenle zayıflama sürecinde detoks uygulamaları önerilir. Detoks vücuttaki tüm toksinlerden ve zararlı serbest radikallerden kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca beyin sağlığından sindirim sağlığına kadar birçok alanda da vücudun daha sağlıklı işlemesini sağlar.

Detoks zayıflatırmı: Detoks diyeti

Detoks etkisi gösteren besinlerin tüketilmesi yağ yakımını yavaşlatan toksinlerin vücut dışına atılmasını sağlar. Bu şekilde daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olur. Kilo vermek için bazı besinlerin mutlaka diyet programına eklenmesi önerilir.

Detoks ile zayıflama: Enginar

Enginar antioksidanlar açısından zengindir. Bu içeriği ile vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırır. Besinlerin emilimini artırır. Yağ yakıcı özellikleri de vardır. Aynı zamanda lif içeriği ile sindirim sisteminin gelişmesine yardımcı olur. Genel sağlık için gerekli olan protein, potasyum, magnezyum ve folat da içerir. Enginar haftada 2 gün tüketilebilir.

Detoks yiyecekleri: Badem

Detoks besinlerden bir diğeri de bademdir. Badem içerdiği E vitamini ve sağlıklı yağlar ile diyete eklenmesi önerilen besinler arasındadır. Bağırsakların temilenmesine yardımcı olurken aynı zamanda kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Lif, protein, kalsiyum ve magnezyum açısından zengindir. Kalorisi yüksek olduğu için günde toplamda 1 avuç tüketilmelidir.

Detoks meyveleri: Avokado

Avokado içerdiği besin öğeleri sayesinde genel sağlık için son derece faydalı bir meyvedir. Vücuttaki toksinlerin hızla dışarı atılmasını sağlar. Karaciğer temizliği için önerilir. Ayrıca kan damarlarının genişlemesine yardımcı olduğu için kolesterol sorunlarını da engeller. Artrit hastalarına da önerilen bir besindir. Her gün öğün aralarında yarım avokado ya da 1 bardak avokado suyu tüketilebilir.

Detoks için ne yemeli: Kuşkonmaz

Karaciğerdeki toksinlerin vücut dışına atılması için kuşkonmaz gibi besinler tüketilebilir. Ayrıca kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı özellikleri ile bilinen bu besin vücuttaki iltihabı azaltır. Kansere karşı koruyucu özellikleri de vardır. Zayıflamak için mutlaka beslenme düzenine eklenmelidir.

Detoksta ne yenir: Roka

Roka sağlıklı yeşil sebzelerden biridir. C vitamini, K vitamini, folat, lutein ve detoks sürecine yardımcı olan mineralleri içerir. Marul salatasına eklenerek tüketilebilir.

Detoksta hangi meyveler yenmeli: Elma

Elma pektin içerdiği için tok tutar. Bu nedenle beslenme düzenine eklenmesi önerilir. Ancak aynı zamanda toksin atıcı özellikleri de vardır. Detoks diyetince tüketilmesi önerilir. Lif içeriği yüksek olduğu için bağırsak ve mide sağlığını da korur. Metabolizmayı hızlandırır. Öğün aralarında atıştırmalık olarak tüketilebilir.

Detoks için öneriler: Pancar

Detoks sürecinde pancar mutlaka beslenme düzenine eklenmelidir. Kandaki hemoglobin seviyesini artırır ve kansere karşı koruyucu özellikleri vardır. Ayrıca hücrelere daha fazla oksijen ulaşmasına da yardımcı olur. Karaciğer hasarını en aza indiren anti inflamatuar özellikleri de vardır. Sandviç ve salatalara eklenerek tüketilebilir.

Detoks için ne yemeli: Yaban mersini

Yaban mersini C vitamini ve lif açısından zengindir. Aynı zamanda kalori miktarı da azdır. Antosiyaninler ve yaban mersinine mavi rengi veren antioksidan pigmentler içerir. Bu içeriği ile hücrelerin hasar görmesini engeller. Aynı zamanda damar ve kalp hastalıklarına karşı da koruma sağlar. Glokom, diyabet ve peptik ülser gibi sağlık sorunlarının riskini düşürür. Antibiyotik özellikleri ile soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı da koruma sağlar. Öğün aralarında 1 kase yoğurdun üzerine yaban mersini eklenerek tüketilebilir.

Brokoli

Brokoli en sağlıklı yeşil sebzelerden biridir. Lif içeriği yüksek olduğu için sindirim sisteminin daha sağlıklı çalılmasını sağlar. Aynı zamanda vücuttaki toksinlerin hızla dışarı atılmasına yardımcı olur. Brokoli öğle ve akşam yemeklerinde haşlama olarak tüketilebilir. Salatalara da eklenebilir.

Lahana

Lahana da kilo verdiren ve detoks özellikleri olan bir besindir. Lif ve su içeriği yüksektir. Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlarken aynı zamanda bağırsak hareketlerini artırır. Lahana yemek olarak tüketilebilir. Ayrıca lahana suyu da düzenli olarak tüketilebilir.

Kızılcık suyu

Kızılcık suyu idrar söktürücü özellikleri ile bilinir. Bu şekilde idrar yolu ile toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Anti viral özellikleri de vardır. Kızılcık suyu düzenli olarak tüketilebilir.

Karnabahar

Karnabahar da detoks etkisi gösteren besinlerden biridir. Yağ yakıcı özellikleri olan glukozinolatlar içerir. Ayrıca içerdiği C vitamini ve K vitamini ile genel sağlık için de faydalıdır. Karaciğer fonksiyonlarının daha iyi işlemesini sağlar. Özellikle haşlama olarak haftada 3 kez tüketilmesi önerilir.

Kişniş

Kişniş kansere karşı koruyucu özellikler gösterir. Ayrıca tiroid hormonu sorunlarında ve depresyon durumunda önerilir. Vücuttaki ağır metallerin dışarı atılmasını hızlandırır. Yemek ve salatalara eklenerek düzenli olarak tüketilebilir.

Karahindiba kökü

Vücutta yağ yakımını önleyen toksinlerin yok edilmesi için karahindiba kökü de kullanılabilir. Bu bitki toksin atıcı özelliklerinin yanı sıra yağ yakıcı özellikler de gösterir. Karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Günde 2 bardak çay şeklinde tüketilebilir.

Keten tohumu

Lif açısından zengin bir besin olan keten tohumu bağırsaklardaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırır. Kolesterol düzeylerinin de dengelenmesini sağlar. Omega 3 yağ asitleri açısından zengindir.

Rezene tohumları

Rezene tohumları da toksin atıcı özelliklere sahiptir. 1 bardak kaynar suyun içerisine biraz rezene eklenerek 10 dakika demlenmesi beklenir. Ardından süzülür ve şeker eklenmeden tüketilir. Günde 3 bardak düzenli olarak tüketilmesi yağların daha hızlı yakılmasını sağlayacaktır. Rezene antioksidan içeriği ile toksinlerin dışarı atılmasını sağlarken aynı zamanda vücuttaki inflamasyonu da azaltır. Genel sağlık açısından faydalı olan potasyum ve folat içerir.

Kilo vermek için ne yemeli: Sarımsak

arımsak allisin adından toksin atıcı maddeler içerir. Bu maddeler aynı zamanda bağışıklığın artmasına yardımcı olur. Vücuttaki bakteriler ile mücadele eden sarımsak kan basıncını da dengeler. Antioksidan özellikleri ile tüm vücut sistemini temizlerken aynı zamanda solunum sağlığını da korur. Yemek ve salatalara sarımsak eklenebilir. Sarımsak çayı da tüketilebilir.

Detoks içecekleri: Yeşil çay

Yeşil çay antioksidan açısından en zengin bitkidir. İçerdiği bileşenler ile genel sağlık için de faydalıdır. 1 bardak kaynar suyun içerisine biraz yeşil çay eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Ardından süzülür ve tüketilir. İçerisine şeker yerine bal ya da limon suyu eklenmelidir. Düzenli yeşil çay tüketilmesi toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakıcı etkiler gösterir.

Detoks çayları: Zencefil

Zencefil sindirim sistemi için en faydalı bitkilerden biridir. Antioksidan ve anti inflamatuar özellikleri vardır. Karaciğer yağlanmasını önlediği için özellikle alkol tüketen insanlara da önerilir. Yağ yakıcı özellikleri olduğu için beslenme düzenine eklenmesi önerilir. Günde 3 bardak kadar şekersiz olarak tüketilebilir.

Detoks suyu: Greyfurt

Greyfurt suyu da detoks etkisi gösterir. Tüm toksinlerin yok edilmesine yardımcı olurken zayıflatıcı özellikleri de vardır. Her gün öğün aralarında 1 adet greyfurt ya da 1 bardak taze sıkılmış greyfurt suyu tüketilebilir.

Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti 2019

Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti 2019

Related news Detoks İle Kilo Verme: Detoks DiyetiDetoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti


Detoks İle Kilo Verme: Detoks Diyeti