Deri üzerinde molusks 2019

Deri üzerinde molusks 2019 Deri üzerinde molusks

Deri üzerinde molusks

Harika dünyamız sadece hayvanlarla paylaşmıyoruzve kuşlar ile, ama, ne yazık ki, yüz binlerce virüs ve mikrop ile. Bu canlı varlıkların muazzam bir ordusu, bizi veya bizi parazitleştirerek çeşitli rahatsızlıklara neden oluyor. Derideki moluslar, bir molluscum contagiosum virüsünün neden olduğu bir hastalıktır. Su kütlelerinde yaşayan yumuşakçalar için alışılmışın dışında, bu virüsün bir benzerliği yoktur ve 1 mm'den 2 cm'ye kadar olan deri döküntüleri veya ayrı oluşumlar ile kendini gösterir.Yani, büyük döküntüler nadirdir. Temel olarak, birkaç komşu oluşumun bir araya getirilmesinden elde edilir.

Cildinizde kabuklu deniz hayvanı olup olmadığını nasıl belirlersinizBaşka bir kızarıklık mı? Tanı genellikle bir uzman tarafından güçlük çekilmeden yapılır, çünkü merkezdeki yumuşakçaların (sivilce) göbeği bir göbeğe benzeyen bir şeye sahiptir. İkinci karakteristik özellik, mekanik maruz kalma sırasında (ekstrüzyon) papülden çıkan, bir yulaf veya lor kütlesine benzer beyaz bir maddedir. Bu gruel'e güçlü bir mikroskopta bakarsanız, çok sayıda canlı bulaşıcı yumuşakça görebilirsiniz.

Ciltte bulunan küfler, temastan sonra ortaya çıkar.hasta kişi ya da onun şeyleri ile. Enfeksiyonun başka bir yolu da havuz. Suda, bu virüs ölmez, fakat kurbanın derisine çarpar, orada bir yer kazanmaya çalışır. Aktarılan hastalıklar sonrasında insan vücudu zayıflarsa, bağışıklık yeterince güçlü değilse, yumuşakça cildin üzerine sabitlenir ve aktif olarak çoğalmaya başlar. Kesinlikle sağlıklı insanlar, sadece virüs açık yara içinde ise, nadiren alırlar. Çocuklarda, yaşlılarda ve dolayısıyla HIV enfeksiyonu taşıyıcısında ve çocuklarda cinsel olmayan ve cinsel rahatsızlığı olan kişilerde bir molluscum yakalama olasılığı en yüksektir.

Çoğunlukla, hamile kadınlar molluscum ile enfekte olur. Tedavi edilmezse, yumuşakça yenidoğana iletilebilir. Hastalık genellikle izole edilmediğinden, çocuk kurumunu ziyaret etmeye ve diğer çocuklarla temas kurmaya devam ettiğinden, hastalık genellikle anaokullarında ve gündüz çocuk yuvalarında bozulur. Söylemek adil olmak gerekirse, genellikle böyle bir çocuğun ebeveynleri, bebeğinin enfeksiyonun taşıyıcısı olduğundan şüphelenmez.

Çocukların derisindeki moluslar her yerde görünür.Ellerin ve ayakların avuçları hariç. Yetişkinlerde çoğu zaman genital bölgede, kasıkta, iç bacaklarda dökülürler. Kaşıntı nadiren görülür. Fakat eğer varsa, etkilenen bölgeleri taramıyorsunuz, çünkü sonuçta ortaya çıkan yarada enfeksiyon oluşabilir. Rastgele yırtılmış kabuklu bir deniz mahsulünün yanı sıra tırmalama yerleri yeşil ile yağlanmalıdır.

Cildinizdeki yumuşakçaları kendi başınıza tedavi edebilirsiniz.evde ya da hasta dışında. Evde, merhem ve alkol tentürleri, örneğin, kırlangıçotu tentürü, fukortsin, Tazorak merhemleri, Imiquimod, Aldara kremi ve diğerleri kullanabilirsiniz. İlaçlara ekli talimatlara göre uygulanırlar.

Ambulatory kabuklu deniz hayvanı özel kaldırırcımbız, kürek ve bu yerden sonra tekrar tekrar hidrojen peroksit ve iyot ile yağlanır. Sıvı nitrojen ile koterizasyon, elektrik akımı ve lazer de kullanılır. İşlemden önce, lokal anestezi mutlaka yapılmalıdır, çünkü yumuşakça papüllerinin çıkarılması oldukça ağrılıdır.

İnsanların yöntemleri uzun vadeli (çoğugünde bir kez) taze kırlangıçotu suyu, sarımsak, kuş kirazı, konsantre potasyum permanganat, doymuş sekestrant ve marigold broth ile papüllerin koterize edilmesi. Tüm tedavi yöntemleri ile vitaminler ve dengeli bir diyet belirtilmektedir.

Molluscum bulaşıcı tedavi gerektiriruzunluğundadır. Tamamen ortadan kalktıktan sonra papüllerin tekrar ortaya çıktığı durumlar vardır. Neyse ki, bu hastalık bir kişinin bağışıklığı yeterince güçlendirildikten sonra tedavi olmaksızın tedavi edilebilir.

Deri üzerinde molusks 2019

Deri üzerinde molusks 2019

Related news

 • Biyografi Malikov Dmitriy - başarılı bir şarkıcı, besteci ve yapımcı
 • Makyaj Nasıl Yapılır
 • Malttan evde kvass nasıl pişirilir
 • Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
 • Hurghadadaki Albatross Beach Hotel - Mısır tatilinin kollarındaki incilerden biri

 • Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks


  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks

  Deri üzerinde molusks