Dendrobium - neşelenen orkideler 2019

Dendrobium - neşelenen orkideler 2019
16.10.2019

Dendrobium - neşelenen orkideler 67

Dendrobium - neşelenen orkideler

Dendrobium (orkideler) Orkide aileden gelen çok yıllık otsu bitkilerden oluşan bir cins. Yunan dili kaynaklı tercüme metinlerinde "yaşam ağacı" anlamına gelir.

dendrobium orkide

Bu çiçeklerden yaklaşık bin tür var. Onlara ek olarak, hane parsellerinde bahçe koşullarında yetiştirilen birçok melez bulunmaktadır. Dendrobium'un (orkide) en büyük dağıtımı Polinezyası, Güneydoğu Asya ve Yeni Gine'de bulunur. Bu bitkilerin görünümü oldukça çeşitlidir. Hem ince uzun sapları olabilir hem de şişebilirler. Hem otsu hem de güçlü, yaprakları olan aynı durum. Çiçekler gelince, bazı türlerde bunlardan birkaçı vardır, öbür yandan da bütün çiçek saksısı oluşur. Genel olarak, bu bitki oldukça titiz ve dikkatli özen gerektiriyor. Evde büyümek için en kolay tür Denrobium soylu - Dendrobium nobile. 60 santimetre boyunda yetişir ve iki buçuk yıldır yaşar. Çiçekler üstten iki veya üçte ateşte bulunurlar.

orkide dendrobium üreme

bakım

Her çiçek gözü memnun etmez, çünküOrkide. Evde dendrobium, bitkinin muson iklimi ile karakterize bölgelerden geldiği bilgisi ile yetiştirilmelidir. Dahası, belirgin bir istirahat zamanı ile karakterizedir. Nemli koşullarda yaz aylarında 22 ila 24 derece hava sıcaklığında ve kışın yaklaşık 12 derece sıcaklıkta muhafaza edin. Çeşitliliğe bakılmaksızın, bu çiçekler çok fazla ışığa eriştiklerinde çok seviyorlar. Kayıtsız şartsız olması isteniyor. Bu bağlamda, evde dendrobium (orkideler) pencerelerin yakınına yerleştirilmesi önerilir. Batı ya da doğu tarafında olması en iyisidir. Eğer bu mümkün değilse, bitki bunun için küçük bir gölge organize ederken güney pencerenin yakınına yerleştirilmelidir. Dairenin kuzey kesiminde orkide yetiştirmesi pek olası değildir.

evdeki dandrobium orkidesi

İlkbahar ve yaz aylarında sulama yapılmalıdır.ve toprak sürekli ıslak bir haldedir. Kışın su miktarı en aza indirilmeli, zaman zaman bitki spreylenmelidir. Her iki haftada bir orkidenin beslenmesi gerekiyor. Bunu yapmak için en iyi seçenek özel çiçek dükkanlarında satılan sıvı gübreler olacaktır.

Transplantasyon ve Üreme

İki üç yılda bir nakline gerek duyulmaktadır.dendrobium. Orkide, standart polistiren boncuklarından ve ahşabın kabuğundan, kompleks ve çok bileşenli toprak türlerine kadar uzanan çeşitli yüzeylerde yetiştirilir. Önemli olan, yeterli havalandırmanın olması. Bitki neredeyse her türlü toprağa uyum sağlar. Bu durumda, sadece bir sulamadan diğerine kurutma seviyesi, hava ve toprak nemlendirme frekansı ve aydınlatma derecesi gibi şartlar onun için önemlidir. Orkide dendrobium üreme birkaç yöntem - kesim, hava yavrusu ve ayrıca çalı bölerek yapılır.

Dendrobium - neşelenen orkideler 2019

Dendrobium - neşelenen orkideler 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı: Pürüzsüz Cilt İçin Maskeler
 • Güneye kaçarken vurulan Kuzey Koreli asker ilk kez konuştu: Halk siyasete ve lider Kime karşı kayıtsız
 • Kadınlar Viagra İçerse
 • Unutmayın Çocuklarımızın da Hakları Var

 • Dendrobium - neşelenen orkideler 4

  Dendrobium - neşelenen orkideler


  Dendrobium - neşelenen orkideler 15

  Dendrobium - neşelenen orkideler 20

  Dendrobium - neşelenen orkideler 11

  Dendrobium - neşelenen orkideler 64

  Dendrobium - neşelenen orkideler 26

  Dendrobium - neşelenen orkideler 59

  Dendrobium - neşelenen orkideler 37

  Dendrobium - neşelenen orkideler 35

  Dendrobium - neşelenen orkideler 22

  Dendrobium - neşelenen orkideler 52

  Dendrobium - neşelenen orkideler 88

  Dendrobium - neşelenen orkideler 23

  Dendrobium - neşelenen orkideler 97