Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisiDekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi


Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 38 16.02.2019, 12:20

Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi

Onarım sahiplerine çok fazla sorun getirebilirtesislerinde. Aynı zamanda, odanın genel tasarımını etkilediği için, duvarların dekorasyonuna özel önem verilir. Bugüne kadar, dokulu sıva en popüler kaplama malzemelerinden biridir. Bununla birlikte, ek işlem yapılmadan beklentileri karşılamayabilir. Bu amaçlar için, dekoratif sıva için mum kullanılır. Nedir ve nasıl uygulanır? Anlayalım.

Malzeme nedir?

İnşaat alçısı için balmumu, bir parlaklık ve zarif bir kaplama vermek üzere sıva yüzeyine uygulamak için kullanılan bir jel veya sıvı kütlesidir.

dekoratif sıva için balmumu

Materyal bileşimde farklılık gösterebilir:

 • Doğal kaplama, ince bir tabaka ile uygulandığında yüzeye yumuşak bir parlaklık veren gerçek balmumundan oluşur.
 • Dekoratif sıva esaslı balmumuSentetik bileşenler, bitmiş yüzeyi kaplamak için en dayanıklı malzeme olarak kabul edilir. Nuance taze parlak balmumu aksine sentetik pus bir dereceye sahiptir, ancak daha dayanıklı kabul edildiğini,.

Kaplama ayrıca renk farklılıklarına sahiptir. Çoğunlukla berrak veya hafif sarımsıdır, ancak daha fazla doymuş renk tonu vardır. Popülerlik, aristokrasinin duvarını ve antik çağın etkisini veren altın veya gümüş pigmentleri kazandı.

Sağ Balmumu Seçme

Doğru balmumu olmalısıvalı yüzeyin gereksinimlerine. Örneğin, Resimli sıva için ince koruyucu kamçı oluşturmak için, seçenek kaplama sıvı seçilmelidir. gözenekli yüzeyler için, bunun aksine, gözenekleri tıkayan bir mum jel gerekir ve düzgünlük ve parlaklık kaplama verir.dekoratif sıva için balmumu

Düzgün seçilmiş ve uygulanmış balmumu olmamalıDuvarın yüzeyinde ayrı bir tabakada uzanır, ideal olarak sadece hafifçe fark edilir bir koruyucu kaplama oluşturur. Bu nedenle, seçim ve uygulama dikkate almak çok önemlidir, çünkü işten sonra, herhangi bir şeyi değiştirmek son derece zordur.

Doğru uygulama

Doğru bitiş, geleceğe bağlıdırdekoratif sıva görünüşü, teknolojiye uymak önemli olsa da, aksi takdirde yaratılışındaki özenli çalışma yanlış olacaktır. Bu aşağıdaki gibi yapılır:

 • Duvarın sıvasını tamamladıktan sonra, yapı malzemesinin tabakasının tamamen kuru olmasını sağlamak için yeterli zaman verin. Genellikle yaklaşık bir hafta sürer.
 • Dekoratif için balmumu tabakası uygulamaksıvalar metal veya kauçuk spatula gibi aletlerin yanı sıra özel bir yün eldiven veya flanel kumaş kullanırlar. Seçim, balmumunun yoğunluğuna ve kişisel kullanım kolaylığına bağlıdır.

dekoratif sıva fiyatı için balmumu

 • Balmumu duvar yüzeyine dairesel olarak uygulanır.hareketleri. Üniform bir dağılımda zorluklar yaşanacağından, geniş bir sıva alanına çok fazla malzeme uygulanmaması önemlidir. Balmumu, karakteristik bir parlaklık ortaya çıkana kadar ovulur.
 • Maddenin tam katılaşması için geleneksel olarak 2-3 hafta tahsis edilir, bundan sonra duvarın yüzeyini tozdan temizleyebilirsiniz.

Malzemenin yaklaşık tüketimi m başına yaklaşık 50-80 ml'dir.2.

Kendiniz balmumu yapmak

Onarım oldukça pahalı, pek çokbazı bileşenlerinden tasarruf etmeye çalışın. Kendi ellerimle dekoratif sıva için nasıl balmumu yapabilirim? Bunu yapmak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız vardır:

 • dokunmamış duvar kağıdı için yapıştırıcı - 2 kısım;
 • vernik paneli parlak - 1 kısım;
 • gümüş veya altın etkisi ile boya - 0.5 kısım.

dekoratif sıva için balmumu yapmak

Hazırlık aşağıdaki gibidir:

 • Yapıştırıcı, üreticinin talimatlarına göre su ile seyreltilmelidir.
 • Elde edilen karışıma cila ekleyin ve iyice karıştırın.
 • Daha sonra karışımı renklendirmek için boya eklemeniz gerekir. Bu balmumunun gerekli bir bileşeni değildir. Duvar yüzeyinin bir gölgesini vermek için gerekirse kullanılabilir.

Hazırlık aşamasında dikkatli bir şekilde gereklidir.topaklar oluşmasını önlemek için tutkalı karıştırın. Kendi elinizle dekoratif sıva için balmumu kolayca yaratılır ve yumuşak bir spatula ile uygulanmalıdır, bu nedenle duvarın yüzeyinde uzanmak daha iyi olacaktır.

Farklı balmumu çeşitlerine genel bakış

Bugüne kadar, herhangi bir inşaattaSüpermarket, dekoratif sıvalar için birçok çeşit bal mumu bulabilir, bunun fiyatı önemli ölçüde değişir. Müteahhitler, "IRKOM" dan FEIDAL Dekowachs, Cera Makarna A, TM ELEMENT Cera Lavabile, IR-52 gibi maddeleri kullanmayı tercih ederler. Bu yapı malzemesinin incelemeleri, uygulama kolaylığı, dayanıklılık, iyi sıva koruması, su itici etkiyi göstermektedir.dekoratif sıvada ağda

Dekoratif sıvada ağdateknoloji bilgisi ile büyük ölçüde kolaylaştırılmıştır. Bu durumda, duvar yüzeyinin çekici bir görünümünü oluşturabilirsiniz. Desenli sıva, taş, ahşap gibi doğal malzemelerle büyük benzerliklere sahiptir.

Renk paleti

Çoğu zaman şeffaf veya hafif kullanırduvarların tedavisi için sarı balmumu. Bununla birlikte, endüstri, bir dokunuşla dekoratif sıva için kendinizi balmumu yapabileceğiniz çok renkli bitmiş kaplamalar veya renkler üretir. Ek kaplama olmadan, Venedik sıva uygun bir etkiye sahip olmayacaktır. Bu nedenle, dekorasyonu için sedef, altın veya gümüş içeren karışımlar seçilir. Genellikle renkli balmumu iç mekanda Fas iç mekanı yaratmak veya doğal taşı taklit etmek için kullanılır.

Hata düzeltmeleri

Bazen ustanın uygulanması sırasındaBazı hatalara izin verin, örneğin, tabaka düzensiz olarak uygulanır, böylece kaplama duvarın herhangi bir yerinde opaklaşır. Dekoratif sıva için balmumu sertleşmesinin ortalama zamanının yaklaşık 5-7 saat olduğunu hatırlamak önemlidir, bundan sonra herhangi bir şeyi değiştirmek çok zordur. Hala biraz zaman varsa, yumuşak bir bez almanız ve sentetik bir balmumu veya doğal su kullanmanız durumunda bir çözücü ile nemlendirmeniz gerekir. Maddenin kaplamayı silmesi gerekiyor.

Kendi elleriyle dekoratif sıva için balmumu yapın

Eğer kompozisyonun son sertleşmesinden sonra hatalar fark edilirse, çoğu durumda hiçbir şey değişmemiştir. Deneyimli inşaatçılar çeşitli yollarla test etmenizi önerir:

 • bir inşaat saç kurutma makinesi ile, istenen alanı ısıtın ve sıcak su ile bileşimi yıkamayı deneyin;
 • astarı ahşabı çıkarmak için çözücüler kullanın;
 • seramik granit için bir cila tabakası uygulayın;
 • Parlaklığı geri kazanmak için bir disk parlatıcı kullanın.

Ancak yapılan tüm çabalara rağmen riskHiçbir şeyin değişmeyeceği gerçeği çok büyüktür, bu yüzden balmumu uygulama tekniğini ihmal etmeyin. Bu işte daha deneyimli inşaatçılardan da tavsiye alabilirsiniz.

Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisiDekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi

Related news

 • Zecefilli Tarçınlı Kurabiye Kış Kurabiyesi Videosu
 • Kuzu Etli Enginar Tarifi
 • Vasıfsız çalışan için iş tanımları geliştiririz
 • Elma Şerbeti Tarifi – İçecek Tarifleri
 • Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta
 • Kıșın cilt ve saç bakımı için kahve kullanın

 • Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 62

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi


  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 16

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 17

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 48

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 15

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 98

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 58

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 72

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 60

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 36

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 68

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 1

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 51

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 3

  Dekoratif sıva için balmumu: genel bakış, uygulama teknolojisi 47