Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 2019

Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 2019
16.07.2019

Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 9

Dayak. Ceza Kanunu'nun 116. maddesi

Oldukça şiddetli bir şiddet biçimidövülüyor. Olası bir önleyici tedbir işaret ve suç bu tür inanmaktadır makale, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu içindedir. Bu "dayak" denir. Bu bölümde Duruma bağlı numara 116'da olabilir bul mahkeme tekrarlanan ihlallerin önleyici tedbirlerin çeşitli atayabilirsiniz. değil en tehlikeli fenomen - Sonra, Madde 116. Dayak tarafından düzenlenir metni, bak. Ama yine de kişi ve kişilik dokunulmazlığını ihlal. Bu her nasılsa o hareket ile başa gerektiği anlamına gelir. Rusya'da, bu cezai kovuşturma vasıtasıyla yapılır.dayak makale

Şartları

Makale öğrenim sürecine başlamadan önce önemliNe tür bir ihlal içerdiğini net bir şekilde anlayın. Sonuçta, her eylemin belirli bir tanımı olmalıdır. Aksi takdirde, Ceza Yasası'nın maddelerinde kafanız karışabilir. Ve hatta dahası, olası cezalandırma önlemlerinde.

Poboi bir kişiye bir darbe. Bir vatandaşın dövüşünü söyleyebilirsin. Aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir: - Yasal açıdan, çoklu ve hedefe yönelik darbelere dayak denir. Birisi burnunu aniden patlatırsa, bu bir dayak değildir. Ceza Kanunu'nun 116. maddesi uygulanmayacaktır.

Ama eğer söylersen o zaman seninleİstismarın darbenin vurulduğu bir kavgaya karışmış, sonra suç geçerli sayılabilir. Kimse tamamen dövülmekten korunuyor. Zaten söylenmişti - bu, Rusya'da her gün meydana gelen ve kurbanla ilgili bir tehlike eşlik etmeyen en yaygın ihlal. Hafif zarar ve kozmetik rahatsızlık vermedikçe.

Para her şeye karar verir

Dikkat etmeniz gereken ilk şey,Ceza Kanunu'nun ("Poboys") 116. maddesinin para cezası şeklinde ceza öngördüğü. Para, bir ışık formunun suçu için cezanın ana ölçüsüdür. Ve bizim durumumuz onlardan biri.dayak davası

Dayak için ödeme yapmak ne kadar gerekli olacak? Tam miktar ayarlanmamış. Bunun yerine, kod yalnızca kısıtlamaları belirtir. Dayak için sabit ödemeler 40.000 ruble geçemez. Bazı durumlarda, davalı 3 aydan fazla olmayan bir süre için alınan gelirlerinden herhangi birini alabilir.

O çıkıyor ki (makale numarası 116)Ceza Kanunu) bir dereceye kadar devlete ödenebilir. Suçlu ödeme yapabilir ve serbest bırakılabilir. Evet, ona karşı bir ceza davası ortaya çıkacak. Ve bazı durumlarda ağırlaştırıcı bir durum olarak hizmet edebilir. Fakat bu durumda herkesin korktuğu bir hapis yok.

Tüm iş için

116. Madde ("Poboys") başka ne sağlar? İşlenmiş bir ihlal için ceza farklı şekillerde ifade edilebilir. Ağırlaştırıcı koşullar olmadan, suçluya sosyal çalışma tahsis edilebilir. Kelimenin anlamında bir dövüş için çalışmam gerekecek.

Zorunlu ve düzeltici çalışmalar var. Onların süresi değişir. İlk durumda, 360 saatten fazla atanamaz. Bu yaklaşık 15 gündür, pratikte ceza yaklaşık bir aydır "gerilir". Düzeltme emeği söz konusu olduğunda, dayak için azami madde (madde 116) altı aydır. Ve daha fazlası değil. Hoş da olsa hoşgörülebilir. Ama hepsi bu değil. Sonuçta, kendileri tarafından suç suçları kolayca kapatılmaz.dövmenin 116. maddesi

Tutuklama altında

Tutuklama, öngörülen başka bir önlemdirKavga için sorumluluk olarak. Ancak, gerçekte neredeyse kullanılmaz. Ancak, Ceza Kanununun 116. maddesi ile bize gösterilen metne göre, dayağa tutulmasıyla darplar cezalandırılabilir.

En fazla 3 ile suçlu üzerine bindirildiaydır. Ama gerçekte, en yaygın savaş için, 15 günden fazla olmayan bir süre için gözaltında tutuldular. Bu, pratikte yer alan, ancak yasada öngörülmeyen, söylenmemiş bir kuraldır. Bazı mahkemeler ve soruşturma komiteleri mevzuattaki talimatları açıkça yerine getirebilmelerine rağmen. Yani, 3 aya kadar bir tutuklama için umut edebilirsiniz. Bu kurallar Rusya'da yürürlüktedir.

ahlâka aykırı davranış

Ceza Kanununun 116 ncı maddesi de ("Poboys")Suç belirli bir amacı kurulmuş ise, bu eylem için ayrı tedbirler. Daha doğrusu, suçlu sadece basitçe holiganlık uğruna davrandığında. Bu, vatandaşlar arasındaki sıradan bir kavgadan daha ciddi bir suçtur. Yani, çok daha ciddi bir şekilde cezalandırılıyor.dayakın 116. maddesi

Pogoi (Ceza Kanunu'nun 116. maddesiŞöhret motiflerinden kaynaklanan RF) artık para cezalarıyla karşılanamaz. Sadece ciddi önleyici tedbirler! Zorunlu çalışma - Bu, çoğu zaman bu tür suçlular üzerinde hareket eden şeydir. Maksimum 360 saattir. Ya da düzeltmek emeği ile "kurtulmak" mümkündür. Zaten önceki durumdan önemli ölçüde farklıdır. Şimdi 1 yıllık yeniden yapılanma çalışması için umut edebilirsiniz. Zorla çalıştırma da gerçekleşir - en fazla 24 ay.

Ayrıca, tutuklama (altı aya kadar), özgürlük kısıtlaması (2 yıl) ve hapis cezası da burada mümkündür. Son ölçü en ciddi olarak kabul edilir. Ve süresi 24 aydır.

Siyaset ve din

Poboys (okuduğumuz makale neredeyse geldiSonunda) politik farklılıklardan veya dini inançlardan dolayı kaynaklanabilir. Rusya'da, bu tür eylemler gerçekten cezalandırılıyor. Ne de olsa, Nazizm, ırkçılık ve vatandaşların anayasal haklarının ihlali diğer şekillerde kabul edilemez. Bu, suçluların dayak için tam olarak cevap vereceği anlamına gelir.Dayak Yasasının 116. Maddesi

Tam olarak nasıl? Holiganizm durumunda olduğu gibi. Yasa, zorunlu, düzeltici ve mecburi nitelikteki kamu işlerinin sırasıyla 15 gün, 1 yıl ve 2 yıl içinde tayin edilmesini öngörür. Aslında, siyasi anlaşmazlıkların varlığında, ideolojik çıkarların ve diğer hak ve din ihlallerinin katılımı, böyle bir önlem oluşturmaz.

Ama böyle bir suç oldukça başarılı6 ay boyunca tutuklama veya 2 yıla kadar ertelenmiş bir cezanın atama olarak cezalandırılır. Prensip olarak, çoğu zaman bu tür suçlular hapis cezası ile mücadele ediyorlar. 24 ay hapis cezasını çiğneyen ve bu bölgelerdeki bazı anlaşmazlıklar yüzünden vatandaşa dayak atan birisi için değerli bir cezadır.

decriminalization

Bu yüzden dayak nedeniyle neyin olduğunu anladık. Ceza Kanunu'nun makalesi, bu konuyla ilgili tüm talimatları içermektedir. Sadece Rusya'da, son zamanlarda bu ihlal için cezai sorumluluğu ortadan kaldırmayı önerdi. Ve idari bir ile değiştirin.makale 116 dayak

Yani, dayak için ödemek zorundadır. Ve daha fazlası değil. Bu teklif çok tartışmaya neden oldu. Bu nedenle, şu an için suç eylemleri hala suçtan cezalandırılıyor. Eğer bir suç unsuru varsa, o zaman, büyük ihtimalle gerçek suçların büyümesi artacaktır. Sonuçta, birçok kişi tutuklama ve hapis cezasından korkuyor. Ve sadece bir para cezası verildiğinde, ihlal edenler cezasızlıklarını hissedeceklerdir.

Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 2019

Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 2019

Related news

 • Spazmalgon (tabletler) anlamına gelir. Kullanım ve açıklamalar için talimatlar
 • Sulu Açma Poğaça Tarifi Videosu
 • Uruguay: 0 - Fransa: 2 MAÇ SONUCU
 • Meyveli Tart Kek Kolay Meyveli Yaşpasta Tarif Dergisi Yemek Tarifleri
 • Rüyada Berat – Kadir Gecesi Görmek İslami TAbir

 • Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 83

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi


  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 98

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 52

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 57

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 49

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 45

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 47

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 4

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 21

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 69

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 29

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 34

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 41

  Dayak. Ceza Kanununun 116. maddesi 82