David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 2019

David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 2019
19.08.2019

David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 56

David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu

İspanya, dikkate alınmayan bir güney ülkesidir.sadece flamenko, boğa güreşi, tutkular vatandaşı, ama aynı zamanda ünlü sporcular, özellikle de tenisçiler: Carlos Moya, Juan Carlos Ferrero, Rafael Nadal ve diğer profesyoneller.

Tenis dünyasının eliti bir tane dahaİspanyol sporcu David Ferrer. Nadal, Ferrero ve Moya'dan farklı olarak, David asla ATP puanının üstünde değildi, ancak tenis dünyasındaki başarıları, dünyanın ilk ilk raketlerinden daha aşağı değil.

David Ferrer

Ernest Hemingway tarafından yapılan popüler bir açıklamaBir insan yok edilebilir, ama mağlup edilemez. Adam yenilgiler için doğmaz. Yazar David'in oyununu görmüyordu, ancak bu gerçekleşirse, Hemingway kesinlikle İspanya'dan bu atletle el sıkışmış olurdu.

Rakamlar ve gerçekler

David Ferrer 2 Nisan 1982'de İspanya'da doğdu. Gelecek sporcunun sadece beş yaşındayken bir tenis raketi verildi. 15 yıl sonra, tenisçi ilk kupayı (2002) kazanır ve mevsimi ilk yüz derecesinde bitirir.

İspanyol için bir başarıydı. Birçoğu Challengers'da oynamayı bekliyordu, çünkü David'in fiziksel verileri (boy 175 cm) tenis için çok uygun değil.

Ama Ferrer bir çita gibi hızlı ve denerMahkemenin etrafında topu kovalamak. İspanyol aleyhine oynayan sporcular, topun David tarafından iki kez vurulması için küçük bir mucize yapmaları gerektiğini bilirler.

david ferrer tenis

2003 yılında, Roma turnuvasındaki tenisçi efsanevi Andre Agassi'yi kazandı ancak ustanın kupasını kazanamadı. Aynı yıl, atlet Grand Slam turnuvalarında ilk adımları attı.

Bir sonraki kupa David Ferrer kazandı2006 yılında Stuttgart'da yarışmalar. Bu yıldan beri, tenisçinin kariyeri yokuş yukarı gitti: Acapulco'da kazandığı turnuvalar (2019, 2011, 2015), Buenos Aires, Bostade ve diğer yarışmalar.

2015'te, İspanyol hesabında, sezonun sonunda kazanan ATP şampiyonasının yedinci sırasına ve katılımına sahip beş turnuva kazanıldı.

Demir irade

Valencia'dan bir oyuncu yarıda durmak için kullanılmaz. Mahkemeye taşındıktan sonra, engelleri ve reklam panolarını atlayarak, umutsuzca görünen topları dışarı atmaya hazır.

İlk çizimden, David hemen kavgaya başlar: Ayakların kolay ve kısıtsız çalışması, marka yarışması - ve atlet zaten mahkemenin diğer ucunda. David Ferrer hareket halinde iyi, zemine çarpıyor gibi görünüyor.

İspanyol tenisçi% 110faturadan bağımsız olarak. Son ana kadar dövüşürdü. Sporcu, akciğerler pes edene kadar koşmaya mazoşist bir arzuyla hareket eder. Ancak topa yapılan darbeler genellikle tenis guruplarını hayal kırıklığına uğratıyor: David'in antrenman için "köşelere" çalışmayı unuttuğunu ve şimdi de zaman kaybını telafi ettiğini düşünüyor.

Onun oyununu izlerken, manyakforehand altında koşmanın sürekliliği, düşüncenin ortaya çıkması: İspanyol'ın cephanesinde bir backhand var mı? Bu darbe Ferrer'de ve turda en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Aynı tenis oyuncusu, topu düz bir yörüngede yumruklayarak rakibin karşılaştığı en büyük sorunları yaratır.

Tenis dışında hayat

David Ferrer, “Hayattaki başarı, benim anlayışımda, hayal ettiğiniz ve çalıştığınız her şey olduğunda,” diyor. Tenis ona İspanyol sporcunun istediğinden çok daha fazlasını verdi.

Ama bir tenisçinin hayatı sadece onun başarısı değil.Mahkeme. Yarışmalardan istifa ve sürekli hareket eden David, sadaka çok zaman veriyor. Gelişimsel engelli çocuklar için yatılı okulları ziyaret eder, vakıflara bağış yapar.

david ferrer kişisel yaşam

İspanya'da evde, atlet kötü değilBir kütüphane: En sevdiği romanlar arasında Agatha Christie'nin dedektifleri, İngiliz Ken Follett'in gerilim filmleri, Lance Armstrong'un biyografisi ve Mario Vargas-Llos'un atası.

Gelecekteki düğün

Tenisin asıl çalışanı David Ferrer. Bir sporcunun kişisel hayatı, romanlarda ve bölümlerde fazla değildir. Tenis oyuncusu Marta Thornell ile birkaç yıl görüşüyor. Kızın spor dünyasıyla ilgisi yok. İnsan görme sistemi ile bağlantılı bir tıp eğitimi var, o da optometri uzmanı.

david ferrer kişisel yaşam

Ama kız çoğu zaman David'e bütün maçlara eşlik eder ve onu itiraf eder. Aşıkların Kasım 2015 sonu için planlanmış bir düğün var. Çiftin sadece en iyisini dilemeye devam ediyor.

David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 2019

David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 2019

Related news

 • İğne Oyası Çıtı Pıtı Fiyonk Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Erişte Tarifi
 • Delici figüratif ve yarattığı güzellik
 • Yakalı Kuşaklı Şeritler Bebek Yeleği
 • Sahur önerileri ile Etiketlenen Konular

 • David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 94

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu


  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 64

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 70

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 10

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 37

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 6

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 8

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 63

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 49

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 78

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 33

  David Ferrer: demir karakterli tenis oyuncusu 6