DAVET SOFRASI 2019

DAVET SOFRASI 2019 DAVET SOFRASI

DAVET SOFRASI

davet menüsü

Adayla birbirimize alışma çalışmaları iyi gidiyor, her yazıya böyle başlıyorum. Ada 25 yaşına gelecek evlenecek ben hala alışma çalışmaları iyi gidiyor yazacağım.. :))) Ama gerçekten iyi gidiyor hehehe.

Kıbrıs’tan gelirken işyeriyle Haziran sonu gibi işe başlayacağımı konuşmuştuk. Ama ilk kez anne olduğumdan başıma neler geleceğini bilmiyormuşum. 14 yıldan beri çalışan bir insan olarak -elbette işsiz kaldığım zamanlar oldu- ama anne olarak işsiz kalmamıştım.:) hayatım bir insandan ibaret olmamıştı. Hem de ne insan bir gıkıyla beni ayağa dikiyor, azcık mızıldandımı aman ayy yavrum neyin var moduna giriyorum, karşımda kikirdedimi dört köşe oluyorum. Herif beni parmağında oynatıyor bildiğiniz. Böyle olunca da insan dakikasını kaçırmak istemiyor. Her anını görmek yaşamak istiyor.. Zorluğu var mı elbette var. Tüm zamanınız bir bebeyle geçiyor. Şikayetçi değilim ama İnsan yüzüne (insan=yaş olarak kendi yaşınıza yakın demek) hasret kaldığım zamanlar oluyor. Öyle zamanlarda kendime yakın yaşlı birini buldummu bir çenem düşüyor sormayın. Şimdi burada da böyle olabilir affedeceksiniz artık. :) Yani işin özü Ada biraz daha büyüyene kadar çalışmamaya karar verdim. :)

Çalışmadığım bir dönem oldu. O dönemin 6 ayını İstanbulda 1 yılını Kıbrıs’ta geçirdim. Bir gün bile sıkılmadım. Seyrettiğim filmin, dinlediğim cd’lerin hesabını bilmiyorum. Okuduğum kitabında. Her gün 2 saat spor yapıp kendimi kendime adamıştım. :) Şimdi ise küçük bir fark var kendimi Adaya adamış durumdayım. Evet kitap okuyorum (bebek gelişimi, Masal kitapları, ya da Ada’nın izin verdiği ölçüde roman) :) Elbette sinema seyrediyorum. Her film 2 yada 3 bölüm halinde. :) Müzik dinlemiyorum yapıyorum. Karga karga gaaaak dedi çık şu dala bak dedi :))) Herkes bana bebek olduğunda zorluk yaşayacaksın, çalışmamak büyük dert oluyor, çok sıkılacaksın dediklerinde hadi canımmm ben sıkılmam diyordum.. :)

Büyük konuşmayacaksın arkadaş, büyük lokma ye büyük konuşmamıydı o lafın doğrusu. (Bu arada siz biliyormusunuz daha önce bahsettimmi bilmiyorum ama atasözleri ve deyimlerin hiçbirini doğru kullanamıyorum. Kendimi Türk Malı dizisindeki kadın karakter gibi hissediyorum. Yalan söyleyeni dokuz köyde ovarlar gibi :))))))))) Neyse parantezi kapatıyorum. Ada’ya hamileyken öyle büyük laflar ettim ki. mesela dedim ki bebeğe emzik vermeyeceğim. Şöyle de böyle de.. Hatta ablam doğuma bir gün önce İstanbula geldiğinde Ada’ya çeşit çeşit hediyeler getirmişti. Bir de içinde emzik vardı. Dedimki abla biz emzik vermeyeceğiz. Olsun dedi :) Doğumum oldu. 2 gece hastanede kaldık. Ardından eve geldik. Gece saat 23-oo oldu Ada uyumaz. Gece saat 1-2-3-4 Ada uyumaz. Ben hastaneyi (hemşire odasını) arıyorum. Uyumuyor bebe diye. Yapmamız gerekenleri söylüyorlar yok yok. Uyumuyor. :) Biz emziği o akşam kaynattık verdik ağzına.. :) Sonra 1 ay kadar emdi  bıraktı. 3 aydan beri denemediğim emzik kalmadı. Alsın diye alsında beni emzik modunda kullanmasın diye, yok adam emmek istemiyor. Tamam dedim. Teslim oldum.

Ardından doğmadan öncede sonrasında da yavruma TV seyrettirmeyeceğim diyordum. Affedersiniz ama bildiğiniz atıp tutuyormuşum. :) Yanlışlıkla Tv’ye doğru tuttuysa arkadaşlarım kibarca uyarıp biz Ada’ya Tv seyrettirmiyoruz diyordum. Herkes de hassasiyetime dikkat ediyordu. Lakin Tv de zaplarken Baby TV’deki Tulli’yi görüp aşık olan Ada tulliyle konuşmaya başladı. 3 dakika süren program sırasında ben rahat nefes aldığımı farkettim. Tullinin saati gelir gelmez Tv nin başına geçiyoruz. Ada mama sandalyesinde ben koltukta yatay vaziyette. Ve buradan duyuru yapmak istiyorum. Baby TV yapımcıları salyangoz Tulli 3 dakika değil 30 dakika olsun.. :) Gördüğünüz üzere o atıp tutmalarda bir yere kadarmış.Teslim olmuş vaziyetteyim.

Neyse bu atıp tutmalarımı bir kenara koyup size birinden bahsedeceğim. Bir insanın ince (ince derken şişman ince değil kibarlık manasında anladınız onu siz) :)) olması doğuştan gelir. Bunu bilir bunu söylerim. Elbette yetiştiriliş çok önemlidir, falan filan ama. Eğer içinde yoksa insanın yoktur. Siz hiç 5 kg. lık zeytinyağı sipariş edip gelen paketin içinden misss kokulu güller çıkacağını tahmin edermisiniz ya da fesleğen dalları. Bidonun dışında sarılı olan poşeti yırtarken burnunuza gelen kokuyu anlamayıp aman Allahım bu koku nereden geliyor böyle, misss gibi dediniz mi. Ben dedim. Ve o kadar şaşırdım ki.. Delfinamın babasının gönderdiği zeytinyağı paketini açtığımda o kokuya rastladım. Daha bi heyecanla yırttım paketi. İnanamadım. Bahçeden koparılmış 2 gül, yanında fesleğen dalları. Islak bir peçeteye sarılmış, sarılmış ki teeeee oralardan buralara gelene kadar kokusu dayansın, iyice salmasın kendini diye. Nasıl bir koku, beklemezken duydunmu insan başını döndürüyor. Şimdi sorarım size Tevfik amca’nın inceliği nasıl bir şeydir. Buradan da Fatma teyzenin, Tevfik amcanın ellerinden öpüyorum..Farkettim ki zeytinyağıyla ilgili birşey yazmamışım. Pek birşey demeye gerek yok. HARİKA.. Mutlaka deneyin derim. Sipariş için Delfinamın sitesini ziyaret edin. Kıbrıs’ta yemiştim en son böyle güzel zeytinyağı. Kendi bahçeden topladığımız zeytinlerin yağıydı. O zamandır özlem duyuyordum. İşte buldum dedirtti bana..

Bu arada Seda’cığım için Ömer bebek geliyor partisi düzenledik. Pek keyifli geçti. Ben alttaki bez pastayı hazırladım. Yapımı oldukça keyifli. Belki yapmak isteyen olur, fikir verir. Seda’cığım herşey istediğin gibi olsun.. Limon kokuluNevalim o sadrazam lokumu rüyalarıma giriyor. :)))

Ben hiç masa fotoğrafı, menü v.s. koymadım bloguma. Hiç fırsat bulamadım. İşte size bir davet sofrası. Ben öyle üst üste tabak çanağın olduğu masaları sevmiyorum gereksiz geliyor. Görmedim de hiç bir yerde. Yemekteyiz programı dışında. :) Benim masam oldukça sade. 2 çocuğu olan iş arkadaşımız ve eşi için hazırlandı. Çocuklar olunca tatlı kısmına ağırlık verdim. Çorba yerine zeytinyağlılardan hoşlanırım masada. çorba insanın karnını doyuruyor düşüncesindeyim.. :) İşte menü.
DAVET SOFRASI 2019

DAVET SOFRASI 2019

Related news

 • Sulu Misket Köfte Yemeği Videosu
 • Kurdele tatlısı yapımı ile Etiketlenen Konular
 • Marsta hayat var mı Bilim adamları umut vazgeçmiyor
 • Fiyonklu Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Böreğin Kurumaması İçin Ne Yapılır

 • DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI


  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI

  DAVET SOFRASI