Dans ve müziğin sırları bu kursta 2019

Dans ve müziğin sırları bu kursta 2019


Dans ve müziğin sırları bu kursta 67 02.02.2019, 01:04

Dans ve müziğin sırları bu kursta!

Orff Merkezi’nin düzenlediği İstanbul Uluslararası Sonbahar Kursu’nda sınıf öğretmenleri “ilkokul çocuklarıyla nasıl dans ederiz?” sorusuna müzik ve dans ile cevap bulacaklar.

Orff-Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, İstanbul Uluslararası 2008 Sonbahar Kursu’nun bu seneki konusu: “İlkokul Çocuklarıyla Nasıl Dans Ederiz?”

Kursun eğitmenlerinden Angela Abasolo ilk kez Türkiye’de çalışacak. Abasolo’nun bölümü hareket ve dans. Hareketi ve dansı çocuklarla derslerinde kullanmaya yeni başlayan pedagog katılımcılarla didaktik ve metodik yönergeleri de kapsayan temel uygulamaları deneyimleyecekler.

İkinci bölümde ise farklı bir öğretmen ile müzik ağırlıklı bir çalışma yapılacak kursta. Katarzyna Fichtinger, yaratıcı ve çok yönlü bir müzik dersi ortaya koyabilmek için oyunlar ve ritmik yapı taşları gibi farklı yöntemleri içeren ortak çalışma sürecinde pedagojik sanatsal uygulamanın çıkışÂ noktasının müzik-hareket birlikteliği olduğunu gösterecek.

Gün ve Saat: 22 – 23 Kasım 2008 / 09.00 – 17.00

Yer:Özel ALEV Okulları, Ömerli

Kayıt:Orff Merkezinin 0216-435 83 50 (236) numaralı telefonuna veya adresine başvurularak KAYIT YAPTIRILIR. Kayıt onayından sonra katılım ücreti, katılımcının adı mutlaka belirtilerek, 10 Kasım 2008 akşamına kadar Avusturya Liseliler Vakfı İktisadi İşletmesinin Denizbank Elmadağ Şubesi, 849747-351 numaralı hesabına yatırılır.

Katılım ücreti: 190.-YTL (KDV dahil)
Orff Merkezinin kişi ve kurum (aynı kurumdan en fazla 5 kişi için) üyelerine indirimli: 170.-YTL (KDV dahil)

Hedef kitle:Fakültelerin ilköğretim sınıf ve müzik öğretmenliği öğretim elemanları; Orff yaklaşımını derste kullanmak isteyen ilköğretim müzik, sınıf öğretmenleri; bu alanlarda eğitim gören üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, dans ve hareket eğitmenleri, özel eğitim uzmanları, terapistler.

Eğitim – Çeviri – Çalışma Dosyası – Katılım Belgesi – Yemek – Taksim ve Kadıköy’den Ulaşım (Kullanmak isteyenler kayıt sırasında belirtecektir) – Aralarda İkram

Çalışma sırasında rahat giysi ve ayakkabı gerekiyor. Kayıt sırasında katılımcıların fatura bilgilerini vermeleri isteniyor.

Önemli Not:Kursa katılmak isteyenlerin mutlaka önce telefon veya mail ile Orff Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor.

Dans ve müziğin sırları bu kursta 2019

Dans ve müziğin sırları bu kursta 2019

Related news

 • Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları
 • Kıymalı Muska Böreği
 • Sadık ve sadık dost - çoban Belçikalı

 • Dans ve müziğin sırları bu kursta 27

  Dans ve müziğin sırları bu kursta


  Dans ve müziğin sırları bu kursta 78

  Dans ve müziğin sırları bu kursta 39

  Dans ve müziğin sırları bu kursta 16

  Dans ve müziğin sırları bu kursta 1

  Dans ve müziğin sırları bu kursta 100

  Dans ve müziğin sırları bu kursta 29