Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi 2019

Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi 2019 Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

Prag'da dans eden bir bina, mimarların bir binadaki bir dansı canlandırmaları için cesur bir karardır. Şehrin merkezinde bulunan bina Çek Cumhuriyeti'nin başkenti bir dönüm noktası oldu.

dans evi prag

Ev çok fazla tartışma ve eleştiriye neden oldu, ama sonunda proje onaylandı ve inşa edildi.

Olay tarihi

İkinci Dünya Savaşı'nda, Dancing House'un yerinde bulunan bina tahrip olmuştur. Ve neredeyse yarım yüzyıl boyunca Dans Evi ortaya çıkana kadar yer boştu.

Prag yeni bir cazibe aldıBaşkan Vaclav Havel'in kararı sayesinde. Boş bir yerde inşaat yapmaya başlamak için teklif etmişti. Söylentilere göre, komşu ev kamulaştırılmadan önce Havel ailesine aitti.

Tabii ki, Dans Evi'nin inşasında ana faktörün ne olduğunu söylemek zor, ancak başkan boş bir partide Vlado Milunich tarafından tasarlanan bir bina kurmaya karar verdi.

Boş arazide arazi satın alan sigorta şirketi, projede tanınmış bir Batılı mimarın katılımını talep etti. Seçim ünlü Frank Gehry'ye düştü.

Bir evin inşaatı

Dans evinin mimarları Vlado Milunich ve Frank Owen Gehry idi. O zamanın en modern teknolojileri ve malzemeleri, Dans Evi'ni inşa etmek için kullanıldı.

Prag ilk olarak yapısöklük tarzında bir bina satın aldı. Bu, görsel karmaşıklığı, beklenmedik biçimleri ve kentsel çevrenin saldırgan bir istilasını içeren yeni bir yön.

Tasarım yardımı ile gerçekleştirilmiştir.üç boyutlu görüntünün özel programları. Ev, hesaplamaların büyük bir doğruluğunu gerektirdi. Bu sıra dışı evin dolaylı hatları, kırılmak üzere olduğunu gösteriyor. Ancak profesyoneller bunun üzerinde çalıştı ve korku olmamalı.

Olağandışı bir evin inşaatı 1994 yılında başlamış ve başkan tarafından şahsen denetlenmiştir.

Ana mimari fikir ünlü dans çifti - Fred Astaire ve Ginger Rogers ile bir benzetme.

Prag'da dans eden bir evin adı

İlk bakışta mimari tasarım netleşiyor. Bina iki bölüme ayrılmıştır. Bir kısım bir adama benziyor, ikincisi - dansta çarpışan bir etekdeki bir kadın.

dans ev adresi

İlk bakışta binanın yarısı çevredeki evlerden çok farklı değil, ama yakından bakarsanız, tüm pencere ve duvarların biraz eğri olduğunu görebilirsiniz.

Binanın ikinci kısmı daha kavisli vebüyük eğim açısı. Cam panellerle neredeyse tamamen kaplanmış ve modern bir görünüme sahipken, çevredeki tüm evlerin Romanesk tarzı korunmuştur.

Binalardan birinin üstünde bir gözlem güvertesi ve bir çeşit demir yapı ve anten kubbesi bulunmaktadır.

1996'da bir dans evi inşa ettiler. Prag, başka güzel bir bina aldı ve sıradışı mimarisi ile dünya çapında ünlendi.

eleştiri

Yeni ve anlaşılmaz her şey insanları korkuttu ve keskin eleştirilere neden oldu. Fransa'nın sembolü haline gelen Eyfel Kulesi bile bundan kaçmadı.

Bu tür bir orijinal evin inşası, vatandaşlar arasında bir hayli hoşnutsuzluğa neden oldu, çünkü komşularından tamamen farklı bir mimari tarzda inşa edildi.

dans evi nerede

Fakat uzun sürmedi. Ve inşaattan kısa bir süre sonra ev Prag'da bir vurgu olarak kabul edildi.

Yeni ev sahibi

Prag'daki Dans Evi'nin ismi değişti.Aralık 2013'te "Ginger ve Fred" Bu gün, ünlü bina 18 milyon dolara sıra dışı yapılar Vaclav Skal koleksiyoncısına satıldı.

Şimdi ev onuruna daha doğru bir isim varyaratmak için mimarlara ilham veren iki dansçı - Fred Astaire ve Ginger Rogers. Bu yıldız çift, son yüzyılın 30-40'larındaki ekranlarda parladı.

"Ginger ve Fred" in içinde tek bina değilstil yapısöklük, ama haklı bir şekilde ününü kazanmıştır. Dancing House'u satan Jones Lang LaaSalle'in bir temsilcisi, bu tür yapıların her zaman talepte olacağını söyledi.

Bugün dans evi

Bina sadece inşa edildiğinde, başkentin kültür merkezi olacağı ve müzenin Danshanede yer alacağı düşünülüyordu. Ama her şey farklı şekilde ortaya çıktı.

Bugün, "Sarhoş Ev" bir iş olarak kullanılıyorMerkezi, esas olarak uluslararası şirketlerin ofisleri bulunmaktadır. Çatıda Fransız mutfağının bir restoranı var. Burada sadece muhteşem yemeklerin tadına bakmanın yanı sıra Çek Cumhuriyeti'nin başkenti güzel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

dans ev adresi

Doğru, bu zevk ucuz değil. Çoğu zaman yeni evliler düğünlerini Dans Evinde kutlamak için gelirler.

Prag diğer taraftan tamamen açılır, eğerkulenin gözlem güvertesine tırmanın. Prag Kalesi'nin ve Vltava Nehri'nin setinin manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Ya da sadece Çek hayatının seyrini izleyin.

İçeride, ilk üç katın iç mekanları Eva Yorzhichnaya tarafından tasarlanmakta ve binanın mimarisine uygun tarzda tasarlanmıştır.

Prag'da bulunan dans evi nerede

Dans evi, Prag'ın ilgi çekici yerlerinden biridir, bu yüzden herhangi bir harita veya rehberde bulunabilir.

dans evi prag

"Sarhoş ev" Rashinova'nın kesişme noktasında duruyordolgu ve Resslova Caddesi. Charles Köprüsü'nden alırsanız, o zaman uzun sürmeyecektir. Setin, kapanmadan Ulusal Tiyatro'ya gitmesi gerekiyor. On dakika sonra, Dans Evi göründü.

Bina adresi: Rasinovo nabrezi, 80. Yakınlarda sarı şubeye ait bir metro istasyonu olan Karlovo Namesti bulunmaktadır.

Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi 2019

Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi 2019

Related news

 • Menemen
 • Mantarlar ikizler: yaz, sonbahar ve diğerleri
 • Düz-örgülü-düğmeli-elbise
 • Balkonda zeminin ısınması
 • Burç ve Uyumluluk: Maymun Kadın ve Maymun Adam

 • Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi


  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi

  Dans evi. Prag ve sıradışı mimarisi