Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 2019

Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 2019

Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 2 25.02.2019, 10:42

Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi

En cazip turizm merkezlerinden biri şüphesiz Moskova'dır. Şehrin semtleri, birbirinden çok farklı ve ilginçtir, her biri kendi yolunda bir yolculuk onlarca hafta sürebilir.

Danilovskaya setinBazı ilçeler tarihsel olarak dikkat çekiyordini nitelikteki anıtlar, diğerleri - endüstriyel nesnelerin tarihi. Yine de diğerleri, hem tarihsel hem de modern mimarlık açısından bakıldığında ilginçtir.

Moskova Nehri üzerinde - çok sayıda setin. Bu şaşırtıcı değil. Moskova Nehri sadece şehrin ismine değil, aynı zamanda yaratılışının sebebi oldu. Ancak, çoğu yerleşim gibi, Moskova nehirlerin kesiştiği noktada inşa edildi. Antik bir sur yapısı için burası uygun bir yerdi. Nehir, ıslak hemşire ve içinde yaşayan insanların koruyucusu olarak hizmet edebilir.

Ünlü sokak

Moskova'da seyahat etmek bir haftadan fazla sürebilir. Sonuçta, şehrin çok etkileyici yerler var. Genel olarak, Moskova Nehri - Danilovskaya setinin kıyısında oldukça küçük bir sokak da bu ilgi çekicidir. Güney İdari Bölgesi'nde yer almaktadır. SAD Moskova'nın sınırları, şehrin belediye başkanı tarafından 1995 yılında belirlendi. Dolguya bitişik alan da Danilovsky denir. Bütün isimler birbiriyle ilişkilidir. Danilovsky Manastırı'ndan ve bir zamanlar bu yerdeki yerleşimden geliyorlar. Moskova Nehri'nin bu setinin tarihinin on dokuzuncu yüzyıldan kalma olduğuna inanılmaktadır. Onbeşinci ortada ilk defa sözü edilen kaynaklar. Kitapta 1627'de Danilovskaya Sloboda'nın yirmi sekiz metre ve yaklaşık kırk veya altmış ruhunun olduğu belirtildi.

şehrin moskova ilçeleriDanilovskaya setin Poveletskaya uzanıyorDemiryolu geçidine dolgu. Bu cadde, öncelikle nehir boyunca yürüdüğünüz, serin nehir havasını soluyabileceğiniz gerçeğiyle karşımıza çıkıyor.

Ayrıca, Danilovskaya setin (Moskova)tarihsel geçmişi, bir zamanlar gezginleri güneyden Kremlin'e götüren orta çağ yolunun geçtiği yerden geçtiği için. Moskova nehri kıyısındaki feribotların yanı sıra yol, işgalin en önemli yerlerinden biri olan Danilovsky Manastırı'nı düşmanların istilasından korudu. Buradaki yerleşim, tapınağın ortaya çıkmasından çok önce vardı.

Danilovsky Manastırı (Moskova)

Şehir ilçeleri herkesin övünemezeski binalar Danilovsky Manastırı, efsanevi Alexander Nevsky'nin oğlu Prens Daniel tarafından onbirinci yüzyılda kuruldu. Otuz yıldır hüküm süren prens, çok dindardı ve ölümünden önce tonunu aldı. Sonradan yapılan manastır duvarına gömmek için miras bırakıldı.

Moskova'nın Danilovskaya setin

Bu 1303'te oldu. Birkaç yıl sonra manastır Kremlin'e taşındı ve daha sonra Novospassky Manastırı kuruldu, Danilovski'nin binaları ise ıssızlığa uğradı. Prensin mezarı terk edildi. Ama ortak insanlar bunu unutmamıştı. Prensin mezarını ziyaret eden bu cemaatçilerin çeşitli hastalıklardan kurtuldukları söylentiydi. Danilov Manastırı'nın yeniden canlanması için başlangıç ​​noktası olan bu söylentiydi. Korkunç İvan zamanında ve emirlerine göre restore edildi ve Prens Daniel bir aziz olarak sıralandı.

Danilovsky Manastırı bizim zamanımızda

Sovyet döneminde, Danilovsky Manastırıkapalı. Ülkenin diğer manastırlarında olduğu gibi, çocuk suçluları için bir koloni barındırdı, birçok bina yıkıldı. Sadece geçen yüzyılın sonunda manastır tekrar kiliseye verildi ve yeniden inşa edildi.

Şimdi ondokuzuncu ile aynı görünüyoryüzyıl. Şu anda Kilise ortalarında on dördüncü yüzyılda inşa Yedi Ekümenik Konseyleri Kutsal Babalar ait bulunmaktadır, on yedinci yüzyılın ikinci yarısında inşa Şefaat yemekhane Kilisesi, kuzey sınırı (on dokuzuncu yüzyılın binası), Holy Trinity Katedrali (on dokuzuncu yüzyılın ilk yarısı).

Geçen yüzyılın doksan yedinci yılı Eylül ayında, Tula Meydanı, Moskova Prensi Daniel ve bir şapele bir anıt ile dekore edilmiştir. Prensin kalıntılarının parçacıkları Trinity Katedrali'nde tutulur.

set

Danilovsky Manastırı en önemliDanilovskaya setinin bulunduğu bir dönüm noktası. Binaların geri kalanı çoğunlukla endüstriyel veya ticari. Ve hepsi bir tarafta bulunurken, diğer tarafta nehir uzanıyor. Bir zamanlar güney nehir istasyonunun bulunduğu Danilovskaya setindeyken, daha sonra Nagatino'ya transfer edildi.

Danilovskaya setinin uzunluğu yaklaşık bir kilometredir. Boyunca çok sayıda ofis ve endüstriyel bina, otel, pansiyon, kafe ve restoran bulunmaktadır.

fabrikada

SAD Moskova tarihinin özel bir yeri varDanilovskaya fabrikası, 1867 yılında inşa edilmiştir. Daha önce dokuma vardı. Ama gerçek patlama o yıl gerçekleşti. Başlangıç, Kaluga vilayetinden Vasily Mescherin'den gelen tüccar tarafından atıldı. İlk önce küçük bir el işi işletmesi kurdu, daha sonra tam bir iş döngüsüyle büyük bir endüstriyel fabrikaya dönüştü.

yuao moskovaİlk olarak, bir şirket iki yüze inşa edildiDört yıl içinde iki yüz daha eklediler. 1872 yılında, fabrikada yedi yüz elli kişi istihdam edildi. Tekstil üretimi Mescherina o zamanlar ülkenin en gelişmişlerinden biriydi. Yirminci yüzyılın başlarına gelindiğinde, bin binden fazla işçi ve bin iki yüz işçi için zaten bir girişimdi. Daha sonra fabrikada açıldı ve ülke çapında mağaza ağı. Dahası, Meshcheryakov sadece insanlara iş vermekle kalmadı, aynı zamanda öğretti. Birçok işçi, eğiriciler, boyacılar, oymacılar için çalışmış, nitelikli bir eğitim aldı. Yetenekli çocukları aradılar ve sanatçıların mesleklerini dokularda öğrettiler.

altyapı

İşçiler için poliklinik açıldı, doğum hastanesiev, gün kreş ve hatta tiyatro. Fabrikanın kendi yemek odası vardı. Bu meyveyi taşıyordu. İşçiler zevkle çalıştılar ve gurur duyuyorlardı. 1900 yılında uluslararası tanınma geldi. Şirket, Farsça Şah'a ürün tedarik etmeye başladı. Devrimden sonra fabrikada millileştirildi ve Frunze'den sonra adında bir pamuk fabrikasına dönüştü. Perestroika sonrası dönemde, tarihsel adı iade edildi. Şu anda fabrikanın topraklarında bir iş merkezi var.

moskova nehri dolguKonut evleri Danilovskaya set neredeyse yokBununla birlikte, burada en ünlü Rus dilbilimcilerden biri olan, Rusya Bilimler Akademisi'nin bir üyesi olan Vadim Mikhailovich Solntsev, Güneydoğu Asya'nın dilleri üzerine pek çok eser yazmıştır.

köprü

"Danilovsky" isminin artık bir köprüsü bile var.Aynı adı taşıyan sette Moskva Nehri'ni geçiyor. Köprünün tarihi adı Alekseevski'dir. Başlangıçta, Prens Prens Alexei'nin onuruna seçildi. Bu üç açık ve ilçe demiryolu tüm Moskvoretsky köprülerinin en uzun olanıdır. Sovyet zamanında, Kozhukhovsky ve Perestroika sonrası dönemde Danilovski olarak adlandırıldı. Geçen yüzyılın doksanlarında yeniden inşa edildi, birçok parça ve yapı yenileriyle değiştirildi.

Moskova'da seyahat

Sonuç

Ilk etapta Danilovskaya set olacakilginç, tabii ki, manastırları okuyan aşıklar ve nehir kıyısında otellerde kalmak isteyenler. Ve burada çok ucuz hosteller bulabilir, burada durup, turistler Moskova üzerinden büyüleyici yolculuklarına devam edebilirler.

Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 2019

Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 2019

Related news

 • Medeni hukuk ilişkilerinin nesneleri
 • İşletmenin kendi sermayesi: içerik, analiz ve ciro
 • Koç için hangi taşlar en uygun
 • Kar Küreyici Ebeveynler ve Özellikleri
 • Şifalı taşlar
 • SARI YELEKLİLER EYLEMİ - FRANSA - GERÇEKLER - TÜRKİYE NE DURUMDA

 • Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 53

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi


  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 7

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 83

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 33

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 44

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 10

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 10

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 91

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 6

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 17

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 100

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 99

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 89

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 64

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 63

  Danilovskaya set: Moskova çevresinde bir gezi 68