Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 2019

Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 2019

Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 45 22.01.2019, 08:03

Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil!

Karma Dövüş Sanatları nispeten yeni bir türe aitspor, yine de dünya çapında milyonlarca hayranını satın aldı. Hiçbir spor dalında olduğu gibi, MMA'nın da "yıldızları" ndan övüntüsü vardır; bunlardan biri olan Amerikalı Daniel Cormier'i haklı olarak kabul eder.

Louisiana Titanyum

Daniel Cormier 20 Mart 1979'da doğdu. Kendisi için bir yer Louisiana eyaletinde bulunan Lafayette'dir. O zaman atletin adı olan geleceğin babası ve annesi Joseph ve Audrey Cormier'di. Buna ek olarak, kahramanımızın daha yakınları vardır: Felicia (kardeş), Joseph (ağabey).

Danielle Cormier

Lisede okuduktan sonraDaniel çok ciddi bir güreş dalmıştı. Onun azimiyle, eyalet çapında okullarda üç kez şampiyon olabildi. Üst sınıflara geçtikten sonra, Cormier savaşlarındaki zafer sayısını arttırdı. Dikkat edin, bütün bu dönem boyunca sadece iki kez yenilgiye uğradı. Okuldan mezun olduktan sonra Daniel Cormier, Colby Community College öğrencisi oldu. Öğrenci günlerinde, ülkenin ulusal şampiyonluğunun iki kez şampiyonu haline gelebildi.

Güreş kariyeri

Üniversiteden mezun olduktan sonra Cormier kavgayı bırakmadı veOnunla başa çıkmaya devam ediyor. 2007'de düzenlenen serbest stil güreşinde dünya şampiyonasında ülkesinin milli takımı arasında yer aldı. Ayrıca, Cormier 2008 Olimpiyat Oyunlarına katıldı, ancak hiçbir şey kazandı.

Buna ek olarak, güreşçi Real Pro Wrestling adında ligde oynadı ve burada ilk ve 211 kilo kategorisinde tek şampiyonu seçildi.

MMA performansları

Daniel Cormier yükselmeye başladıStrikeforce promosyonunda karışık dövüşler. Daha ilk çıkışında, Amerikan, Harry Fraser'ı yenerek değil, teknik açıdan elemeyle yenildi. İkinci düello da Cormier için başarılı oldu. John Devine'i nakavtla dövdü.

john johns daniel yem

Temmuz 2019'un son gününde, Danielağır ağırlık bölümünde XMMA şampiyonu unvanını kazandı. Bunu yapmak için Lucas Brown'u yenmesi gerekiyordu. Sadece iki hafta sonra, Cormier tekrar kazanır. Bu kez KOTC: Imminent Danger turnuvasında şampiyon unvanını istifa etti. Tony Johnson'a karşı çıktı.

XMMA Cormier sürümünde en iyi savaşçı ünvanının korunmasıAğırlığı her zaman 90 kilogramdan fazla olan Daniel, Kasım 2019'da gerçekleşti. Rakibini Yeni Zelandalı Soa Palley oldu. Kafedeki Cormier'in bir sonraki savaşı, halen, Devin Cole'un puanlarıyla kazandığı Strikeforce turnuvasında.

Strikeforce Heavyweight Grand Prix'de Başarılar

İlk ciddi mücadele Cormier en üst düzeydeJeff Monson'a karşı koruyor ve ona karşı kazanıyor. Amerikan turnuvası finalinde sol böylece Eylül 2011'de, "Kara Fedor" (takma Cormier), Brezilya, Antonio "Büyük Ayak" Silva dan bir savaşçı nakavt. Daniel için son savaş da galipti. MMA efsanesinden Josh Barnett'in kararını kazandı.

Daniel'in ağırlığı

UFC ile sözleşme

Strikeforce'ın varlığının sona ermesinden sonra, Cormier dünyanın en büyük tanıtımını yapan MMA - UFC ile anlaşma imzaladı.

Bu organizasyondaki ilk 20 Nisan'da düştü2013 Frank Mira'ya karşı savaşta. Daniel puan kazandı. Bundan sonra, eski Olimpik güreşçi üç daha zaferle savaşır ve şampiyon unvanı için savaşma hakkına sahip olur. "John Jones - Daniel Cormier" savaşının aktif tanıtımı başlıyor.

Daniel kavga ediyor

Bir tiran ile başlığı zorluyor

4 Ocak 2015 arifesinde, bir savaş olduÇok fazla konuşma ve skandal vardı. "John Jones - Daniel Cormier" - temelde savaşçıların derin kişisel bir sevgisi olan bir düello. İlk üç beş dakikalık savaş alanı, birisinin bariz avantajını ortaya çıkarma fırsatı vermedi. Cormier ellerini daha çok yendi ve Jones - ayaklarıyla. Dördüncü turda, şu anki şampiyon iki adayı yere iki kez taşıdı, ancak ikisi de çok hızlı bir şekilde rafa geri döndü. Savaşın sonunda, Cormier bir kez daha rakiplerinin eşit olduğunu gösteren bir atış yapmayı başardı. Fakat dövüşten sonra Jones, belirli bir süre sonra yoksun bırakılan kemerini koruyabildi.

Kişisel Trajedi

Daniel Cormier'in kavgaları - elbette, hepsi bu kadar değil.onun hayatı. Avcı evli ve çocuk babasıdır. Ancak, maalesef, 14 Haziran 2003 tarihinde, ailesi korkunç bir trajediye maruz kaldı - üç aylık bir kızı trafik kazasında öldü. Ve bu kaza, Cormier'in kızı arabaya arkadaşıyla soktuğu için oldu, çünkü arabasında klima bozuldu. Ancak, bu üzüntüye rağmen, Daniel pes etmedi ve şimdi ölen kızının tüm zaferleri için ithaf etti.

Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 2019

Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 2019

Related news

 • Rus senatör: Batı’da ne zaman bir sıkıntı olsa Rusya suçlanıyor
 • Ispanaklı Alt Üst Böreği
 • Evde Doğru Kaş Alma Yöntemleri Neler
 • Evde Çikolata Yapımı

 • Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 42

  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil


  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 65

  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 67

  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 10

  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 60

  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 76

  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 53

  Daniel Cormier: Şampiyonluk yaşı engel değil 11