Dana eti 2019

Dana eti 2019 Dana eti

Dana eti

Yemekleri pişirmek için birçok tarif var.Dana. Kompostolandığında etin yararlı içerikleri ve diğer içerikler daha korunmuş olur. Dana, çeşitli sebzelerle kaynatılabilir: mantar, havuç, patates, soğan, kuşkonmaz. Şarapta pişirirseniz elde ettiği özel bir aroma. Pratikte bu çanağın farklı tariflerini deneyebilirsiniz.

Dana eti

Dilimlere kesin 200 g dana koyun, koyuneritilen yağda tava ve kahverengi. Eti bir tencereye aktarın, sıcak su ekleyin ve yahniyi yavaş ateşe sokun. Doğranmış sebzeleri koyun: soğan, havuç, maydanoz. 5 g unu suda seyreltilmiş ve bir tencereye 25 g ekşi krema, tuz, defne yaprağı, toz biber ile birlikte ilave edin. Bitinceye kadar yiyin. Yan yemek olarak, kırılabilir pilav veya haşlanmış patates iyi.

Dana balığı ile yeşil soğan

Yarım kilogram dana kesimi kesindilimleri ve derin bir tencereye yerleştirin. Bir sürü yeşil soğanı durulayın. Tüyleri kesin, kenara koyun ve kökünü yarım halkayla köklendirin ve dana ile karıştırın. Et, biber ve tuz için baharat serpin, karıştırın ve 25 dakika boyunca marine bırakın. Kesilmiş küpler 4 soğan, 2 domates, büyük çörek - havuç.

Tencereyi büyük bir yangına ve hemen koyunete bitkisel yağ ile dökün, böylece yanmaz. Birkaç dakika sonra, dana bulanık olduğunda, soğanları ve havuç ekleyin. Ateş az yapar. Soğanları ve soğanları öğütleyin ve sarımsağı domateslerle birlikte tencereye koyun. 25 dakika boyunca güveçte bırakın.

Şarapta dana

Sıcak su ile, 300 g dana dökün ve 10 pişirindakika. Et suyu kaynatın ve eti soğuk suyla yıkayın. Bir tencereye koyun eti seviyesini tamamlamak için kuru beyaz şarap ve su yarım bardak dökün. , Doğranmış soğan, sarımsak karanfil, kerevizi ekleyin tuz ve karabiber serpin. Düşük ısıda bir buçuk saat pişirin. 3 Bulgar biberi 4 parçaya kesin ve tencereye koyun. 5 dakika sonra çanak hazır.

Mantarlı dana eti

300 g dana dilimini dilimleyin, bir tencereye ekleyin, defne yaprağı ekleyin, soğan ampulünü ve 60 gram suyu kesin. Yüksek ısıda 4 dakika, daha sonra ortalama 3 dakika pişirin.

100 g taze petrolü kesin, ekleyintava ve başka bir 4 dakika pişirin. Daha sonra bir bardak beyaz kuru şarap, bir bardak et suyu ve yarım bardak süt dökün, ateşi maksimum seviyeye çıkartın ve 2 dakika sürün. 20 g tereyag ile 40 g un ilave edin ve sürekli karıştırarak et suyuna ekleyin. 50 gr kuşkonmaz kesin, bir tencereye karabiber ve tuz koyup, limon suyu serpin. Sarısı 5 g krema ile birleştirin ve et dökün. Sıcaklığı azalt. Et yumuşadığında, çanak hazırdır.

Kızılcık ile kızarmış Dana

Dilimler bir kilogram dana eti kesipzeytinyağında derin bir tavada kızartın. Büyük bir soğan rendesi ve 2 havuç ovun. Et ekleyin. Biraz su doldurun. 10 dakika güveçte. Bir bardak kızılcık, biber, tuz, karıştırın, kapak koyun. 25 dakikayı söndürmek için. Bir tencereye koyun, rendelenmiş peynir serpin ve fırında 20 dakika koydu.

Karabiber ile haşlanmış Dana eti

Kurutulmuş fesleğen, mercanköşk ile 40 gr un karıştırınve kekik, yanı sıra taze doğranmış yeşil soğan, tuz ve biber. Uzun ince levhalara 600 g veal kesin, malzemelerin geri kalanıyla karıştırın. Ampulü parçala. 2 tatlı biber doğrayın. Soğan ve biber kızartın ve bir tabağa koyun. Kızartma tavasında kahverengi et, ayrıca onu yanına alın. Aynı tavaya 100 gr beyaz kuru şarap ve bir bardak et suyu dökün. Bir kaynamaya getirin. Sıvı yarıya kadar kaynatıldığında, et ve sebze ile birlikte 40 gr ekşi krema, tuz ve karabiber ekleyin. Düşük ısıda kaynatın. Ateşi kapatın ve makarna ile birlikte dana yahnisi servis edin.

Dana eti 2019

Dana eti 2019

Related news

 • Mutfak için kanepeler nasıl seçilir: kompaktlığı ve işlevselliği birleştirin
 • Kokusuz Siyah Sarımsak Yararlı Mı
 • Lise için saç modelleri
 • VM MEDICAL PARK SAMSUN HASTANESİ AMASYA AİLE VE UZMAN HEKİMLERİYLE BULUŞTU
 • Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

 • Dana eti

  Dana eti


  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti

  Dana eti