Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 2019

Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 2019
18.08.2019

Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 81

Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım

Dahlias - Astrovs ailesinden çiçekler. Güney Amerika’dan Avrupa’ya geldiler. Bugüne kadar, bu süs bitkilerinin birçok çeşidi vardır. Çeşitli şekil ve renklerde, çalıların yüksekliği ve çiçeklerin büyüklüğü ile bilinirler. Çok titiz dahlias olmasa da, onlar için dikim ve bakım yapmak bazı beceriler gerektirir. Gerçek şu ki, bu bitkilerin ortak özelliği soğuklara karşı aşırı duyarlılıklarıdır. Onları öldürmek bile kolay olabilir.

Dahlias otsu bitkilerdirkökler, yumrular. Evde, uzun ömürlü olarak büyürler. Bununla birlikte, biz bunları sadece yıllık bir ürün olarak yetiştirebiliriz. Her sonbaharda bitki yumruları kışın birikmek için kazmak zorunda. İlkbaharda yine bahçeye ekilir. Yıldızçiçekleri ekmenin birkaç yolu vardır. Tohumlar, kesimler ve yumrular tarafından çoğaltılabilecekleri bilinmektedir. En uygun ve yaygın yolu yumru köklerini dikmektir.

Dikim için dahlia yumrular nasıl hazırlanır

Genellikle, dahlias yumruları kışın mahzende bulunur.0 derece üzerinde bir sıcaklıkta. Ne yazık ki, kışlama her zaman başarılı değildir. Yumruların bir kısmı bükebilir, diğer kısmı ise - kalkar. İlkbaharda dışarı çıkarılır ve ekime hazırlanır. Yere inmeden yarım ay önce bunu yapın.

Bunun için, yumruların çürümüş kısımları çıkarılır. Kesimi bir manganez çözeltisi ile koyun ve kırılmış odun kömürü ile serpin. Bu bizim dahliaslarımızı hastalıklardan koruyacaktır. Bu durumda dikim ve emzirme daha başarılı olacaktır. Yumruların kuruması halinde, 2 saat suya konulmalı ve daha sonra, kuruduktan sonra, paketlere yayılmalıdır. Yumrular gruplara ayrılır. Bunların her biri, kök boyun bölgesinde ve küçük boyutta iki veya üç yumru kök bölgesindeki kemirgen tomurcukları ile gövdenin bir kısmından oluşmalıdır.

Dalgalılardan sonra iniş veBakım aşağıdaki gibidir: yumrular şeffaf plastik torbalara konur ve iki hafta boyunca sıcak ve parlak bir yerde bırakılır. Bu süre boyunca, böbrekler parçalara ezildi. Torbaların duvarlarında yumruların nefes almasını sağlamak için delikler yapılmalıdır.

Lahanasından sonra bazı bahçıvanlaruzun, ıslak talaş veya zeminde yumruları çimlendirmeye devam edin. Bu, halihazırda yetiştirilen bitkilere karaya inme zamanına kadar yükselir. Böcekleri toprağa sürdükleri filizleri tekrar tekrar donmayacak şekilde dikin.

Dikim dahlias

Dahlias için parlak bir yer seçin. Buna ek olarak, rüzgardan korunmalıdır, çünkü güçlü bir rüzgarın olduğu dahlias kolayca kırılabilir. Yer mümkün olduğunca kuru olmalıdır. Bu çiçekler balçıkta iyi yetişir ve ekşi toprağı tolere etmez. Bu nedenle, toprak asidik ise, kazma sırasında bahçe kirecinin eklenmesi tavsiye edilir.

Dünya iyi işlenmiş ve içinde delikler var. Derinlikleri yaklaşık 30 cm olmalıdır, deliklerde turba veya humus eklemek ve süperfosfat (1 yemek kaşığı) eklemek gerekir.

Dahlias nasıl ekileceği hakkında birkaç kelimeböylece daha iyi büyürler: delikteki yumrular dikey olarak değil yatay olarak yerleştirilir. Dikim yaparken, kök boynunu aşırı sıkmayın. Toprağın biraz üstüne çıkmalıdır. En fazla 3 sürgünle başlayın. Uzun boylu dahliaslardaki diğer tüm taraf çekimleri kaldırılmalıdır. Dahlias büyüdüğünde, onları desteğe bağlarlar.

Dahlias için bakım

İlk başta dahlias aldındikkatli olmanız sizi rahatsız etmemeli. Bu bitkiler özellikle talepkar değildir. İyi güneş ışığı, sıcaklık ve ılımlı sulama ile harika hissederler. Periyodik olarak sıkılmaları gerekir. Onları döllemek için ihmal etmeyin. Sezon için, bu en az 3 kez yapılmalıdır. Tam mineral gübre veya Mullein çözeltisi uygulanır. Dahlias doldurmaya çalışın - bu yumru köklerin bozulmasına yol açabilir. Bu bitkiler güzel çiçekler ile donmak için zevk için yeterli olacaktır.

Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 2019

Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 2019

Related news

 • Martin San-Louis Tampa nın en iyi oyuncusu
 • Karahindiba kökü: Bir bitkinin faydalı özellikleri
 • Çok İzlenen Videolar
 • Dantel Mutfak Perdeleri Örnekleri
 • Novokuznetsk Üniversiteleri: şehrin eğitim kurumlarının listesi

 • Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 41

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım


  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 86

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 51

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 86

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 27

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 52

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 69

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 95

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 69

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 81

  Dalyaç, yumrulardan yetiştirildiğinde dikim ve bakım 85