Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim 2019

Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim 2019 Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

Kafamdaki her insan sürekliHer biri dikkatini çekebilecek çeşitli düşünceler vardır. Dikkat, bir düşünceden diğerine atlamaya başlar, bu yüzden bir kişi, kendisi için gerçekten önemli olan bir şey üzerinde uzun süre konsantre olamaz. Düşünceler kafasında bağımsız olarak yüzmeye başlar ve deneyimlere katılır, gereksiz konuşmalar yaparak zihni meşgul eder. Bu şekilde düşünceler insanı yönetmeye başlar.

Tanım iç diyalog konuşma şeklinde gerçekleşir ve belirsizlik ve çatışma problem çözme amaçlayan bir süreç olarak kabul edilir durur.

İç diyalogun özellikleri

İç diyalog çokÇok fazla enerji tüketen verimsiz süreç. Çoğu zaman, sorunlara ve sorunlara çözüm bulmayı amaçlamaz. Geçmiş olayları hatırlamak (endişe, kızgınlık), kişi bunları analiz eder, aksi halde nasıl olabileceğini gösterir, söylenmemiş veya yapılmayan bir şeye pişman olur, vb. İç diyalog büyük ve anlamsız bir enerji israfı meydana geldiğinde. Bunu önlemek için iç diyaloğu durdurma tekniklerini bilmeniz gerekir.

Dahili Diyaloğun Faydaları

Farklı durumlarda iç konuşma gerçekleşirçok yararlı, çeşitli problemleri çözmek için çok sayıda yol bulmaya yardımcı olur, bir şeye ilgisi, akla yardımcı olur. İhtiyaç duyulduğunda, kendisi ile iç diyalog başlatılmalı ve gerektiğinde durdurulmalıdır. İçsel sohbetler sayesinde birçok sorunun cevabını bulabilir, bazı problemleri ve problemleri çözebilirsiniz. Ancak çoğu kez, aklın konuşması, belirli bir konuya konsantre olmanızı önler. Bu koşul altında, iç diyaloğu durdurmak için tekniklerin kullanılması tavsiye edilir.

İç diyalogun olumsuz sonuçları

Bir iç diyalog sırasında, bir kişi yaşar,enerjisini gelen düşüncelere verir ve bir düşünceden diğerine atlar. Bu eylem, önemli bir konuya konsantre olmanızı ve doğru çözümü bulmanızı engeller. Zihnin gereksiz düşüncelere karşı sürekli saldırısı nedeniyle, bir kişi sezgisinin sesini duymaya son verir ve bu da doğru tavsiyede bulunabilir. Bu nedenle, insanlar gerçekleri somutlaştırmak yerine, amaçlarını değiştirmek için çok tuhaftırlar.

iç diyaloğu durdurma teknikleriİç diyaloğun yanı sıra,ve fiziksel aktivite, yorgunluğu provoke edebilir. Düşüncelerine dalma ve hayat enerjilerinin israfı, bir kişinin doğru şeyleri yapmak için yeterli zamana sahip olmamasına yol açar.

Yani, üzerinde uygun kontrol yoksaBir iç diyalog, zararı, yani işten ve işten uzaklaşmaya; olumsuz olaylara odaklanır; önceden, herhangi bir durumda başarısızlığı önler; eski endişeleri ve şikayetleri artırır.

Bir kişi geçmiş olayları deneyimlediğinde, konuşmaları, istismarları ve azarlamakla uğraşırsa, zamanla bu tür üretken olmayan bir diyaloğu durdurmak çok önemlidir.

Dahili diyaloğu durdur: neden ve nasıl yapılır?

İnsan özü, yetenekli olacak şekilde düzenlenmiştir.yüksek sesle konuşmadan sürekli kendini konuşuyor. Bu diyaloğu durdurmak, içsel konuşmayı durdurmanın yanı sıra kötü düşüncelerin aklını temizlemenize ve doğru görevlerde dikkati çekmemize yardımcı olacaktır.

iç diyaloğu neden ve nasıl yapacağınıİç diyaloğu durdurmak içinÇok yoğunlaşma ve azim. Bu diyaloğu durduran bu teknikte ustalaşabilen insanlar, özgüven, sakinlik ve verimlilikte bir artışa dikkat çekiyorlar. İç diyalogu durduran ya da değiştiren kişi, dünyadaki ve dünyadaki fotoğrafını değiştirebilir. Ancak bu süreç, sonuca götüren devamlılık ve düzenli hedeflenmiş eylemler gerektirir. Kişinin kendi isteğinin içsel diyaloğunu durdurabilmek çok önemlidir.

İç diyaloğu devre dışı bırakmak içiniç diyalogu durdurmak için teknikleri, uygulamaları ve alıştırmaları uygulamasının yanı sıra, görünümünün kaynaklarını da bulup çıkarın. Her kaynağın ayrı ayrı kapatılması gerektiğine dikkat etmek gerekir.

Aşağıdaki kaynaklar vurgulanmalıdır: işitme, dokunma, koku, tat, görme. İç diyalog kaynakları engellendikten sonra, temeli ya da daha ziyade düşünceler kalır. Her bir ayrı kaynak, algısal olarak algılama ve analiz etme, duyuları güzel veya çirkin, hoş ya da hoş olmayan, lezzetli ya da lezzetli olmayan, vb. Algıların kombinasyonu hızlı sürekli düşünceler, hesaplamalar ve analizler üretir. Ayrıca, sosyal, entelektüel ve hayatla ilgili tüm diğer faktörler de vardır.

Bu nedenle, çeşitli kaynaklardan alınan izlenimlerin işlenmesi, bir kişinin aklında sürekli bir düşünce akışı yaratır.

İç diyaloğu durduracak teknikler

İç diyaloğa dikkat edilmelidir.Bir insanın hayatı boyunca oluşturduğu alışkanlıktan başka bir şey değildir. Bu nedenle, her bireyin benzersiz ve benzersiz bir iç diyaloğu vardır. Bu alışkanlığı değiştirmek için yeterli zamanın yanı sıra düzenli eğitim ve kendiniz üzerinde kontrol alacak. Bilinçliliğin, alışılmış egzersizlerin başlamasından 40 gün sonra halihazırda alışkanlıklarını değiştirebileceği bilinmektedir. Bu nedenle, her gün yaklaşık yarım saat eğitim ve 40 gün meditasyon.

iç diyalog açıklamasını durdurma teknikleriDahili diyaloğu durdurma tekniği iki kısma ayrılır:

1. Gündelik yaşamdan gelen görsel ve sözel akışlar akılda durur.

2. Yanlış yorumlama ve analiz süreci durur.

Alıştırmaların bir ayakta durması veyaoturma pozisyonu, ek olarak, yumuşak bir duruşla, yani baş omurga ile aynı çizgide olmalıdır. Bakmak için doğrudan kendinden önce, nesneden nesneyi nesneye aktarmaya ve herhangi bir noktaya bir bakış açısına sahip olmak gerekli değildir.

İç diyaloğu durdurma teorisi ve pratiği

Görsel algılamayı durdurma tekniği

Örneğin bir olayı aramakeğlenceli, kavga, tatil, ıstırap, sakin ve kayıtsız gözlemci olarak kalmak gerekir. Aynı zamanda manzara kayıtsız kalmalıdır. Güzel bir yüze bakıldığında, görüntünün akılda güzel olarak görülmesine izin verilmemelidir.

iç diyaloğu durdurma pratiğiNe iyi ne de kötü, duygu ve düşüncelere dokunmamalıdır. Bu tekniğin yardımıyla, olaylara ve olaylara tarafsız olarak bakabilir ve onları yeni bir şekilde görebilirler.

Ses algılama

Hayattan bazı hüzünlü hikayeleri dinlerken, acıma, kızgınlık ve öfke düşüncesi kaymamalıdır.

Aynı anekdotları ya da komik bir şeyi dinlerken, gülme arzusunun bilince ulaşmaması için denemeniz gerekir.

Zıtlara dayalı farklı durumlar yaratabilirsiniz.

Bu teknikle çalışmak, farklı sesleri birbirinizle ilişkilendirmenize gerek yoktur.

Kokuyu durdurmak için teknik

Bu gibi karşıt kavramları kullanarak"Keskin" - "zayıf", "hoş" - "hoş olmayan", uygun eğitim ile gelebilirsiniz. Duyular hoş ya da hoş olmayan duygulara neden olmamalıdır - bu, iç diyaloğu koku yardımıyla durdurma pratiğidir.

tat

Neyin lezzetli ve tatsız olduğunu kullanabilirsiniz. Asıl önemli olan, yiyeceklerin neden olduğu duyumların zihninde hiçbir duyguya yol açmamasıdır.

dokunmak

Aşağıdaki karşıtlıklar mühendislikte kullanılmalıdır: keskin - kör, yumuşak - sert ve diğerleri.

İç diyalogu düşünceler düzeyinde durdurma tekniği

Herkesin pasif ve aktifdüşünceler. Pasif düşünceler bilinçsizce, kişinin kendisinden bağımsız olarak doğar, ancak aktif olanların kendileri yaratırlar. İç diyaloğu durdurma tekniğini uygulamak için, kafanızın içinden geçen düşüncelere rahatlamanız ve konsantre olmanız gerekir. Bir süre oturmanız ve kontrolsüz düşünceleri izlemeniz gerekir. Dikkatini rahatsız edici düşüncelere odaklayarak, bir kişi onu durdurur. Tekniğin önemli bir özelliği pasifin izlenmesi için aktif düşüncelerini gerektirmesidir. İç diyaloğun oluşturduğu pasif düşüncelerden. Niyetler ve irade aktif düşünceler aracılığıyla dahil edilir, bu yüzden kontrol edilebilir ve “yakalanmış” pasif düşünceler olabilir. Kendi düşüncelerinizi takip etmek için, kendinize bakmanız ve kafanın merkezindeki düşüncelere dikkat etmeniz gerekir.iç diyalogu durdurmak için alıştırma teknikleri ve alıştırmalar

Bu teknik çok karmaşık, ancak etkilidir. Her gün yarım saat düzenli olarak yapılmalıdır.

İçsel diyaloğu durdurmak için düşünceli teknikler

Dahili diyalogla mücadele için başka bir seçenekdüşündürücü bir tekniktir. Bunu yapmak için, tefekkür için özel görüntüleri kullanabilirsiniz. Gerçekleştirirken, iç diyaloğu durdurma tekniğinin açıklamasına uyulmalıdır. Bu teknik, odaklanmamış bir görünüm ve sakin bir nefesle gerçekleştirilir. Görüntünün durağan hale geldiği bir duruma ulaşmak gerekir. Bu, iç diyaloğu hızlı bir şekilde ortadan kaldıracak ve paramparça olan psikiyatriyi sakinleştirecektir.içsel diyaloğu durdurmak için düşündürücü teknikler

Bir mantra ile gelen bilgilerin engellenmesi

Bu yöntem dahili durdurma dayanmaktadırDiyalog tekniği sizin yogadır. Tamamen konsantre olabileceğin bir kelime bulmalısın. Bunun için duygulara neden olmayan uyumlu bir kelime seçmek gerekir. Sadece sakin olma hissine neden olmalı. Mantra örnekleri: akıl-akıl - sakinlik, özgür den - barış. Mantra herhangi bir zamanda gereksiz düşüncelerden bir kişinin zihnini özgürleştirebilir. Mantrayı seçtikten sonra rahat bir poz almanız, belli bir noktaya bakmayı bırakmanız gerekir. Sonra yüksek sesle bir mantra söylemek ve sonra ritmik tekrarlamak gerekir. Aynı zamanda, bu süreci kesinlikle denemelisiniz, sesle deneyler. Yavaş yavaş, sesi daha sessiz ve sessiz bir şekilde dile getirerek sesi azaltmanız gerekir.

tekniğinizin iç diyaloğunu durdurun

Mantra zorlukla duyulabilir hale geldikten sonraFısılda, onu söylemeyi bırak, gözlerini kapat ve kendini dinle. İçinden gelen sesi duymak, bilincini doldurmak önemlidir. Bu meditasyon günde 20 dakika yapılmalıdır.

Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim 2019

Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim 2019

Related news

 • Atom bombasının patlaması ve eylem mekanizması
 • Kedi yavrularını tuvalete nasıl öğretebilirim Yararlı İpuçları
 • Telefonla satış. Verimlilik ve Hedefler
 • Çıtır Tavuklu Salata Tarifi
 • Bu ürünler kanser yapıyor makalemizi okumak için tıklayınız

 • Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim


  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

  Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim