Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 2019

Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 2019

Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 8 09.02.2019, 17:47

Dadiani Sarayı, Gürcistan'ın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama

Gürcistan'a bir yolculuğa çıkmakparlak renkler, neşeli bayramlar ve güneş denizi kaleydoskopu, bu şaşırtıcı ve misafirperver ülkenin tarihine biraz önem vermeyi unutmayın. Uzak köşelerine, illere bakın - ve orada çok ilginç bulacaksınız. Bu bir zamanlar Dadiani'nin en eski soylu ailesinin kış ikametgahı olan Zugdili kasabası.

Şehir hakkında

 Gürcistan Dadiani Sarayı

Ülkenin batı kesiminde yer alan şehirZugdidi Palace Dadiani, dünya çapında tanındığı kartvizitiyle haklı olarak düşünülebilir. Yerleşme Karadeniz sahiline 30 km ve başkent - Tiflis'e 318 km mesafede yer almaktadır. Son verilere göre nüfus 42.7 bin kişidir. tarihi alanında, doldurulan Megreller (Milliyet Kolşik grubu) - Uzun şehir yerel prensler, sözde Samegrelo hükümdarları yuvası olmuştur olmuştur. Onlar geçen yüzyılın 30'lu kadar sayı ayrı bir milliyet olarak, artık Gürcü arasında sıralanır.

Şehrin ekonomisi

Zugdidi umut verici olarak adlandırılabilir. mobilya ve ipek dokuma - Ayrıca böyle çevresinde kale Dadiani Rhuki kalıntıları Sarayı gibi tamamen turistik yerleri için, bir botanik bahçesi, bir kağıt hamuru ve kağıt fabrikası, bir konserve fabrikasından, bir Holicong, grenazhny, çay ve makine mühendisliği işleri yanı sıra iki fabrika bulunmaktadır. Birçoğu tam güçle çalışmıyor. Nüfus ağırlıklı tarım ve ticaret ile uğraşmaktadır. Belli bir dereceye kadar da restoranlarla dolu şehir merkezinde, turist akışını çekmek için tasarlanmıştır.

Dadiani Sarayı: Tarih

Dadiani Sarayı

Gürcistan gezisi ile ilgili notlarındaİtalyan misyoner A. Lamberti, yerel prensin çok sayıda saray bulunduğunu yazmıştır - 50'den fazla, ancak Zugdidi'de bulunan belki de en güzeli. Binanın iyi bir taştan yapıldığını ve iç dekorasyonun Pers ruhuyla yapıldığını belirtti. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü proje Alupka'daki Vorontsov Sarayı'na dayanan ED Rice ile nişanlandı. Dadiani Sarayı, Mingrelia hükümdarı ve egemen Prens Catherine Dadiani'nin eşi (makalede resmedilmiştir) onuruna dikilmiştir. Prenses, çağdaşlarının öykülerine göre çok güzel ve zekiydi. 1857'de köylü isyanından sonra, evini terk etti ve St. Petersburg'a ve ardından Paris'e doğru yola çıktı. Hayatının sonunda prenses anavatanına döndü - Megrelia'da, ama o zaten özel bir kişi olarak yaşadı.

Müze

Zugdidi Sarayı Dadiani
1849'da Megrelia David'in yöneticisinin emriyleSaraydaki Dadiani bir müze kuruldu. Koleksiyonunun temeli, prensin hazinesi ve diğer Gürcü eserleri. Şu anda, Dadiani'nin (Gürcistan, Zugdidi) en güzel sarayının 41 binden fazla sergisi var. Bunlar, ulusal Gürcü kültürünün nadir örneklerini içerir. Örneğin, envanter Tagilonskogo depo, 12. yüzyılda Gürcü Kraliçesi Tamara annesi bir simge, askeri silahlar, Orta Çağ'a kadar uzanan nesneler Konstantinopolis, üç ölümünden sonra Napolyon'un maskeleri ve çok daha fazlası birinin düşmesinin ardından ülkeye düştü.

Botanik bahçesi

En ilginç müze ve eşsiz sergileri -Bu, Dadiani'nin sarayının sahip olduğu tek hazinedir. Görkemli bina çevresinde geniş ve güzel bir botanik bahçesidir. Bu tropikal bitkileri okuyabileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Yeşil alanın bölgesi 26.4 hektardır. Bahçenin kurucusu haklı olarak prenses Catherine olarak kabul edilebilir, Avrupa'dan gelen en iyi bahçıvanlar geldi.

Gürcistan'da seyahat

1990'larda, gelen prensin torunlarıDaimi ikamet için Zugdidi, Avrupa Mahkemesi aracılığıyla patrimonyal yuvaya dönmek için girişimlerde bulunuldu. Ancak, Gürcistan'ın Dadiani saraylarının Korunması Vakfı'nın temsilcileri, 1919'da, mirasçıların saray binasının haklarından feragat ettiklerini resmen imzaladıklarını belirttiler. 2007 yılında Gürcistan Devlet Başkanı, kompleksi ziyaret ederken, restorasyon ve restorasyon çalışmalarının yakın bir gelecekte başlayacağı duyuruldu; bunun amacı, binanın doğru görünümünü restore etmek ve onu sadece Zugdidi'de değil ülke çapında da gurur kaynağı haline getirmektir.

Dadiani Sarayı: oraya nasıl gidilir?

Mimari anıt merkezde yer almaktadır.Zugdidi şehrinin parkı. Turistler, ülkenin başkenti olan köye en kolay şekilde ulaşacaklar. Tiflis'ten almanın birkaç yolu var. Öncelikle, araba ile: o Navigator güzergah üzerinde "sürücü" veya kartı kullanmak yeterlidir ve küçük olan 300 kilometrelik mesafe bir öğleden sonra aşılabilir. İkincisi, tren istasyonundan kalkan bir gece veya gündüz treni. Ayrıca Kutaisi, Batumi ve Mestia olası bir hareket olduğunu. sermayeden, ek olarak, otobüs yürüme.

Dadiani Sarayı doğrudan bulunurotobüs durağı ve tren / tren istasyonu yakınında, bu yüzden bile yürüyerek, kolay olacak bir şehirde kendisine olsun. Müzenin açılış saatlerini unutma. Akşam altıya kadar sabah saat dokuzda dan, Pazartesi (kapalı) dışında herhangi bir gün onu ziyaret edin. yerel para birimi cinsinden Giriş ücreti - 2 GEL (rehber eşliğinde - 5) çeviri az 100 ruble olduğunu.

Rukh kalesi

dadiani sarayı nasıl

Gürcistan seyahatiniz bir yolculuk içeriyorsaZugdidi şehrinde, sadece bölgenin değil, ülkenin bütününün en eski tarihi eserlerinden birini - Rukh kalesini - terk etmek tamamen affedilmez olacaktır. Antik kalıntıları, küçük Ruhi köyündeki köyden 7 km uzaklıktadır. Kale 17. yüzyılda dikilmiş ve bazı tarihçilere göre Kelasur Duvarı'nın bir parçası. Gürcistan tarihinde, yerli halk ve 1779'da Imeretian Kralı I. Solomon'un katıldığı Türkler arasındaki savaşla meşhurdur.

Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 2019

Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 2019

Related news

 • Muşta 3 terörist yakalandı
 • Rus donanmasından Akdenizde tatbikat
 • J Harfiyle BaЕџlayan ГњnlГјler
 • PATATESLİ TAVUK GRATEN Enfes Yemek Tarifleri
 • BAYATLAMAYAN PASTANE POĞAÇASI

 • Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 86

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama


  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 51

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 99

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 1

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 84

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 6

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 87

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 8

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 55

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 51

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 53

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 91

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 6

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 7

  Dadiani Sarayı, Gürcistanın en büyük saraylarından biridir. Yer, rota, açıklama 55