Dağ hastalığı 2019

Dağ hastalığı 2019 Dağ hastalığı

Dağ hastalığı

Dağlık alanda yürüyüş ya da tatil planlama(deniz seviyesinden 2000 metreden fazla), yüksek rakımda basınç düşüşüne bağlı olarak gelişen bir dağ hastalığının olduğunu hatırlamakta fayda var. Sonuç olarak, vücut oksijen eksikliğini çabucak telafi edemez ve başarısız olur.

Profesyonel alpinists fark etti kidağ (irtifa) hastalığının gelişimi sadece arazi tarafından değil, aynı zamanda organizmanın bireysel yetenekleri tarafından da etkilenir. Yani, tüm turist grubundan, diğerleri iyi hissedecekleri zaman birkaç kişi hasta olabilir. Bu durum erkeklerden kadınlara ve gençlere yaşlılara kıyasla daha hassastır.

İrtifa hastalığı başlangıcını kışkırtırAlkol ve kahve içmek gibi faktörler. Ek olarak, predispozan faktörler şunlardır: aşırı çalışma, yüksek fiziksel aktivite ve uzun bir uyku yokluğu, aşırı kilo, kronik ve akut akciğer hastalıkları olan kişiler için zor olabilir.

Dağ hastalığının gelişimine katkıda bulunan doğal şartlar rüzgar, nem ve keskin bir sıcaklık düşüşünü içerir.

Isteyen turistler tarafından dikkat edilmelidirdağlarda dinlenmenin her gününden yararlanın. Örneğin, ilk gün kayak yapıyorlar, ve sonra, halsizlik ile bile, ikinci gün sürmeye devam ediyorlar, kendilerini tehlikeye maruz bırakıyorlar.

Dağ hastalığı, klinik belirtiler

Akut, subakut ve kronik bir form var.hastalık, ancak belirtiler benzer, tek fark onların gelişiminin hızıdır. Bu nedenle, akut dağ hastalığında, işaretler hızla ortaya çıkar ve büyür, bu durumda acil tıbbi müdahale gereklidir ve subakut formu yavaş yavaş gelişir ve uzun bir süre sürer.

En yaygın belirtiler şunlardır: mide gazı, baş ağrısı, nefes darlığı, çarpıntı, bulantı, kusma, uyuşukluk ve kötü uyku darlığı. Solunum sık ve şiddetli olur, nabız hızı artar ve basınç azalır. Dudakların siyanozu var.

Kronik irtifa hastalığı kendini gösterir.performans azalır, nefes darlığı ve öksürük. Baş dönmesi, hızlı nabız ve bayılma için mümkündür, yüzdeki cilt kırmızı-mavi olabilir. Bu durumun komplikasyonları kalp yetmezliği, aritmi ve tromboembolizmdir.

Hastalığın ciddi bir belirtisi akut ödemdir.akciğerler ve beyin. Pulmoner ödem baş ağrısıyla başlar, daha sonra nefes darlığı oluşur, nefes daha hızlı olur, köpüklü balgam ve koma ile öksürük ile sonuçlanır.

Beynin ödemi ile baş ağrısı var.halüsinasyonlar, karışıklık, titrek yürüyüş. Bulantı, kusma, nefes darlığı ve çarpıntı oluşabilir. Beynin yenilgisi, aynı zamanda akciğerlerin yenilgisi, koma ile biter.

Hastalığın teşhisi yerinde klinik semptomlara göre yapılır, hastanede zaten kan ve EKG değişikliklerini tespit edebilir.

Dağ hastalığı, tedavi

Kolay bir hastalık derecesi tedavi gerektirmez, ancakŞiddetli bir şekilde diüretik ve oksijen ile tedaviye hemen başlamak gerekir. Asıl konu aşağıdaki kişiyi 2000 metreden daha az bir seviyeye indirmektir. Dağ hastalığı orta şiddette ise, o zaman daha az sıvı içmelisiniz, tuz ve şişkinliğe neden olan ürünler yememelisiniz. Baş ağrısından analjezik almalısınız, ayrıca antiemetikler içmelisiniz. İntrakraniyal basıncı azaltmak için diüretikler alınır. Ek olarak, solunum egzersizleri ve oksijen inhalasyonları gerçekleştirilir.

Semptomlar üç gün boyunca kaybolmazsa, bir kişi dağlık bölgede bulunamaz.

Dağ hastalığı, önleme

Tırmanmadan önce, bir kişitıbbi muayeneye tabi tutulmak ve ayrıca basınç düşürücü bir basınç haznesinin koşullarında hazırlanmak. Tırmanış aşamalı olmalı, adım attı. Yükseklik 3000 metreden fazla ise, her gün 300 - 600 metreye tırmanabilirsiniz.

Dağ hastalığı 2019

Dağ hastalığı 2019

Related news

 • Evlilik programları hakkında RTÜKTen açıklama
 • Şeyh-ul Mahşi (Kızartılmış Kabak Dolaması ) Tarifi
 • Arazi aracı Honda CR-V: teknik özellikler, komple setler. Honda SRV (2015): işletme sahibi geri bildirimi
 • Muhteşem İncili Dut Kurdele İğne Oyası Modeli Yapımı
 • Kaşarlı Milföy

 • Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı


  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı

  Dağ hastalığı