Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımıDış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı


Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 66 04.03.2019, 12:48

Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı

Kullanım doğruluğu fikrini savunanlarKlasik teori karşılıklı yararlı dış kaynak desteklemek için bu tür işletmeler çeşitlendirme ekonomik ajanlar olumsuz sonuçlara yol açabilir ithalatçı ülkenin bir dizi dış kaynak olarak strateji itiraf: Karşılaştırmalı üstünlükler teorisi kar uluslararası ticaret, aktörler haline böylelikle görüş çürütme anlamına gelmez klasik teori aşırı iyimser önerir ithal ülke için sonuçlar dış kaynak tarafından yorumlanır.

Dolayısıyla, yatay çeşitlendirme stratejisibir dış firmanın hizmetlerine başvurmaları, genellikle ithal ülkede işsizliğin artmasına yol açar ülkedeki dış kaynak üzerinde iletim hizmetlerinin sağlanması yapan işgücü talebinin bir azalma, gerektirir. Bu ithalatçı ülkenin dış kaynak için bu olumsuz sonucunu üretir böyle bir çeşitlendirme stratejisi, "ihracat işleri" nin Amity ve K. Lepid tanımının eserlerinde aldığını belirtmek gerekir en inandırıcı ve belirgin argüman olarak uluslararası dış kaynak teorisinin karşılıklı yararlı doğası kritik olduğunu ihracatçı ülkenin yararına ağırlıklı dış kaynak yararları yeniden dağıtılması hakkında hipotez onay. Bu iddianın doğru kullanımına ilişkin Özellikle akut bilimsel tartışma ABD'de kazanmıştır - Dünyadaki hizmetleri dış kaynak büyük ithalatçı.

Dış kaynak kullanımının etkisinin ikili yapısıiş gücü piyasası ve iş sektörü üzerindeki etkisinin bir kombinasyonunu içeren ulusal ekonomi, J. Bhagwati, A. Panagariya ve T. Shrininasan tarafından önerilen modele kadar izlenebilir. Dış kaynak kullanımı, işlerinde çeşitlendirme stratejisi olarak, ithalatçı ülkenin uluslararası ticarette yer aldığı ve dış kaynak kullanım servislerini ithal etmesini sağlayan teknolojik yenilikleri içeren iki ürünlü bir modeldir. Ülkede üretilen iki malın her biri, uluslararası dış kaynak mekanizması kullanılarak değiştirilebilen emek kaynaklarını kullanarak üretilmektedir. Simülasyon sonuçları, dış kaynak hizmetlerinin ithalatının ithalatçı ülkenin milli gelirinde bir artışa neden olduğunu doğruluyor. Bu artışı kamu yararı olarak nitelendiren yazarlar, makbuzlarının makbuzlarının işlerde bir azalma ve gelir ithalatında firmalar lehine yeniden dağıtılması eşlik ettiğini kabul ediyor.

Gerçekten de böyle çeşitlendirme stratejisimutlak terimlerle ifade ABD ulusal ekonominin kaybı yaratır, iş sayısı yurtdışında autsorsorsing az iletim hizmetlerinin bir sonucu olarak her yıl önemli sunar. Böylece, 250 bin iş, ve 2015 yılında iş kayıpları toplam sayısı tahmini J uyarınca .. McCarthy, her yıl azalmakta olduğunu bu nedenle ABD'de, B. Messner göre 3.300.000 kişiye ulaşmak gerekir. dış kaynak fikrinin rakiplere göre çeşitlendirme Bu strateji, korumacı önlemler dış kaynak hizmetleri ithalat kısıtlamak gerekli olduğunu kanıtlamaktadır bireysel şirketleri almanın olumsuz makroekonomik sonuçları dış kaynak yarar rakiplerini, muhasebeleştirilmemesine ülkeleri ithalatı için faydalıdır.

Aynı dış kaynakların destekçileri ve buna göre,serbest ticaret, korumacılık kasten dar araştırma odak savunucuları olabilir ve yalnızca abartılan ölçek işgücü piyasasına, dış kaynak etkisinin makroekonomik sonuçlarını değiştirmek savunarak sadece analiz sınırlamaları gibi rakiplerini suçladı.

Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımıDış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı

Related news

 • Ramazanda Hazırlanabilecek Parmak Yedirten Pratik Tatlılar
 • Vradini
 • Siri, İngiltere parlamentosunda bakanın konuşmasını kesip söz aldı
 • Kimsesiz Çocuklar Yararına Bahara Hoş Geldin Uçurtma Şenliği’ Düzenlendi
 • 5 Şubat Laiklik Günü
 • Anne Olmak istiyorum

 • Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 45

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı


  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 64

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 14

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 13

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 95

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 75

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 13

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 34

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 87

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 77

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 57

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 45

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 62

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 6

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 98

  Dış ticarete yönelik çeşitlendirme stratejisi: dış kaynak kullanımı 81