Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleriClover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri


Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 68 03.03.2019, 13:45

Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri

Yonca melezi (Latince - Trifolium hybridum L.) - mükemmel bir çayır olan çok yıllık bir çayır bitkisidir: 1 hektarlık tarladan yapılan üretim - 52-125 kg ince aromatik bal.yonca melez açıklamasıBu tür yonca çiçekleri, nektar ve kahverengi polen kolayca bulunabilmesinden dolayı aktif olarak arılar tarafından ziyaret edilmektedir.

Clover Hibrit: açıklaması

Bitki bir kök kökü ile karakterizedirzemine 1 metrelik bir derinliğe nüfuz ederek; Kök sisteminin büyüklüğü yarım metre derinlikte bulunur. Sapları, tabanda yükselen içi boş, hafif dallanma vardır. Her bitkinin, 1 metreye kadar kültür yetiştiriciliğinde yaklaşık 40 cm yüksekliğinde, 8'e varan taban filizleri vardır. Yapraklar üçgendir, kenarları sivridir, oldukça yeteri kadar yaprak sapı üzerine otururlar, bu da yonca değerini bir yem bitkisi olarak arttırır. Stipüller kösele, oval, soluktur.Latince yonca melezÇiçeklenme sayısız bir küresel kafadıraksiller yaprak uzun peduncle bulunan soluk pembe kokulu çiçekler (çapı 3 cm kadar). Çiçeklenmenin başlangıcında, corolla solgun bir renge sahiptir, bu da hibridin yoncası azaldığında soluk pembe ve türbülansa dönüşür. İnce sarı tohumlar iki taraftan düzleştirilmiştir; her birinin uzunluğu yaklaşık 1 mm'dir.

Hibrid yonca dağılımı bölgesi

Yonca hibrit pembe - çayır bitkisi,Zeminlerin bileşim, ama nötr gerekçesiyle iyi duygu basit. Rusya ve Uzak Doğu'nun Avrupa kısmında yaygın olarak dağıtılmaktadır. Bu zanaat bitkiler, çayırlar arasında, nehir kıyısı boyunca gördük. Biçme sonrası, yeterince yetişir. su seven kültür Hardy, dirençli yakından toprağın yeraltı ve su basması aralıklı için. En yüksek verimler, boşaltılan bataklıklar üzerinde büyürken elde edilir. Trifolium hybridum (Latince isimler bu Trifolium hybridum L.) tahıl ürünlerine ekilerek mera iyileştirmek için kullanılır.

İyi aydınlatılmış alanları tercih eder.hangi fevkalade gelişmekte olan; negatif olarak gölgeleme anlamına gelir. Köklerdeki nitrojen sabitleyici mikroorganizmalara sahip nodüller nedeniyle, topraktaki azot miktarını arttırır (yonca çayırından daha iyi zamanlarda).

üreme

Clover melezi yalnızca çoğalırtohum yöntemi ve ekimden 2-3 yıl sonra çiçek açar. Mayıstan eylül ayına kadar çiçek ve ripenler. Bitkinin ömrü 6 yıldır. Bir örnek, birkaç yüz tona kadar, özellikle 1 sene kadar verimli meyvelerde üretme kapasitesine sahiptir. metre 9 bin tona kadar alabilirsiniz.

İlk yılda sadece küçük bir bölümufalanan tohumlar. "Sert tohumlar" olarak adlandırılan kalan miktar, canlılığını sürdürmek ve uzun süre kademeli olarak filizlenmek için çok uzun bir süreye sahiptir.

Bir yonca melezinin yem mahsulü olarak değeri

Yeşil kitle yonca melez, ile büyümüş18. yüzyılda besleyici bir yem bitkisi olarak kabul edilir - yumuşak samanların temeli. Bitkinin hava kısmındaki protein içeriği yonca çayırındaki lif ile aynıdır - daha az.yonca melez pembeİlk kesim hayvan beslemesi için veyatoprak gübrelemesi. Biçme sonrası, yonca ağır büyür, bu nedenle ikinci verim kesiği ilkinden 3 kat daha azdır. Çimlerin 1 hektardan daha iyi olması koşuluyla, iki çeliğin hasadı, yaklaşık 65 kalitattır. Tarla rotasyonlarında, hibrid yonca, pratikte bir mahsulün çayır çeşitliliği ile yer değiştirir.yonca melez

Hububat ile birlikte ekim yonca tavsiye edilir. Bitki kolayca Köşkü ve biçme boyun eğmeyeceğini. Tohumlama oranı 1 hektar başına 6-8 kilogramdır, tohumlama derinliği 1.0 cm kadardır.

Yonca melezi çeşitleri: açıklaması

Yonca melez yüksek yem ile karakterizeDeğer, ama acı tadı nedeniyle, bu tür bir bitki hububat ile birlikte hayvancılık için beslemek daha iyidir. Çeşitli yetiştirmek için önerilir: Luzhanin, Kurtsevsky, Fırkateyn, Fallay, Krasnoufimsky 4, Mayak.yonca melez

Kurtsevsky çeşidi.Içinde deneysel bir istasyonda yer değiştirdi Arkhangelsk, orta ve güçlü dallanma, uzatılmış oval yaprakları, gevşek yuvarlak çiçek salkımları yumuşak, bozulmamış bir sap ile karakterizedir. Birkaç Rus bölgesinde testler başarıyla geçti. Ortalama kuru madde verimi:

 • Volga-Vyatka bölgesinin topraklarında - 38.6 c / ha;
 • Doğu Sibirya bölgesinde - 31,5 c / ha;
 • Orta Siyah Toprak bölgesinde - 105.0 c / ha.

İlkbahar çimlenme anından ilk kesime kadar olan bitki örtüsü süresi 65 ila 108 gün arasında değişir. Zararlılar ve hastalıklar böyle bir bitkiye ilgi göstermez.

Faley.Çalı açık yeşil, hafif tüylü,polurazvalisty. Yapraklar eliptik ve oval formu, zayıf tüylenme, yumuşaklık ile karakterizedir. Çiçeklenme pembemsi beyaz, gevrek. Orta olgunlaşma, otlatma ve mera kullanımı, yonca kanserinden önce kararsızdır - kök sisteminin mantar hastalığıdır.yonca melez Latin

Deniz Feneri.Mera ve haymaking için yetiştirilenkullanın. Çalılar yaklaşık 1 metre yüksekliğinde yarı kırıktır. Yapraklar yeşil, desensiz, serrate marjlarla. Kama şeklindeki stipüller, kafa - pembe çiçeklenme.

Fırkateyn.Erken olgunlaşmanın yarı büyüyen çalı. Kuru yer üstü kütlesinin ortalama verimi 41.4 c / ha'dır. Bitkisel süre yaklaşık 64 gündür, tohumların olgunlaşması için 117 gün sürecektir. Wintery, orta dereceli kök çürümesi, antraknoz, külleme gibi hastalıklardan etkilenebilir.

Halk hekimliğinde yonca melezi

Geleneksel tıp anjin, ateş, bronşit tedavisinde anti-enflamatuar, analjezik, diüretik özelliklere sahip melez bir melez bir infüzyon kullanır.Latince yonca melezPişirici infüzyonu pişirmek için, 3 çay kaşığı yonca 2 saat kaynar suda ısrar etmek, sonra süzme ve bir çorba kaşığı günde 4 kez almak için gereklidir.

Taze bitki yaprakları çıkarmak için kullanılırderide enflamatuar süreçler. Yararlı bir kompres hazırlamak için 2-3 çorba kaşığı olmalıdır. Yonca otu kaşığı kaynar su ile demlemek, gazlı bez sarın. Ortaya çıkan pedler, yaralar ve iltihaplı cilt bölgelerine uygulanır.

Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleriClover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri

Related news

 • Doğum günüm nerede kutlanabilir Hangi seçenek daha iyi
 • Oğlak burcu nasıl beslenmeli ile Etiketlenen Konular
 • Kadınlarda progesteron artışının sinyali nedir
 • Dünyanın en otantik 7 oteli
 • İP KOPARMADAN 2 SIRALI İNCİ OYASI AÇIKLAMALI
 • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 75.bölüm fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 74 bölüm izle

 • Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 81

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri


  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 23

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 29

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 57

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 44

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 97

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 83

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 20

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 11

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 25

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 27

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 61

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 69

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 82

  Clover Hybrid: açıklama, şifa özellikleri, türleri 88