CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 2019

CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 2019

CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 27 13.02.2019, 04:39

CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi

Sendrom olarak bilinen CLC sendromuLauna-Ganonga-Levine, popülasyonun yaklaşık% 0,5'inde görülür ve vakaların% 30'unda taşikardi nedenidir, bu nedenle sendromun varlığının nasıl teşhis edileceğini ve bunun nasıl ele alınacağını bilmeye değer.

tanım

Clerk-Levi-Cristesco sendromu özeldirEk hatlarda karıncıklara uyarma gerçekleştirilmesi ile karakterize edilir kalp, zamanından önce ventriküler uyarma sendromu durumunda. Bir kişinin kalbi, ventriküllerin atridan daha geç kalması için düzenlenir, bu onları yeterince kanla doldurmak için gereklidir. Bu mekanizmanın çalışma içinde ventriküler kontraksiyon yoluyla bir gecikme sağlar çok daha yavaş bir nabız vardır, ventrikül ve kulakçıklar arasında yer alan atrioventriküler düğümü tarafından sağlanır. Bununla birlikte, bazı insanların atriyoventriküler düğüm atlamak için dürtü iletken konjenital anormal bir şekilde vardır ve bu tür yollar James demetleridir ve lif Kent Maheyma demetleri. Bu yollar sayesinde, nabız geçiş süresi kısalır ve CLC fenomeni ortaya çıkar. Bu mekanizma bir EKG analizi yapılarak görülebilir. Olgunun kendisi kalbin işleyişini etkilemez ve sadece kardiyogramda kendini gösterir. Ancak bazen dairesel uyarımın olduğu durumlar vardır. birincil yolu geçtikten sonra, anormal döner - anormal bir şekilde geçen, darbe atriyoventriküler düğümü yoluyla geri ya da tam tersi olduğunda, bu durum ortaya çıkar. Bütün bu kalp atışı ritmiyle bir değişiklik, bu sendrom CLC denen bu süreç neden olur.

clc sendromu

CLC fenomeni ve sendromu konjenitaldir.Bu anomalilerin ortaya çıkışının gerçek nedeni bilinmemektedir. Bunun, kalp oluşumu aşamasında fetusun gelişimindeki ihlallerden kaynaklandığı yönünde öneriler vardır. Ayrıca, nedenin genetik bozukluklarda olabileceğini de dışlamamalıyız.

Kardiyogram analizi

EKG analizi bu sendromu tanımlamaya yardımcı olur. Bu aralık, P-R (P-Q) bir azalma ile karakterize edilir. Bu aralık, uyarım kulakçıklar ve atriyoventriküler bileşiğin ventriküler miyokardiyumu ulaştığı süreyi belirtir. insanlarda daha eski 17 yıl 0.2 saniye normal aralık, aynı zamanda sendromu CLC tanısı için bir ön koşul olabilir taşiaritmilere yol açabilir aralık, azaltılmasıdır. James kiriş aralığı, P-R (P-Q) bir azalmaya neden bileşiğinin atriyoventriküler uzak kısmına atrium bağlanması, - Klerk-Levy Cristescu adını taşıyan bir olgu anormal kanal impuls geçişi ile karakterize edilir sendromu özelliği beri.

analiz denklemi

Yukarıdaki aralığın azaltılmasına ek olarak,EKG'de CLC sendromunun varlığında başka değişiklik yoktur. Ventrikül kompleksi (QRS kompleksi - kardiyogramda en önemli sapma, eksitasyonun ventriküllerin içine geçme zamanını gösterir) anormal görünmüyor. CLC sendromu, kalbi anormallikleri olmayan kişilerde daha yaygındır.

semptomlar

Clerk-Levi-Cristesco fenomeninin hiçbir tezahürü yoktur, çoğu kişinin James'in yollarını bilmeyen ve rahatsızlık duymadan yaşayan yolları vardır.

clerk sendromu

Bir sendrom olarak CLC belirtileri değişmekte olupkalp atış hızı. Hastalar kafamda şişkinlik, baygınlık, baş dönmesi, gürültü eşlik edebilir hızlı nabız, ani nöbetleri var. Bazen bir saldırıdan önce veya sonra artan terleme ve aşırı idrara çıkma gözlemleyebilirsiniz. Hızlandırılmış düzensiz kalp atışı da görülebilir.

tedavi

Çoğu durumda, CLC sendromu gerektirmezözel müdahale. Kalp krizi sırasında hasta, özel bir masaj yardımıyla, suyu suyla soğuttuğunda veya ilham alarak zorlayarak, yani Valsalva'nın testlerini gerçekleştirerek bağımsız olarak durdurabilir. Bu yöntemler yardımcı olmazsa, bir ambulans çağırmanız gerekir.

clc işaretleri

CLC kaynaklanan taşikardi sendromu nöbetleri ile uğraşırken Ayrıca, bu tür "Verapamil" veya "Amiodaron" gibi özel bir ilaç, tayin gereken bir kardiyolog, firma ile anlaşabilirsiniz.

Taşikardi ataklarının şiddetli etkilenmesi durumundaHastanın yaşamı üzerine, James'in kirişlerini yok etmek için bir operasyon yapılır, bu da dairesel bir hareketin meydana gelmesini engeller. Bu tür operasyonlar tehlikeli değildir ve hasta hızlı bir şekilde tamir edildikten sonra.

CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 2019

CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 2019

Related news

 • Fırında Etli Güveç Yapımı Videosu
 • İyi bir işlev kümesine sahip şık bir akıllı telefon, Samsung i8262 Galaxy Core
 • Stormy Daniels Trumpa 300 bin dolar ödeyecek
 • Emekli için çalışmak veya bilginizi ve tecrübelerinizi nasıl uygulayabilirsiniz
 • Kestane Aşı
 • İğne Oyası Üç Çiçek Bir Dağ Modeli Yapılışı Türkçe Videolu

 • CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 84

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi


  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 81

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 84

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 50

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 71

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 35

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 33

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 45

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 41

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 65

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 59

  CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi 27