Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 2019

Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 2019

Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 17 03.02.2019, 19:06

Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat

Claudia Elanskaya harika bir oyuncudu. Bir zamanlar, Alle Tarasova yarışmasına layıkydı.

Erken meslek

Biyografisinin bugün tiyatro taraftarlarıyla ilgisini çeken Claudia Elanskaya'nın nadir bir niteliği vardı - onun eserlerine delicesine aşıktı.
Çok genç yaşta, Moskova Sanat Tiyatrosuna girdim, oysaO an yeteneği çok yüksek değildi. Bir Sovyet tiyatro yönetmeni olan Nemirovich-Danchenko, kendisinden çok deneyimsiz, yeşil bir şey söyledi, ancak iyi bir geleceği inkar etmedi.
Ve güven haklı çıktı: 1924'te Claudia, sanat tiyatrosu grubuna tam teşekküllü bir katılımcı oldu ve kariyeri hızla yükseldi. Tüm hayatı boyunca Moskova Sanat Tiyatrosunda çalışmaya adamıştır.

Hızlı kalkış

İlk rol, Sophia'nın yapımında oynandıklasik öykü "Woe from Wit". Aktörler, dokuz bölgedeki tüm eleştirmen topluluğunu oynuyordu: O sırada Moskova Sanat Tiyatrosunu eleştirmek şıktı. Elanskoy'un performansında "çok beyaz" görünen Sofya'ya ve beğeniye düşmediniz.

claudia elanskaya

"Sıcak" prömiyerikalp "filminde oyuncu Parasha rolünü üstlendi. Gerçek yetenek tecrübesizliği bile şaşırtmadı - Yelanskaya'nın duygu ve şiirsel imajı başkentin ilgisini çekti. Eleştirmenler ve izleyiciler, Rus insanının acı bilgeliğini bir kaderde, kahramanlar için duyguların derinliğinde iletebilme becerisini takdirle karşılıyorlardı.

tanıma

Claudia Elanskaya'nın büyük bir aktris olduğu gerçeğiklasik oyun "Three Sisters", hangi o Olga, bir zil melodik bir sesle gizemli kadının rol oynamıştır sonra harfler, bu netleşti. Elanskoy'dan yüzünde hafif bir üzüntü gölgesi var. geçti İyi oyuncu ve tam bir zafer kazanmak imkansız olduğu kendisi ile iç mücadele, ve yalnızlık tutsaklık ve yerine getirilmemiş rüyalar için dırdır özlem. Bu, oyunculukta parlak, büyüleyici bir başlangıç ​​haline geldi. tam beş yüz kere tekrar tekrar Olga ile reenkarne olup, dökme, tüm Sovyetler Birliği'nde seyahat başardı tamamlayın: Elanskaya unutulmaz rolü önümüzdeki 16 yıl oynuyordum. Bundan sonra kimse oyunun çarpıcı başarısını tekrarlayamadı.

En iyi rol

Elanskoy'un haklı olarak en büyük rolü"Pazar" oyununda Katya Maslova, Tolstoy tarafından aynı adı taşıyan romana dayanmaktadır. Bu, sanat tiyatrosu için gerçek bir olaydı - görüntü mükemmel bir şekilde çalındı. Claudia bu rolüne ruhunu koydu, düpedüz, sarhoş ve dibe çöken Katyuşa, sahnede tüm ihtişamıyla aniden ortaya çıktı ve gerçek iç güzelliğin hiçbir zaman ortadan kaybolmadığını kanıtladı. Yelanskaya bütün salonu titretti ve karakterle birlikte, bir öfke, öfke ve derin umutsuzluk dolu bir ömür yaşadı. İktidardakilerin boyunduruğu altında yaşayan sıradan insanların tüm acılarını somutlaştırdı. Şimdi bile bu performansın kaydını dinlediğinizde, Elanskaya'nın sesi büyülüyor - sizi zil çalma ve rahatsız etme saflığını hatırlatıyor.

Claudia zarif aktris

Kişisel hayat

Kişisel hayatı olmayan Claudia Elanskaya,Doygunluk ya da fırtınalı skandal romanlar arasında farklılaştı, kendini kocası Ilya Sudakov'a adadı ve o zamanın anlayamadığı yönetmenin huzursuz kaderinin tüm üzüntülerini paylaştı. İki kız çocuğu var - Irina ve Catherine, sevgililerinin batonunu ebeveynlerinin tiyatrosuna taşıdılar. Sudakov hastalandığında, Claudia kariyerini terk etti ve sonuna kadar ona baktı. Kocası, 1 Eylül 1969'da, yatağa onu perçinleyen uzun acı verici hastalık döneminden sonra öldü.

kişilik

Claudia Elanskaya, fotoğrafı bize gösteriyorderin ve hafif hüzün dolu bir kadın, son derece dürüst ve nazik bir insandı. Hiç kimseyi reddetmek istemedi ve istemedi ve hayatında çalıştığı neredeyse herkesin hayranlığını hak etti. Bu kadına tavsiyede bulunuldu, hiçbir zaman sahnenin arkasındaki entrikalara katılmadı ve dedikodulara tahammül etmedi. Tüm en iyi nitelikleri Elanskaya, çok sayıda insanın olduğu kahramanlarına transfer oldu. Aktris Stepanova ile karakter ve mizaç tamamen farklı olmasına rağmen, uzun yıllar boyunca arkadaş oldu.

claudia elanskaya fotoğraf

Böyle bir yeteneğin tanınması imkansızdı çünküBüyük aktris, tiyatroyu soluyarak, karmaşık ve yabancı duyguları deneyimlemede ve hayranlık duymada hayranlık uyandırdı. Oyunun bu özveri ve sevinci, uzun yıllar boyunca izleyicileri cezbetti ve izleyicileri hipnotize etti.

Sunset kariyeri

Claudia Elanskaya tiyatroyu çok sevdionunla birlikte soldu. Son önemli rolü, "Dachniki" performansında Maria Lvovna idi. Oyunculuk çok beğeni topladı, ancak performans yaygın bir şekilde kabul görmedi - Rusya'nın özünü 20. yüzyılın başlarında bile zamanımızın en iyi oyuncularına bile aktarmak mümkün değildi. Moskova Sanat Tiyatrosu son yıllarında yaşamış ve modern çağda hiç yer almayan sersemlik tarzı, aşırı kibir ve kökleşmiş alışkanlıkları nedeniyle bu durum anlaşılabilir olmuştur. Oyunun ardındaki performans Yelanskaya, artık eski ihtişamı geri getiremeyen, giderek daha küçük roller oynadı.

claudia elanskaya biyografi

Kocanın uzun hastalık yanında yanında olamazdıaktrisini etkiliyor ve 60 yıl içinde işi neredeyse tamamen terk etti. En son rolü ise 1963'te Livanov'un yönettiği “Egor Bulychev ve Diğerleri” adlı oyunda Melanie idi. Oyun, Moskova Sanat Akademik Tiyatrosu'nun büyüklüğünü yeniden canlandırmak için başarısız bir girişimdi ve tiyatro yönetmeni Yelanskaya'nın görevden alınmasını gündeme getirdi. Oyuncu için bu gerçek bir darbe oldu - inanç ve hakikat olarak hizmet eden insanlar onu dışarı attı. Liderlik için üzüntü dolu bir mektup yolladı ve Klavdia mahallenin yarısı ile birlikte grupta kaldı. Fakat tiyatro, inanılmaz bir şekilde öldü ve Claudia Elanskaya kendini tamamen kocasına ve çocuklarına adadı.

Claudia Elan'ın kişisel hayatı

Kızlarından biri oyunculuk öğretti, diğeri ise bir aktris ve yönetmendi, tiyatroya "Sphere" yöneldi. İkisi de artık hayatta değil.
Ne yazık ki Elanskaya'nın yanı sırayetenekli aktörler, yeni zamandan önce güçsüzdü. Konservatizm ve klasik dramın değerlendiği dönemde sonsuza kadar kaldılar. Bu yeteneğinin yeni yönlerini keşfetme ve birçok ölümcül olana dönüşme - zamanları geçti ve Claudia'nın tüm hayatını verdiği tiyatro yanlıştı. Moskova Sanat Tiyatrosu hayatta kaldı, yeni aktörler ile dolduruldu ve aktrisin eski yoldaşları acımasızca onu kovdu, yeni trendlerle baş edemedi.

Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 2019

Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 2019

Related news

 • Barış Akarsunun annesine şok
 • İsveç Diyet Listesi İle 13 Günde Zayıflamak Mümkün Mü
 • TIĞ İŞİ LASTİK ÖRNEKLİ BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU
 • Yolcu-şoför kavgası nehirde bitti: 13 kişi öldü, 2 kişi kayıp
 • Zayıflamaya Yardımcı Olan Bitki Çayları Nelerdir
 • Suriyeli güzellerden Rus askerler için takvim: Palmira’mın kaderi senin ellerinde

 • Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 38

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat


  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 65

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 38

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 38

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 83

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 60

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 83

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 14

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 28

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 29

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 54

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 6

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 59

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 77

  Claudia Elanskaya: photo, biyografi, özel hayat 62