Cinayet mahallinde BM gözlemi 2019

Cinayet mahallinde BM gözlemi 2019
17.09.2019

Cinayet mahallinde BM gözlemi 86

Cinayet mahallinde BM gözlemi

Kaşıkçı’nın 2 Ekim 2018’de korkunç bir cinayete kurban gittiği başkonsolosluğa alınmayınca çevresini gezip bilgi alan Callamard, gazetecilere, konsoloslukta incelemelerde bulunmak için Suudi yetkililere geç haber verdiklerini belirterek, “İsteğimizi değerlendirmeleri için onlara biraz zaman vermemiz gerekiyor. Otoritelerden içeriye girmemiz için izin istiyoruz” dedi. Agnes Callamard, Kaşıkçı cinayeti için hazırlayacakları raporu BM İnsan Hakları Konseyi’nin haziran oturumuna sunacağını ama tarihinin biraz daha esnek olabileceğini sözlerine ekledi.

Ziyarete, İngiliz avukat Helena Kennedy ile eski Dünya Adli Tıp Akademisi Başkanı ve Coimbra Üniversitesi Tıp Fakültesi Müdürü Prof. Dr. Duarte Nuno Vieira da eşlik etti.

BAŞSAVCI FİDAN İLE 4 SAAT GÖRÜŞTÜLER

Callamard ve beraberindeki heyet daha sonra Kaşıkçı cinayetine ilişkin soruşturmanın yürütüldüğü Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gitti. 14.20’de İstanbul Adalet Sarayı’na giden Callamard ve beraberindeki heyet, adliyenin protokol kapısından girerek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’la görüştü. 4 saat süren görüşmenin ardından heyet 18.20’de İstanbul Adalet Sarayı’ndan ayrıldı. Callamard’la gelen heyette yer alan bir kişinin elindeki metal çanta dikkat çekti.

class='cf'>

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Kaşıkçı cinayetine ilişkin uluslararası soruşturmanın Callamard’ın yetkisi altında yürütüleceğini, ‘Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili koşulların’ insan hakları açısından gözden geçirileceğini ve değerlendirileceğini açıklamıştı.

Cinayet mahallinde BM gözlemi 2019

Cinayet mahallinde BM gözlemi 2019

Related news

 • Hanımeli: insanlar için bitkilerin yararları ve zararları
 • Misafir odası hazırlama tüyoları
 • Deli Divane 34.Bölüm 29 Ağustos 2019-2020-2020 izle
 • Kemikli Et Haşlama Yapımı Videosu
 • TRT Çocuk Kanalından, Çocuklar için Oyun Uygulamaları

 • Cinayet mahallinde BM gözlemi 80

  Cinayet mahallinde BM gözlemi


  Cinayet mahallinde BM gözlemi 9

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 72

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 53

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 42

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 21

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 59

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 19

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 83

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 65

  Cinayet mahallinde BM gözlemi 58