Cilt Neden Yaşlanır 2019

Cilt Neden Yaşlanır 2019
Cilt Neden Yaşlanır


Cilt Neden Yaşlanır?

Cilt Neden Yaşlanır?

Cilt, hem çevresel hem de genetik nedenlerden dolayı yaşlanır ve kırışmaya başlar. Bunların başında yaşlanma ve cildin elastikiyetini kaybetmesi gelir. Gün içerisinde yaptığımız mimikler, hatalı beslenme, hava koşulları, sigara ve alkol tüketimi, güneş ışınları cilt yaşlanmasını hızlandıran faktörlerdir.

Cildimizin Yaşlanmasını Önlemek İçin Neler Yapabiliriz?

Güneş ışınlarından korunmalı, koruma sürmeden güneşe maruz kalmamalı ve özellikle yazın 11:30 – 15:00 saatleri arasında güneşe çıkılmamalı.

Güneş koruyucu kremler güneşe maruz kalmadan hemen önce değil, yaklaşık 45 dakika önce uygulanmalı ve sık sık tekrarlanmalıdır.

Yüz bölgesini güneşten korumak için şapka ve gözlük kullanılmalıdır.

Sağlık ve cilt sağlığı için meyve ve sebze tüketimine ağırlık verilmelidir.

Gün içerisinde en az 2 litre su tüketilmelidir.

Yüz için hücre yenileyici kremkullanılmalı.

Cilt bakımı aksatılmadan yapılmalı ve güzelce nemlendirilmeli.

Gençleştirici Kremler

Evde yapılan doğal gençleştirici kremlersayesinde hem masrafsız olarak güzelleşecek hem de yaşlanma etkilerini geciktirmiş olacaksınız. Bu kremlerin içerisinde doğal yağlar ve E vitaminleri bulunması daha iyi etki etmesine yardımcı olacaktır.

Ayrıcaanında gençleştiren kremolarak bilinen ve güvenebileceğiniz ürünleri kullanarak cildinizi daha genç bir görünüme sokabilirsiniz.

Gençleştirici Maya Maskesi Tarifi

Sizi en az 5- 6 yaş daha genç gösterecek bu maskeyi evde kolaylıkla ve masrafsız bir şekilde hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Maya potasyum, B vitamini ve protein içerir. Bu nedenle bu maske cildimizin gençleşmesi için etkilidir ve anında etkisini gösterir.  İhtiyacınız olan malzemeler; Limon suyu (1 çay kaşığı kadar), Su (yarım çay bardağı), 1 poşet maya ve buz(bir bardak).

Limon suyu ve suyu karıştırıp cildinizi iyice silin. Biraz gerginlik hissedebilirsiniz. Bu gayet normaldir.

Ayrı bir kapta mayayı biraz su ekleyerek kremsi bir hale getirin. Daha sonra yüzünüzün her yerine sürün. Bir tülbent ile yüzünüzü örtün ve sıcak suya batırılmış havlu ile yüzünüze kompres yapın. Bu işlem, cildinizin maya hücrelerini daha kolay absorbe etmesine yardımcı olacaktır. 5 kez tekrar ettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Aynaya baktığınızda siz bile şaşıracaksınız.


Cilt Neden Yaşlanır 2019

Cilt Neden Yaşlanır 2019

Related news Cilt Neden YaşlanırCilt Neden Yaşlanır


Cilt Neden Yaşlanır


Cilt Neden Yaşlanır


Cilt Neden Yaşlanır


Cilt Neden Yaşlanır