Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler 2019

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler 2019
Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler


Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler

Gözeneklerin aşırı açık ve geniş olması kötü bir görüntüye neden olabilmektedir. Genetik faktörler dışında ergenlik döneminde bol bol sıkılan sivilceler – siyah ve beyaz noktalar gözenek genişlemesini tetikleyen ana etken faktörlerdendir. Bunun yanı sıra yaşnış ve fazla cilt bakım uygulamaları – makyaj malzemeleri – güneş kremi kullanmamak gibi nedenlerle de gözenekler genişleyebilmektedir. Bizlerde daha estetik bir görünüme ulaşmanız için herhangi bir kimyasal madde kullanmadan gözeneklerinizi doğal yöntemlerle sıkılaştırabileceğiniz bazı tarifler bulduk. Aşağıdaki tarifleri önerilen aralıklarla gerçekleştirerek gözeneklerinizin daha sıkı görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Buz Küpleri ile Gözeneklerinizi Sıkılaştırın

Buz cildin sıkılaştırılmasına yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda aşırı açık gözeneklerin en etkili ve en kısa yoldan sıkılaştırılmasını sağlar. Evde kolayca yapabileceğiniz bu uygulamayı günde en az bir defa tekrarlamanız önerilir. Temiz bir beze yeterli miktarda buz koyunuz. Yaklaşık otuz saniye cildinizde tutunuz ve çekiniz. Eğer olası etkilerin daha da yükseltilmesini isterseniz buzunuza elma suyu – yeşil çay – salatalık suyu gibi doğal besinlerde ekleyebilirsiniz.

Şeker Maskesi ve Gözenek İkilemi

Şeker sadece yemeklerde kullanılmıyormuş değil miJ Şeker maskesi kullanarak gözeneklerinizin sıkılaştırılmasına hizmet sunabilirsiniz. Bunun için iki yemek kaşığı kadar şeker, bir yemek kaşığı oranınca doğal Zeytinyağı ile birkaç damlacık Limon suyunu bir araya getirerek karıştırınız ve yüzünüze nazikçe sürünüz. Bir dakika beklettikyen sonra soğuk su yardımı ile temizleyiniz bu uygulamayı haftada en az üç defa tekrarlamanız önerilmektedir.

Bal ve Limon Maskesi

Oldukça basit ve kısa olan bu tarif ile gözenek sıkılaştırıcı doğal maskelerden birini elde edebilirsiniz. Tarifimiz çok kısa birkaç damla bal birkaç damla da limon. Hepsi bu. İkisini karıştırınız cilde sürünüz ve on dakika bekleterek yıkayınız. Haftada bir defa düzenli olarak uygulayarak gözeneklerinizin sıkılaştırılmasına katkı sunabilirsiniz.

Fuller Toprağı Maskesi

Bu maske gözenek sıkılaştırmakla kalmaz aşırı yağ üretiminin dengelenmesine yardımcı olarak sivilce – akne – siyah nokta çıkışını da azaltır. Aynı zamanda leke bakımında da aktif rol alan bu maskeyi su ile karıştırınız ve yüzünüze sürünüz. Tamamen kuruduktan sonra bol su ile yıkayınız. Ortalama bekleme sürenizin yirmi dakika altında inmemesine özen gösteriniz.

Yoğurt ile Cilt Sıkılaştırma

Bunun için kesinlikle ev yağımı yoğurt seçmelisiniz. Bunu en başta belirtelim istedik. Yoğurt gözenek sıkılaştırmakla kalmaz ince çizgilerinizin, kir ve ölü derilerinizin atılmasını da desteklemektedir. Doğal laktik asit seviyeleri ile aşırı yağın giderilmesine yardımcı olan yoğurdu haftada üç defa yüzünüze sürerek on dakika bekletiniz ve yıkayınız.

Yumurta Akı Maskesi

Bu tarifi güzellik bakım tariflerinde sık sık görmüşsünüzdür. Yumurta akı güzelleşmeye katkı sunduğu gibi gözeneklerin sıkılaştırılmasına da destek olabilmektedir. Bu tarifi uygularken şuna dikkat etmelisiniz. Gözle görülür etkilerini en yüksek seviyede gözlemleyebilmek için bir ay boyunca her gün bir defa düzenli olarak tekrarlamanız gerekmektedir. Sonrasında sadece haftada bir iki defa yapmanız yeterli olacaktır. Bir adet yumurta akını bal – sirke – limon – zeytinyağı ile karıştırınız ve cildinize dağıtınız. Maskeyi çıkartırken – temizlerken kesinlikle soğuk su kullanmalısınız. Sıcak su kullanmak etkileri düşürmektedir.

Yulaf Ezmesi Maskesi

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler arasında olan bu tarif ile gözeneklerinizi ev ortamında sıkılaştırmaya yardımcı olabilirsiniz. İster tek başına Yulaf ezmesi kullanın isterseniz bu tarie süt tozu ve bal ekleyin. Nasıl isterseniz o şekilde kullanabilirsiniz. Karışımı hamur kıvamına ulaştırdıktan sonra dairesel masaj hareketleri eşliğinde cilde dağıtınız ve ortalama on beş dakika bekleterek durulama yapınız. Bu tarifi haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

Salatalık Maskesi

Ee sadece salat yapmakta kullanılmaz değil mi? Zaten kendisini birçok filmde görüyoruz. Güzel güzel kadınlar ya da tam tersi çirkin çirkin kadınlar gözlerinin ve yüzlerinin üstüne salatalık koymuş kağıyı çalan yakışıklının karşısına çıkıveriyorlar. Neyse uzatmayalım. Salatalık suyunu çıkartın ve bir pamuk yardımı iel cilde dağıtın isterseniz içerisine biraz da limon ve gül suyu ekleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra on beş dakika bekleyin ve durulayın. Bu basit güzellik maskesini her gün yapabilirsiniz.


Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler 2019

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler 2019

Related news Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal YöntemlerCilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler


Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler


Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler


Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler


Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler


Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Yöntemler