Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve TedavisiChlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

24.05.2019

Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 60

Chlamydia pnömonisi nedir? SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Klamidya pnömonisi - küçük hücre içiVücuda nüfuz ettikten sonra, genellikle solunum sistemi hastalıklarını provoke eden bir parazittir. Böyle bir enfeksiyonun SARS'ye neden olduğu sıklıkla dikkati çekmektedir. Bu nedenle çoğu, enfeksiyon oluşma şekli ve pnömonide ana belirtilerin neler olduğuyla ilgili sorularla ilgileniyor.

Klamidya pnömonisi: bulaşma bulaşma yolları

klamidya pnömonisi

Yukarıda belirtildiği gibi, chlamydia - küçükvirüs ve bakteri arasında bir şey olan parazit organizmalar. Aslında böyle bir mikrop insan dokularının hücrelerinde yıllarca yaşayabilir ve çoğu antibakteriyel ilaçlara karşı tedricen bağışıklık geliştirir.

Bu tür bir enfeksiyonun çoğunlukla ilginç olması ilginçtircinsel hastalıklarla ilişkilidir. Ancak, klamidya pnömonisi, solunum sistemini etkileyen özel bir bakteri türüdür. Bu arada, 15 yaşın altındaki çocukların ve ergenlerin benzer hastalıklara sahip olma olasılığı daha yüksektir. Yetişkin popülasyona gelince, şiddetli bir atipik pnömoni formu, ancak bağışıklık sisteminin güçlü bir zayıflamasıyla mümkündür.

İletim yolları hakkında konuşursak, değerlidirpatojen mikroorganizmaların hasta bir kişinin salya ve mukusu ile birlikte salındığını unutmayın. Böylece, klamidya pnömonisi, enfekte kişiyle temas halindeyken hava yoluyla iletilir. İntrauterin gelişim veya doğum sırasında çocuğun vücuduna bulaşmak da mümkündür.

Klamidya pnömonisi: atipik inflamasyon semptomları

klamidya pnömonisi semptomları

Atipik pnömoni çok tehlikeli bir hastalıktır. Sonuçta olağan iltihaplanmalarla birlikte ateş, güçlü öksürük ve göğüs ağrısı var. Ancak hastalığın klamidyum formuyla klinik tablo bulgulanır ve bu da teşhisi daha zor hale getirir.

Kural olarak, inkübasyon süresi 1 ila4 hafta. Bundan sonra, hastalığın ilk belirtileri ortaya çıkar. Burun akıntısı burun, sinüzit, bazan larenjit veya farenjit. Bu aşamada, vücut ısısında kısaca bir artış mümkündür.

Sadece birkaç hafta sonra kuruSadece küçük miktarda viskoz balgamın salgılandığı obsesif öksürük. Ve ateş olmadığından, birçok hasta doktora gitmez. Semptomlar ayrıca kalıcı yorgunluk ve baş ağrılarını da içerebilir.

Chlamydia pneumonia: inflamasyonun tedavisi ve tanısı

klamidya pnömoni belirtileri tedavisi

Şüphesiz, başlamak için, doktor koymak gerekirDoğru bir teşhis ve bu sadece kapsamlı bir teşhis sonrasında mümkündür. Her durumda, sadece bir uzman, klamidya pnömonisinin ne olduğunu bilir. Semptomlar, tedavi sadece kendisi tarafından belirlenir. Etken maddeyi tanımlamak için balgam örneklemesi, bir faringeal swabı ve antikorlar için bir kan testi yapılır.

Yukarıda belirtildiği gibi, bu mikroorganizmalarÇoğu antibakteriyel ilaçlara karşı duyarsız olabilir, dolayısıyla geniş spektrumlu antibiyotiklerle tedavi her zaman etkili değildir. Bu veya diğer ilaçların, kültür kültürü ve patojenin kültürünün gerçekleştirildiği hassasiyeti belirlemek için - test sırasında uzmanlar genellikle uygun ilaçları belirler. Terapi, özellikle de "Eritromisin", "Spiramycin" ve "Azitromisin" preparatları olmak üzere, spesifik antibiyotikler ve makrolidler gibi, ekspektoranların kullanımını içerir.

Kalifiye tıbbi yokluğundaKlamidya pnömonisi, otitis ve bademcik iltihabından başlayıp bronşiyal astım, ensefalit ve endokardit gelişmesi ile sonuçlanan bir takım tehlikeli komplikasyonlara neden olabilir.

Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve TedavisiChlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Related news

 • Kuzey Rüzgarı 20. Bölüm izle
 • Simit Diyeti ile 3 Günde 3 Kilo
 • Fındıklı Şeftalili Tart
 • Hande Yener Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Bebek Gunluk Yogurt Makınesı

 • Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 21

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi


  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 52

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 73

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 8

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 34

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 21

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 18

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 82

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 47

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 20

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 59

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 83

  Chlamydia pnömonisi nedir SARS Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi 23