Category Archives: Bitkisel Zayıflama 2019

Category Archives: Bitkisel Zayıflama 2019
19.08.2019

Category Archives: Bitkisel Zayıflama 61

Category Archives: Bitkisel Zayıflama

Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalı: Kilo Vermenin Doğal Yolları

Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalı: Kilo Vermenin Doğal Yolları

kilo vermenin doğal yolları

kilo vermenin doğal yolları

Kilo vermek için genellikle diyet listeleri ve egzersiz programları uygulanır. Sağlıklı kilo vermek için beslenme düzenine dikkat edildiği kadar hayat tarzında da bazı değişiklikler yapılmalıdır. Zayıflamanın yolları şunlardır:

Kilo vermek için nasıl beslenmeli: Kilo vermenin yolları

1 – Zayıflamak için öneriler: Ev yemeği tüketmek:

İnsanların günümüzde kilo almasını tetikleyen en büyük etkenlerden bir tanesi fast food sektörüdür. Amerika başta olmak üzere dünya genelinde obezite hastalığının artmasının en büyük sebebi fast food ile beslenmedeki artıştır. İnsanlar genellikle iş, eğitim ve benzeri sebepler ile sabah evden çıkar ve akşama kadar ev dönmezler. Bu süreç içerisinde acıkan kişiler dışarıda yemek yemek zorunda kalırlar. Dışarıda yemek için seçilebilecek seçeneklerin neredeyse tamamı fast food besinlerdir. Ev yemeği yapımı hem zaman açısından uygun olmayan hem de hareket halinde tüketilemeyecek besinlerdir. Bu yüzden talep azdır ve çok fazla ev yemeği yapan yer bulunamaz. Ancak fast food ürünler tam tersi özelliktedir. Hızlı hazırlanan, maliyeti düşük ve aynı zamanda hareket halinde tüketilebilecek besinlerdir. Kızgın sıvı yağda, kötü kolesterol ve kalori içeren besinlerin hızlıca pişirilerek tüketildiği bu ürünler içerisinde genellikle et barındırır. Ancak bu et ürünü genellikle sakatat ve organlardan oluşan et ürünleridir. Örnek vermek gerekirse dışarıda güvenilir markaların burger ve sosisleri bile tavuk, hindi ve benzeri hayvanların sakatatlı bölgeleri dahil edilerek imal edilmektedir. Üstelik ürünler kızgın yağda aniden ve yağ çekerek pişirildiği için içerisinde yapısı bozulmuş yağ asitleri ve diğer besin maddelerini barındırır. Bu da kişinin vücudu için son derece zararlıdır. Tüketimi kolay olan bu besinlerin gün içerisinde yenmesi kişinin kısa süre içerisinde kilo almasına neden olacaktır.

İş ve eğitim hayatının günümüzde aldığı hal kişinin sabah uyandığı gibi kahvaltı etmeden dışarı çıkması ve bu yüzden günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı dışarıda düzgün olmayan fast food besinler ile yapmasına neden olmaktadır. Bu durum obezitenin en büyük destekçisidir. Evden çıkılması gereken saat belirlenerek daha erken kalkılmalı ve evde kahvaltı edilmelidir. Bu hem maddi açıdan hem de sağlık açısından daha faydalı olur. Bunun yanı sıra öğlen yemekleri zorunlu olarak dışarıda yenecektir. Ancak bunun için de tabii ki çözüm üretilebilir. Kişi müsait ise daha önceden yaptığı ev yemeklerini iş yerine ya da okuluna yanında götürebilir. Bunun dışında öğlen yemeği olarak yanında getirdiği ya da gün içerisinde dışarıdan aldığı meyveleri de tüketebilir. Meyve tüketimi hem vitamin ve mineral takviyesi sağlayacaktır hem de kişinin tok kalmasına yardımcı olacaktır. Özellikle elma tüketimi öğle yemeği için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Midenin asidik dengesini ayarlayarak sindirimin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan elma dolaylı olarak dolaşım sisteminde de dengelenme sağlar. Sonuç olarak tüm vücut daha sağlıklı ve dirençli olur.

Bunun yanı sıra öğlen kişi kendine ayırdığı vaktinde bulunduğu yere yakın olan ve ev yemeği yapan yerlerde yemek yemesi de alternatif bir çözümdür. Özellikle esnaf lokantaları bu durum için idealdir.

Besinlerin fast food olmamasına dikkat ederken aynı zamanda düzenli bir şekilde beslenmek de önemlidir. Günlük olarak kahvaltı, öğlen yemeği (isteğe bağlı) ve akşam yemeğin için belirli saatler seçilerek her gün bu saatlerde yenmesi vücudun düzgün işleyişi için önemlidir. Kilo vermeye yardımcı bitkiler ve kilo vermeye yardımcı besinler mutlaka beslenme düzeninde bulunmalıdır.

2 – Zayıflamak için yöntemler: Fasulye tüketimi arttırılabilir:

Fasulye, kilo vermek için tüketilebilecek besinlerden arasında yer almaktadır. İçerisinde düşük oranda kalori bulundurmasının yanı sıra sindirimi kolaylaştıracak bileşenler içermesi kilo vermek için ideal bir besin olmasını sağlamaktadır.

Kilo vermenin en önemli adımlarından bir tanesi sindirim sistemidir. Doğru ve etkili çalışan sindirim sistemi kişinin tükettiği besinleri kolayca sindirmesine ve içerisindeki besin maddelerini verimli bir şekilde emmesine yardımcı olur. Sindirimi verimli olan kişi mineral ve vitamin eksikliği yaşamaz. Aynı zamanda dolaşım hızı da artacağı için kan tüm organların iç bölgelerine kadar ilerleyebilir. Sindirimin verimli oluşu kan ile taşınacak vitamini ve minerali arttırır. Dolayısıyla daha fazla organa daha hızlı ve tazyikli şekilde ulaşan kan içerisindeki fazla mineral ve vitamini daha çok dağıtabilir. Bu da organların daha iyi beslenmesini ve daha verimli çalışmasını sağlar. Tüm bu etkileri sayesinde fasulyenin beslenme planına eklenmesi kişinin kilo vermesine yardımcı olacaktır.

Haftada 3 ya da 4 kez fasulye yemeği tüketmek gerekmektedir. Ancak fasulyenin kilo verdiren etkisinden faydalanabilmek için yağlı yemeklerinin değil daha az yağ içeren, kalori açısından düşük olan yemeklerinin tüketilmesi gerekmektedir.

3 – Zayıflamak için ne yapmalı: Bisiklet sürmek:

Hollanda’da ulaşımını bisiklet ile sağlayanların sayısı araba ile sağlayanların sayısından daha fazladır. Bu durum tabii ki Hollandanın yüz ölçümü olarak da küçük bir ülke olmasından kaynaklanmaktadır. Almanya’da ise bu durum nüfusun % 40’lık bir kısmını kapsamaktadır. Hem havaya zararlı gazlar vermeyen hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmayı sağlayan bisiklet kullanımı, aynı zamanda herhangi bir yakıt kaynağı gerektirmediği için oldukça ucuzdur. Bazı ülkelerde bisiklet kullanımı o kadar yoğundur ki trafik ışıklarının yanma hızı bisikletlerin hızları ile doğru orantılıdır. İşe ve okula bisikletle gitmek çoğu kişi için ideal olan bu ülkelerin aynı zamanda devlet kademesindeki üst yöneticileri de (milletvekili gibi) bisiklet kullanmayı tercih etmektedir.
Ancak Türkiye’nin Eskişehir gibi bazı illeri dışında bisiklet kullanımı yok denecek kadar azdır. Eskişehir’de ise bisiklet kullanımı yaygın olup şehrin neredeyse tamamında bisikletliler için ayrılmış özel yollar bulunmaktadır. Ancak Türkiye geneline bakıldığında bisiklet kullanım oranı çok düşüktür. Özel araç (araba) kullanımı çok yüksek olması hem doğaya hem de insan sağlığına zarar vermektedir.

Bisiklet kullanımı doğaya zarar vermediği gibi insan sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. Günlük olarak yüksek miktarda kalori yakmayı sağlar. Bu kişinin kilo almasını engelleyerek fit kalmasını sağlar. Aynı zamanda vücudun metabolizma hızı artar ve vücut direnci de doğru oranda artar.

Tabii ki bu işlem evde spor aleti olan bisikletler ile de sağlanabilir ancak maalesef açık hava sürülen bisikletin yerini tutmaz ve aynı zevki vermez.

Spor amaçlı sürülen bisikletin açık havada sürülmesi kişinin kondisyon çalışması sırasında açılan akciğerleri ile daha fazla oksijen ve temiz hava solumasını sağlar. Solunan temiz hava ise daha çok oksijenin organlara dağılması anlamına gelir. Oksijen ile dolan kan daha hızlı akarak metabolizma hızını arttırır. Metabolizma hızının artması ise vücut direncinin artmasını sağlayacaktır. Her gün 1 saat kadar bisiklet sürülmesi kişinin yeteri kadar kalori yakmasını ve günlük spor ihtiyacını karşılamasını sağlayacaktır.

Tüm bu yöntemler ile zayıflamak mümkündür. Ancak zayıflamak için gereken en önemli şey sabır ve güçlü bir iradedir. Kilo almak kolay ve kısa süren bir işlemdir, ancak kilo vermek almaya göre çok daha zordur. Bu yüzden kilo vermek için kararlı olup sabırla kilo verdirici yöntemler uygulamak gerekmektedir.

Category Archives: Bitkisel Zayıflama 2019

Category Archives: Bitkisel Zayıflama 2019

Related news

 • İrem Uşar
 • Cilt Lekelerine Dondurmalı Tedavi: Kriyoterapi
 • ÖRGÜ İĞNELERİ İLE 0-3 AYLIK BEBEK YELEK YAPIMI
 • SSM’den hediye alternatifi
 • Fenerbahçe, Boluspor maçında 6 gol yedi

 • Category Archives: Bitkisel Zayıflama 77

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama


  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 96

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 27

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 21

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 72

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 24

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 69

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 57

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 59

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 26

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 89

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 13

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 6

  Category Archives: Bitkisel Zayıflama 44