Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 2019

Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 2019

Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 39 28.02.2019, 18:39

Carl Brashire - Dalıcının geçmişi

Carl Braşir kimdi? Bu seçkin askeri dalıcının adı ülkemizin her vatandaşına aşina değildir. Bununla birlikte, Birleşik Devletler vatanında bu kişi kült kişilik statüsüne sahiptir. Biyografisi ve ailesi ile gelecekte konuşacağımız Karl Brashir'in şan ne?

Erken yıllar

carl brazil

Karl Brashir, fotoğrafı şu adreste görülebilir:makalesi, 19 Ocak 1931'de Kentucky, Tonyville'de küçük bir kasabada dünyaya geldi. McDonald'ın babası bir çiftçiydi. Gonzal'ın annesi evdeki hane reisine yardım etti.

Çocukken, Karl Brashir çok gayretli değildiÖğrenci. Çocuk okula gitmek yerine sık sık doğaya çıkmayı tercih etti. Özellikle yerel bir nehirde su altındaki yüzmeyi sevmek zorunda kaldı. Sonunda küçük bir "dalgıç" olan Karl Brashir, başarısızlık ve disiplin kurallarına uyulmaması nedeniyle okuldan atıldı. Adam 7. sınıftayken oldu. Olaydan sonra kahramanımız işe gitmek zorunda kaldı. Yakında Karl Brashir bir araba servisinde çalışmaya başladı.

17 yaşındayken adam orduya çekildi. Genç adam donanmaya atandı. Bununla birlikte, Brashera sıradan bir askerin kaderini beğenmedi. Daha fazla bir şey hayal etti. Çocukluğunun tutkusunu hatırlatan genç adam, bir cankurtaray tarihinde ilk siyah dalıcı olmaya karar verdi.

Aziz rüyanın yolunda

carl brashire biyografisi

ABD Donanması'ndaki hizmetin başında, Karl Brashir,Özgeçmişimiz materyalimizde düşünülmüş, profesyonel dalıcılar okulunda eğitim talebinde bulundu. Bununla birlikte, bu karar adamın bir sürü olumsuz ifade duymasına neden oldu, çünkü o zaman denizaltı kurtarıcıları arasında tek bir Afrikalı-Amerikalı yoktu. Brashir personel departmanında, dalgıçlardaki "renk" in yer olmadığını söyledi.

Engeller ve hakaretlere rağmen, Carl devam ettiNakliye talebini submarinerere gönder. Son olarak, 1953'te genç askerlerin çabaları ödüllendirildi. Adam, kurtarma operasyonlarının organizasyonu için personel eğitmiş dalgıçlardan oluşan bir ekibe bir davet aldı. Buradaki hayat Brashera için kolay değildi. Memurların çoğu açıkça siyah askere alay etti.

Denizaltılar okulunda eğitim görmektedir.Kahramanımız savaş gemisine "Trablus" dağıtıldı. Birkaç ay geçti ve kurtarma ekibinde Karl Brashir yer aldı. Genç adam, profesyonel bir dalgıcın uzun zamandır beklenen durumunu bulmaktan mutlu oldu. Ancak yine de daha önemli yüksekliklere ulaşmak istiyordu.

Gelişmiş eğitim

Bir denizaltı ekibinde çalışan Karl Brashir,dalış koşullarından memnun değilim. Adam, 280 metreden fazla dalış yapmaması gerektiğinden memnun değildi. Onun konumunu değiştirmek için kahramanımız derin deniz dalgıçlarının okula gitmeye karar verdi. Bunun için Brashehr Washington'a transfer edildi. Ancak, eğitimsiz bir genç adam, fizik ve tıp alanında kısa vadeli bir bilgi veren teoriyi başarısızlığa uğratmıştır.

Durumu değiştirmek için, Karl 3Amerikan Silahlı Kuvvetleri Enstitüsü'nün fizik disiplinleri, matematik ve kimya alanında uzmanlaşmıştır. Derin sualtı denizaltısı olmak için zorunlu olan bu disiplinlerdi. Son olarak, kursa kaydolurken, hızlı bir şekilde en iyi öğrencilerden biri oldu.

Brashera'nın yaşamındaki dönüm noktası

carl brashir resimleri

1966'da kader kahramanımıza sundu.Başka ciddi bir test. Zamanlanmış yakıt ikmali için arama yapan B-52G askeri bombacısı, KC-135 tankeriyle çarpıştı. O sırada, birkaç nükleer savaş başlığı B-28 uçakta bulunuyordu. Küresel bir felaketten kaçınmak için, yüksek komuta okyanusun derinliklerine acil bir bomba atmaya karar verdi.

Yakında yeni darp edilmiş askeri dalgıç CarlBrashir'e, kayıp savaş başlıklarını yüzeye kaldırması için operasyon başlatması emredildi. Misyonu tamamlamak birkaç ay sürdü. Ancak nükleer silahlar hala bulunmayı başardı. Son savaş başının yükselişi sırasında, Karl ciddi şekilde yaralandı. Ağır tüp bacağına çarptı ve neredeyse uzuvu keserdi.

Hastanede bir kez, Brashera zorlandıbir ampütasyonu kabul et, aksi takdirde kangren ve belli bir ölümle tehdit edildi. Ancak, korkusuz kurtarıcı kaderin merhametine bırakılmadı. Karl, kahramanlık için bir madalya kazandı, ardından Philadelphia'da rehabilitasyona gönderildi. Burada submariner kayıp uzuv serbest bir protez gerçekleştirdi.

Filoya dönüş

carl brajir diver

Engelliliğin sona ereceği anlaşılıyor.Bir cankurtaran submarinerinin kariyeri. Belki de birisinin bacak yasallığını kaybetmesi gerekiyordu, ama Karl Brashir değil. Adam, okyanusun derinliklerine dalmadan varoluşunun onun için mantıklı olmadığını kesin olarak karar verir.

Rehabilitasyondan sonra kahramanımız taşındıNorfolk'da dalış eğitmeninin pozisyonunu aldı. Burada Brashehr, derinliklere kadar tüplü dalış yapmaya devam etti. Yakında, Charles eğitimi hakkında bilgi askeri komuta ulaştı. Bir dizi test yaptırması ve eski haline getirme testlerinden geçmesi istendi. Brezilya, özellikle, 130 kg ağırlığındaki bir takım elbise giymiş merdivene tırmanabileceğini kanıtlamak zorundaydı.

Seçkin denizaltı 1968'de filoya geri döndü. Orduda, Karl, on yıldan fazla bir süre boyunca, cesur bir adamın ve gerçek bir derin deniz dalışı ustasını kazanarak başarılı bir şekilde hizmet etti.

Kahramanın anı

carl brashire biyografi ve aile

1999'da ünlü film şirketi 20. Yüzyıl TilkisiBrashera'nın dokunaklı hikayesiyle ilgileniyor. Otobiyografisine dayanarak, "Askeri Dalıcı" resmi kaldırıldı. Film, sıradan bir askerin şöhret yolunda üstesinden gelmek zorunda kaldığı engelleri izleyiciye anlattı. Film, Robert De Niro ve Cube Gooding, Jr gibi ilk büyüklükteki yıldızları canlandırdı.

Karl Brashir, 2006 yazında dünyamızı terk etti. Olağanüstü bir denizaltının ölümü bir kalp krizi geçirdi. Kahramanın ölümünden sonra, onun isimsiz temeli kuruldu.

2009 yılında Norfolk banliyösünde "Dalışa Bir Rüya" başlıklı bir sergi açıldı. Bu, olağanüstü bir askeri dalgıcın yaşamına ve işine adanan ilk olaydı.

Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 2019

Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 2019

Related news

 • Erkek ve kadın açısından ideal sex süresi
 • Vejetaryen Diyeti İpuçları ve Yararları
 • Kazak modelleri ile Etiketlenen Konular
 • Espadrilles kadınsı - moda ya da geçmiş bir kalıntı bir gözetleme
 • Tereyağlı Un Kurabiyesi Tarifi

 • Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 14

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi


  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 79

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 26

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 78

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 18

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 82

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 85

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 28

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 84

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 2

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 87

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 38

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 69

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 31

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 37

  Carl Brashire - Dalıcının geçmişi 43