Cam Şişeler Nasıl Kesilir 2019

Cam Şişeler Nasıl Kesilir 2019 Cam Şişeler Nasıl Kesilir

Cam Şişeler Nasıl Kesilir? Cam Şişeler Nasıl Kesilir

Cam Şişeler Nasıl Kesilir?

Cam şişe kesim işi oldukça zor görünebilir. Fakat olay düşündüğünüzden daha kolay. Cam kesici alet, evinizde hali hazırda bulunan birkaç malzeme ve bu makaledeki kolay adımlar sayesinde kendi cam bardaklarınızı veya vazolarınızı yaratabileceksiniz.

cam-siseler-nasil-kesilir

Gerekli Malzemeler

 • Bira şişesi (ya da başka bir cam şişe)
 • Şişe kesici (internetten bulabilirsiniz)
 • Kalın eldiven
 • Büyük Sos tavası
 • Kalın zımpara kağıdı
 • İnce zımpara kağıdı

cam-siseler-nasil-kesilir-1

1. İşe, bira şişesinin ya da cam şişenin üstündeki kağıt etiketi çıkartmakla başlayın. Bu işi kolaylaştırmak için sıcak su kullanın ve bulaşık deterjanı ile hiçbir kalıntı kalmamasını sağlayın. Daha sonra kullanım için ihtiyacınız olan sıcak suyu yaratmak için sos tenceresini hazırlayın ve içinse su koyarak kaynatmaya başlayın.

2. Şişeniz hazır olduktan sonra ne boyutta bir vazo istediğinize karar verin ve boyutu ayarlayın. Bıçağı şişenin etrafında gezdirerek işaretleme yapabilirsiniz.

3. Şişenizin kesilecekyerini işaretledikten sonra, kalın eldivenlerinizi giyin, şişeyi kaynar su içine koyun ve işaretlediğiniz yerden çıkıncaya kadar şişeyi çevirmeye devam edin. Şişeyi çevirin ve en az 30 saniye suyun altında kalmasını sağlayın. Buradan arta kalan zamanda soğuk suyu hazırlayabilirsiniz.

4. Daha sonra şişeyi sıcak suyun içersinden çıkartın ve şişeyi soğuk suyun içerisine sokun. Burada dikkat etmeniz gereken husus, şişenin işaretlenen kısmının su içinde kalmış olması. Bu işlem sırasında şişenin işaretlendiği yerden kırılması gerek. Eğer kırılmazsa, bu işlemi, şişe o noktadan kırılıncaya kadar tekrar edin.

cam-siseler-nasil-kesilir-2

5. Şişeniz istediğiniz yerden kırıldıktan sonra, zımpara kağıdınızı kullanarak köşelerdeki pütürleri giderin. Kesilme noktasındaki pütürleri gidermek için kalın, daha alt kısımlardaki pütürleri gidermek için ince zımpara kağıdını kullanın.

cam-siseler-nasil-kesilir-3

Arzu ettiğiniz kadar vazo yapmak için aynı işlemleri yapın. Yaptığınız cam kapları çiçekler için vazo, bardak, mum tutucu ya da bir çok amaç için kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli boyama işleri ile vazoalrınıza heyecan verici görünüm kazandırabilirsiniz. Aynı işlemleri daha büyük şişeler olan şarap ya da şampanya şişelerine de uygulayarak daha büyük vazolar elde edebilirsiniz.

cam-siseler-nasil-kesilir-4

cam-siseler-nasil-kesilir-5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ilginizi çekecek konular
Dikkat Çeken Benzer Konular
Örgü ile Mini Karavan Yapımı
Çocuklarınızın oynayabilmesi için sevimli mi sevimli bir oyuncak karavan yapmak istemez misiniz? Cevabınız olumluysa görsellerimizden faydalanarak ortaya harika bir sonuç çıkartabilirsiniz. Çocuklarınızın bu karavanla oynarken ne kadar keyif aldığını gördüğünüzde tüm emeklerinize değdiğini anlayacaksınız. 1-Renkli Karavan Bu karavanı sevimli kılan faktörlerden biri hiç şüphesiz insanda sıcak duygular uyandıran renkleri. Sizde karavanınızı hazırlarken buradaki gibi pudra
Kendin Yap Çiçekler
Boş vakitlerinizi keyifli bir uğraş ile değerlendirmek istiyorsanız sizde çeşitli malzemeler kullanarak evde dekoratif çiçekler yapmayı deneyebilirsiniz. Bu malzemeler arasında keçe kumaşlar, saten kurdeleler, iplikler ve hatta pet şişeler yer alıyor. İlk başta bu uğraş sizin için biraz yorucu olsa da kısa süre içerisinde hiçte zorlanmadan bu çiçekleri yapabildiğinizi göreceksiniz. Ortaya çıkardığınız bu dekoratif çiçekleri
Günlük Problemlerini Sanat Eserine Çeviren İnsanlar
Evinizdeki bir alet kırıldığı zaman, ilk aklımıza gelen atıp kurtulmak olur. Fakat bu sonuç o kadar da çabuk varılmamalıdır! Bir şey kırıldı diye, bunu düzeltemeyeceğiniz anlamına gelmez. Düzeltilemez görünmesi de, düzeltilemeyeceği anlamına gelmez. Tek yapmanız gereken yeni bir açıyla bakmaktır, daha yaratıcı olan bir bakış açısıyla. Aşağıdaki insanlar örneğin. Buradaki örneklerin hepsi bozulan ya da
Tarçın ile Mum Süsleme
En sevdiğimiz kış kokuları arasında yer alan tarçın, kışın severek içtiğimiz sahlep ve bozayı tatlandırmasının yanında, süslemelerde de karşımıza çıkıyor. Tarçın rengi, tarçın kokusu ya da tarçının kendisi ile yapacağınız süslemeler ile siz de evinizin kış dekorasyonuna uygun ürünler yaratın. Yemek masanızın üzerinde duracak böyle güzel mumlar arıyorsanız, dekorasyon mağazalarındakilere o kadar para vermek yerine,
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.

Cam Şişeler Nasıl Kesilir 2019

Cam Şişeler Nasıl Kesilir 2019

Related news

 • Rinfoltil serisinin araçları. Yorumlar, açıklama
 • Rulo Pasta Tarifi Videosu
 • Yeni Doğan Bebek Örgü Şapkalar
 • Hayrabolu Tatlısı
 • Yaza nasıl formda girilir ile Etiketlenen Konular

 • Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir


  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir

  Cam Şişeler Nasıl Kesilir